Brak płatności na bramkach Włochy co zrobić? – Mancato Pagamento

Korzystając z włoskich autostrad możemy znaleźć się w sytuacji kiedy będziemy mieć problem z płatnością. Powodów problemów z płatnością lub brakiem możliwości uiszczenia opłaty za przejazd może być kilka: problem z kartą, brak środków, błąd automatu przyjmującego opłatę lub zgubienie biletu pobranego na wjeździe. Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu. Ważne jest aby wydruk potwierdzający brak uiszczenia opłaty zachować i dokonać płatności w terminie do 15 dni. Dzięki temu unikniemy kary.

English version / Polska wersja

Co w takim wypadku należy zrobić?

Najprościej dokonać opłaty. Szczegóły do kiedy i jak to zrobić podane są w dalszej treści.

W przypadku nieuregulowania opłaty drogowej, w całości lub w części, na pasach obsługowych i automatycznych zostanie wydany wydruk potwierdzający brak płatności. Każdy wydruk (wyciąg z niezapłaconej opłaty drogowej) zawiera dane pojazdu (klasę i numer tablicy rejestracyjnej), dane dotyczące przejazdu (datę, godzinę, wyjazdowy punkt poboru opłat drogowych oraz, jeśli jest dostępny, wjazdowy punkt poboru opłat drogowych) oraz kwotę do zapłaty.

Przykładowe dokumenty potwierdzające brak płatności dostępne są poniżej:

Lub przypomnienie otrzymane pocztą:

Jeżeli nie mamy powyższego poświadczenia o braku płatności należy uzupełnić formularz dostępny pod linkiem. Następnie podpisać i przesłać na numer fax-u lub adres pocztowy podany w formularzu.

Do kiedy można uiścić opłatę?

Opłatę za przejazd można opłacić bez dodatkowych kosztów w ciągu 15 dni od daty przejazdu. Po upływie tego okresu do należnej kwoty zostaną doliczone koszty administracyjne. Patrz poniższy punkt kara za brak uiszczenia opłaty.

Jak dokonać opłaty?

Najwygodniejsza jest opcja uiszczenia opłaty kartą online dostępna 24 godziny po odbyciu podróży i nie uiszczeniu opłaty pod linkiem: http://www.autostrade.it/en/rmpp
Po wejściu na stronę z linka należy kliknąć „Online Payment” następnie potwierdzić zapoznanie z warunkami i przejść dalej klikająć „Proceed”. Zostaniemy przekierowania kolejną stronę na której będziemy mogli dokonać płatności po wpisaniu danych z otrzymanego potwierdzenia braku płatności. Strona wygląda następująco:

Płatności można dokonać także na kolejnych bramkach lub w biurze obsługi klienta poszczególnego koncesjonariusza odcinka autostradowego. Jest to na tyle kłopotliwe, że musimy znaleźć odpowiednie miejsce. Przy płatności internetowej ten problem nam odpada.

Kara za brak uiszczenia opłaty?

Kara za brak uiszczenia opłaty zawiera się w przedziale od 87 do 357 EUR (od 375 do 1535 PLN) i zależy od rodzaju pojazdu.

Kontakt:

Informacje w sprawie nieopłaconego przejazdu dostępne są w Biurze Obsługi Klienta:

Strona internetowa:

Informacje na temat nieopłaconego przejazdu dostępne są na stronie:

http://www.autostrade.it/en/rmpp/

Rekomendowane artykuły

8 komentarzy

 1. Mam taki problem otrzymałam bilet na autostradzie że nie został opłacony a z karty pobrało dwukrotną sumę co teraz?

 2. Mamy taki problem, że przejechaliśmy wypożyczonym samochodem przez bramkę i oczywiście nie posiadamy takiego poświadczenia braku płatności – co robić?

  1. Dzień Dobry, Polecamy zapoznać się z treścią spod linka: http://www.autostrade.it/en/rmpp Konieczne będzie uzupełnienie formularza: http://www.autostrade.it/documents/10279/29901/ModAutoCertifi_del_casello_autostradale_con_privacy_26.06.14_English.pdf Najlepiej uprzednio skontaktować się z biurem obsługi klienta za pomocą formularza https://www.essediessespa.it/assistenza-mancato-pagamento lub pod numerem telefonu: +39.055.42.10.452 (poniedziałek-piątek 9-17) Pozdrawiamy Turysta.org

 3. Witam, a ja mam taki problem.
  Przejechałem dzisiaj 200 km i na zjedzie z Veronie pobrało bilet i automatycznie otwarto bramkę mówiąc „graziec arrivederci”. Próbowałem opłacić karta, ale nie chciało wciągnąć karty bo bramka była już otwarta. Włosi zafundowali mi 200 km darmowej autostrady?

  1. hej jak rozwiązałeś ten problem?
   mam taki sam, z tego co wiem to trzeba skontaktować się z biurem autosrad i wypełnić formularz, jak twoja sprawa się rozwiązała?
   możesz pomóc?
   pozdrawiam

 4. Dzień dobry. Została mi zwrócona opłata za autostradę z informacją, że sprzedawcą nie zrealizował płatności ma czas i została anulowana…
  Co w takim przypadku?

 5. A my wczoraj wyjeżdżaliśmy z Pizy w kierunku Vada i na autostradzie mielismy otwarta bramkę z napisrm „free toll” wiec pojechaliśmy bez biletu dalej… bo automat nawet nie wydawał biletu. Przy zjeździe z autostrady mielismy mega problem, pol godziny chcielismy sie z kimkolwiek skontaktowac z „automatu”…. Po pol godzinie dostalismy mandat…. Lekko nie fair….

 6. Witam
  Mój przypadek to:
  Uiściłem opłatę , bramka sie podniosła, chciałem wydruk potwierdzenia do rozliczenia delegacji i szukałem przycisku, nagle bramka sie zamknęła, jakis włoch z recepcji zaczął cos po włośku gadać i nie mogliśmy się dogadać bo nie rozumiał angielskiego a ja włoskiego. Chwilę później bramka sie otworzyła a ja dostałe karę na 74 euro.
  Co ja mogę z tym zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *