Noclegi,  Okazje i promocje,  Pozostałe

Ciekawy pomysł na spędzenie Wielkanocy w Krakowie – Novotel / Mercure / Ibis

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Kojarzą się one nie tylko z momentami spędzonymi z rodziną, ale także z dużą ilością intensywnych i czasochłonnych przygotowań. W natłoku codziennych obowiązków, te dodatkowe – w postaci porządków i gotowania, mogą okazać się przytłaczające. Wiele osób zwyczajnie nie ma już na nie siły. Jak zatem tradycyjnie spędzić Święta i zarazem wypocząć? Nam przypadł do gustu zaproponowany sposób, który jest pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy tradycją, a odpoczynkiem.

Chwila wytchnienia

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt poza domem, ale nie wszyscy chcą wyjechać w ciepłe kraje, aby leżeć na plaży. Dla nich liczy się tradycja i pomimo chęci wyjazdu nie chcą tracić świąt. Ta właśnie część chce połączyć dwie formy ich spędzania. Tą, w której się od nich jednak trochę ucieka i tą, w której pomimo, że poza domem to spędza się je tradycyjnie. Pobyt przez tych kilka dni w innym mieście może zaowocować nie tylko relaksem, ale także odkryciem tradycji z innego regionu kraju. Kraków oraz małopolska znane są z hucznych obchodów Wielkiej Nocy, które tak kolorowe i ciekawe są w niewielu innych częściach Polski.

Odkryj to, co nieodkryte

Miasta, które tak jak Kraków, tętnią w Święta życiem, a ich obchody czuć i widać na każdym kroku, obfitują w wiele atrakcji – tych znanych i takich, które nie zawsze są oczywiste. Ucieczka od przygotowań śniadania wielkanocnego nie powinna zamienić się od razu w stresujące poszukiwanie atrakcji i planowanie każdej chwili tak, aby poznać kulturę panującą w danym rejonie. Dni powinny być pełnym wytchnienia czasem spędzonym z rodziną lub przyjaciółmi, pozwalającym na odcięcie się od codzienności. O to zadbają pracownicy hoteli Novotel, Mercure i ibis, w których nawiązująca do świąt dekoracja oraz animacje wprowadzą nas w wielkanocny nastrój, za to szefowie kuchni z wieloletnim stażem zapewnią wyśmienite świąteczne menu, które będzie obfitowało w potrawy nam znane, w innym, nowocześniejszym wydaniu. W hotelu Novotel Kraków City West najmłodsi będą mogli spodziewać się dodatkowych atrakcji, takich jak malowanie styropianowych pisanek, czy samodzielnie przygotowanie świątecznych kanapek. Goście liczyć mogą również na przygotowane wycieczki, które odciążą ich od obowiązku układania planu zwiedzania. Przewodnik odkryje przed nami wszystkie najważniejsze tradycje i zabierze nas na Targ Wielkanocny na Rynku Głównym. Samodzielnie można wybrać się na Kopiec Krakusa zobaczyć Tradycyjne Święto Rękawki, Emaus lub poświęcić święconkę przed kościołem Mariackim.

Szef Kuchni Hotelu sieci Accor w Krakowie: Mercure Kraków Stare Miasto – Maciej Pluta

Hotel… od kuchni

Nie da się ukryć, że jedzenie podczas wyjazdów jest ważne, a szczególnie, gdy podróżujemy w święta. Krakowskie hotele już miesiąc wcześniej zaczynają przygotowania i szykują specjalne menu. Jak mówi Janusz Knapik, szef kuchni Novotel Kraków City West – taki okres pozwala na zaplanowanie wszystkiego od A do Z i skontaktowania się z lokalnymi dostawcami. – Dopiero jak znamy liczbę gości, tydzień przed świętami składamy zamówienia na produkty. Należy pamiętać o tym, że wszystko musi przyjechać w piątek, a ze względu na Święta do wtorku nie będzie nowej dostawy, dlatego planowanie jest podstawą naszego sukcesu – dodaje Andrzej Żylski, szef kuchni Novotel Kraków Centrum. Dla smakoszy specjalne wielkanocne menu dostępne będzie we wszystkich krakowskich hotelach sieci Mercure, Novotel i ibis. Będzie można w nich zjeść wyszukane wielkanocne potrawy, takie jak barszcz biały, sandacza w marynacie, kaczkę, skoki królika, czy tradycyjne słodkości. Mercure Kraków Stare Miasto, zadba o wielkanocny nastrój na każdym kroku, dlatego na każdego z gości czekać będzie jajo czekoladowe z malinami oraz życzenia. Niedziela Wielkanocna zaczyna się w hotelach tradycyjnym śniadaniem, poprzedzonym dzieleniem się jajkiem. O to, aby wszystko smakowało tak, jak w domu, w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, zadba Maciej Pluta, szef kuchni – nasi goście nie chcą uciekać od tradycji, dlatego dbamy o to, aby czuli się jak w domu i przygotowujemy tradycyjne potrawy. Smaki mają przywoływać dom rodzinny i kojarzyć się z domową sielskością. Stawiamy także na wysokiej jakości produkty regionalne, aby pokazać smaczną stronę Krakowa – mówi. W ostatnich latach coraz więcej osób ma alergie pokarmowe i nie może sobie pozwolić na spożywanie niektórych grup produktowych, dlatego trzeba być przygotowanym także na taką okazję – pieczywo bezglutenowe, czy mleko bez laktozy jest zawsze dostępne, a szefowie kuchni starają się także, aby każdy znalazł w karcie coś dla siebie. Nie pozostaje więc nic innego niż rezerwacja pokoju w Krakowie i weekend pełen poznawania małopolskich tradycji.

 

Źródło: novotel.com/ mercure.com/ ibis.com/ accorhotels.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *