Baranów Sandomierski – co warto zobaczyć, co polecamy?

Baranów Sandomierski to miasto położone w województwie podkarpackim, w powiecie tarnobrzeskim. Prawa miejskie zostały mu nadane w 1354 roku przez Kazimierza Wielkiego. Do największych atrakcji turystycznych w mieście należy zaliczyć malowniczy rynek oraz zamek.

Zamek w Baranowie Sandomierskim został wybudowany na przełomie XVI i XVII wieku w stylu renesansowym. Ze względu na podobieństwo do Wawelu nazywany jest małym Wawelem.

Cena biletu normalnego wynosi 15 zł, a ulgowego 8 zł. Samochód można zaparkować na parkingu płatnym znajdującym się przy zamku. Koszt parkingu dla samochodu osobowego to 5 zł.

Na terenie zamku znajduje się także park na teren którego wstęp kosztuje 2 zł od osoby.

W zamku oprócz części przeznaczonej do zwiedzania znajduje się także hotel oraz sala weselna.

turystaonline.pl baranów sandomierski 1

Polecamy także na chwilę zatrzymać się na rynku w Baranowie Sandomierskim. Na rynku znajdziemy ciekawą fontannę oraz wykute z brązu Serce Lasowiackie. Pocałunek wewnątrz serca szczególnie polecamy wszystkim zakochanym gdyż gwarantuje on trwały związek.

Na zdjęciu poniżej rynek z fontanną i ratusz w Baranowie Sandomierskim

turystaonline.pl baranów sandomierski 2

turystaonline.pl baranów sandomierski 3

Nieopodal zamku, przy wałach Babulówki mieści się plac zabaw – interesujące miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy w nim wiele atrakcji, takich jak zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, piaskownica, karuzela, huśtawki, a także wysoką na ponad 2 metry smoczycę. Postać smoka w Baranowie Sandomierskim ma nawiązywać do smoka wawelskiego. Zamek w Baranowie nazywany jest małym Wawelem, a smoczyca jest miniaturą smoka z Krakowa. Nie zieje ona ogniem, ale jest sporych wymiarów, przez co przyciąga do siebie turystów odwiedzających zamek. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się pomost i baszta widokowa, z której widać pobliską okolicę.

turystaonline.pl baranów sandomierski 5 turystaonline.pl baranów sandomierski 6 turystaonline.pl baranów sandomierski 7

Rekomendowane artykuły

3 komentarze

  1. Byłam w Baranowie już kilka razy, polecam zwłaszcza dla osób mających małe dzieci:)

  2. Turystka z podkarpacia:)

    Baranów jest świetnym miejscem na ciepłe dni 🙂 spacery , zwiedzanie , dużo cienia a jest też gdzie zjeść dobre lody i obiad 🙂 Są tez atrakcje …typu koncerty itp itd…Polecam jestem tam co roku .

  3. Witam można prosić o namiary na lokal w którym można dobrze zjeść.
    P.S 721074384 mój nr kontaktowy Pozdrawiam Izabela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *