Co czyta Turysta.org?

Jak wiadomo, będąc turystą czy podróżnikiem, warto czasem zaczerpnąć informacji z różnych źródeł na temat miejsca naszej wyprawy. Niekiedy zdarza się, że nie wiemy nawet gdzie się udać i szukamy inspiracji. W takich przypadkach z pomocą przychodzą nam strony internetowe i blogi, takie jak Turysta.org, czy też książki i przewodniki w wydaniach papierowych.

Nie ukrywamy, że i my korzystamy z różnych źródeł informacji, takich jak strony i blogi czy też książki, np. z fantastycznych Travelbooków od księgarni Bezdroża.

Oto lista stron i blogów, które z miłą chęcią odwiedzamy w poszukiwaniu inspiracji i wartościowych informacji o konkretnych miejscach:


z Podróży PL – zdjęcia i relacje z podróży

Niezwykle ciekawy blog fotografa i podróżnika, odwiedzającego przeróżne zakątki naszego świata. Każda relacja opatrzona doskonałymi fotografiami.


Bezdroza.pl – internetowa księgarnia

Wspomniana przez nas we wstępie internetowa księgarnia z przeróżnymi przewodnikami podróży. Dedykowana dla wszystkich tych,  którzy są ciekawi świata, a ich pasją są podróże.  Z całą pewnością znajdziecie tam coś dla siebie!


Znajkraj. – na rowerze i na nartach

Internetowa kronika podróży po Polsce i Europie rowerem i na nartach biegowych.


Podróże od Kuchni – przewodnik podróżniczo-kulinarny po świecie

Jak wiadomo, każdy lubi coś zjeść, a zwłaszcza będąc w podróży, by spróbować troszku innych smaków niż na co dzień. Dzięki temu blogowi możemy nieco bliżej poznać kuchnie wielu regionów Polski i świata.