Cartagena w Kolumbii – sprawdzamy, z czego słynie

Kolumbia to fascynujący kraj pełen niezwykłych atrakcji, pięknych miast i dziewiczej natury. Jednym z takich wspaniałych miejsc na mapie tego kraju jest Cartagena nazywana „Skarbem Karaibów”. Skąd wziął się jej przydomek? Z czego słynie i co warto zobaczyć, będąc w tym kolumbijskim mieście? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Wakacje w Kolumbii – dlaczego warto się tu wybrać?

Kolumbia to kraj rozciągający się od Morza Karaibskiego po Ocean Spokojny. Wyróżniają go wspaniałe plaże, którymi usiane jest długie na 3000 km wybrzeże, dziewicze lasy Amazonii oraz kolonialne zabytki w urokliwych miastach. To także miejsce niesamowitych atrakcji, bo oprócz plantacji kawy, można tu zobaczyć największe na świecie muzeum złota w Bogocie, Katedrę Soli czy kopalnia szmaragdów. Te wszystkie czynniki sprawiają, że Kolumbia staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnym. Wypoczynek na przepięknym i słonecznym wybrzeżu tego kraju możesz zarezerwować, m.in. przeglądając propozycje na urlop w Kolumbii w ITACE.

Urlop w Cartagenie – czego się spodziewać?

Cartagena to portowe miasto na karaibskim wybrzeży Kolumbii. Tutejsze Stare Miasto założone w XVI w. Leży nad morzem i urzeka brukowanymi uliczkami i kolorową, kolonialną architekturą. To także bardzo popularny kierunek wakacyjny. Tropikalny klimat i piękne plaże z białym piaskiem i palmami kokosowymi tworzą doskonałą scenerię na rajski wypoczynek. Cartagena to także świetna lokalizacja dla miłośników nurkowania i zwiedzania. Pobliska Islas del Rosario słynie z zachwycających raf koralowych, a w mieście mnóstwo jest fascynujących miejsc i zabytków, gdzie możesz lepiej poznać historię i kulturę tego kraju.

Z czego słynie Cartagena? 5 najlepszych atrakcji

Cartagena to miasto z bogatą i burzliwą historią. Miasto było ważnym portem i celem piratów.  Na blisko 50 dni zajął je nawet słynny angielski korsarz Francis Drake. Dziś to miejsce słynące z imponujących fortyfikacji wpisanych na listę UNESCO i urokliwego Starego Miasta. Co warto zobaczyć podczas wizyty w Cartagenie w Kolumbii? Oto nasza lista 5 najlepszych naszym zdaniem atrakcji miasta.

  • Torre del Reloj de Cartagena, czyli Wieża Zegarowa Cartageny to główna brama miejska w historycznym centrum miasta. Zbudowana w 1631 r. Łączyła Stare Miasto z dzielnicą Getsemani. Dzisiejszą nazwę zawdzięcza dodaniu na szczycie bramy zegara na początku XVIII w. 
  • Getsemani – stara dzielnica Cartageny, która wyróżnia się kolorowymi domami z drewnianymi kratami w oknach i charakterystycznymi balkonami. To doskonałe miejsce, aby poczuć prawdziwy klimat Cartageny, zobaczyć, jak żyją jej mieszkańcy, zasmakować w świeżych owocach prosto z wózka i podziwiać lokalny street art, bo tutejsze murale robią naprawdę wielkie wrażenie.
  • Zamek San Felipe – położona na wzgórzu San Lazaro i rozciągająca się na całym jej terenie potężna twierdza zbudowana przez Hiszpanów. Po wdrapaniu się na wzgórze i wejściu na jej teren zrozumiesz, dlaczego forteca była nie do zdobycia.
  • Islas del Rosario – archipelag wysp koralowych oddalony o ok. 20 km od wybrzeży Cartageny to doskonałe miejsce, aby zobaczyć podwodny świat wokół kolumbijskiego wybrzeża. Można tu pływać, nurkować i snurkować, a przede wszystkim podziwiać rafy koralowe w parku, którego powierzchnia to aż 120 000 km kw. 
  • Plaza Santo Domingo – plac położony w centrum Starego Miasta, otoczony miejskimi murami. To jeden z najsłynniejszych placów Cartageny z kościołem Santo Domingo na jednym z jego rogów. To także miejsce tętniące życiem, z lokalnymi sprzedawcami rękodzieła i sztuki, ulicznymi muzykami i licznymi restauracjami i barami, w których można skosztować tutejszej kuchni i obserwować biegnące swoim tempem życie cartageńskiej starówki.

Wakacje w Cartagenie w Kolumbii to świetna okazja, aby spędzić niezapomniany czas na plażowaniu na jednych z najpiękniejszych plaż w tej części świata. To także niepowtarzalna okazja, by zachwycić się wspaniałą architekturą tego miasta i podziwiać naturalne piękno okolicy, w tym magiczne wyspy koralowe. Podróż po takich miejscach będziesz wspominać jeszcze przez długie lata.

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *