Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do Zamku i na Trasę Muzeum w Kopalni Soli.
Dnia 14 września 2019 roku, w godzinach: 9:00 – 15:00 będzie można za darmo zwiedzać Muzeum, znajdujące się na liście UNESCO.
W Zamku Żupnym odbędzie się prelekcja połączona z prezentacją mundurów górniczych oraz interesujący pokaz multimedialny „HRDINA”, który pokaże jak wyglądało zwiedzanie wielickiej kopalni w 1860 r.
W programie wydarzenia będzie także projekcja filmu ”Muzeum Utracone”. Dzieci wezmą udział w zajęciach edukacyjnych „Mały Górnik”. Na dziedzińcu zamkowym będzie można zobaczyć wystawę czasową „Ludzie Polskiej Kultury”.
Ekspozycje Muzeum w kopalni soli oraz wystawę czasową „Pamięć morza” będzie można zwiedzić z przewodnikiem po wcześniejszej, telefonicznej rezerwacji: 12 278 58 49, prowadzonej od godz. 8:00, 10 września aż do wyczerpania miejsc.
Źródło: www.muzeum.wieliczka.pl