Opłaty drogowe – winiety – Niemcy 2017


Niemcy posiadają na swoim terytorium dużą ilość wysokiej jakości odcinków autostrad. Na terenie całego kraju łączna ich długość wynosi ponad 12800 km. Warto zauważyć, że na większości odcinków nie obowiązuje ograniczenie prędkości. Jednak zdaniem zarządcy autostrad zalecana prędkość to 130 km/h. Pierwszy odcinek autostrady w Europie został oddany do użytku w Niemczech w roku 1921. Do dzisiejszego dnia sieć dróg krajowych i autostrad w Niemczech jest uznawana za wzór godny do naśladowania w innych krajach.

AKTUALIZACJA: Informacje o niemieckich opłat drogowych 2019 pod linkiem: Opłaty drogowe – winiety – Niemcy 2019

Korzystanie z autostrad i innych dróg na terenie Niemiec przez motocykle, samochody osobowe, samochody dostawcze o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 t jest bezpłatne.
Zwolnione z opłaty są również pojazdy: policji, straży pożarnej, pojazdy cyrkowe, pojazdy wojskowe, wiozące pomoc humanitarną.

Opłata pobierana jest jedynie za przejazd tunelami  Herrentunnel oraz Warnowtunnel. Opłaty dla samochodów osobowych za przejazd wynoszą kolejno 1,7 EUR oraz 4 EUR.

Mapa Niemiec z naniesionymi na niej autostradami i drogami krajowymi (drogi federalne) znajduje się poniżej.

Właścicieli samochodów ciężarowych i dostawczych powyżej 7,5 t zapraszamy na stronę: https://www.toll-collect.de/pl w celu zapoznania ze szczegółami dotyczących ich opłat.

Od lipca 2018 obowiązywać będzie konieczność zapłacenia za poruszanie się pojazdami ciężarowymi powyżej 7,5 t na wszystkich odcinkach autostrad oraz dróg federalnych. Więcej o tej aktualizacji można doczytać na stronie: https://www.toll-collect.de/pl/toll_collect/rund_um_die_maut/mautausweitung_2018/mautausweitung_2018.html

O dodatkowych informacjach ważnych w podróży na terenie Niemiec takich jak: ograniczenia prędkości, dopuszczalny limit alkoholu w wydychanym powietrzu, obowiązkowe wyposażenie samochodu znajdziecie w artykule pod ⇒ linkiem.

Treści podano wyłącznie do celów informacyjnych, a strona turysta.org nie ponosi odpowiedzialności za ich dokładność.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *