Ciekawostki

Czego nie powinno się robić w Hiszpanii: zasady kultury i tradycji

Czego nie powinno się robić w Hiszpanii? Przede wszystkim należy pamiętać, że kultura hiszpańska jest inna niż ta, z którą mamy do czynienia na co dzień. Podczas wakacji w Hiszpanii należy przestrzegać pewnych zasad, aby uniknąć nieporozumień i obrażeń.

Nie należy oczekiwać, że Hiszpanie mówią po angielsku

Mimo że angielski jest jednym z najpowszechniej używanych języków na świecie, nie jest on oficjalnym językiem Hiszpanii. Hiszpanie są bardzo dumni ze swojego języka i kultury, więc nie należy oczekiwać, że wszyscy będą mówili po angielsku. Warto nauczyć się kilku podstawowych hiszpańskich zwrotów, takich jak „hola” (cześć) i „gracias” (dziękuję), aby zyskać przychylność miejscowej ludności.

Nie należy składać napiwków

W Hiszpanii napiwki nie są tak powszechne jak w innych krajach. W niektórych miejscach może być zwyczaj zostawienie kilku monet, ale zazwyczaj nie jest to wymagane. Należy pamiętać, że w Hiszpanii ceny są już ustalone i nie ma potrzeby dodatkowo płacić.

Nie należy przesiadywać w kawiarniach przez cały dzień

Kawiarnie są ważnym elementem kultury hiszpańskiej. Hiszpanie lubią spędzać czas w kawiarniach, ale zwykle zamawiają tylko jedną kawę lub jedno piwo. Nie jest to miejsce do przesiadywania przez cały dzień. Jeśli chcesz spędzić czas w kawiarni, zamów jedno lub dwa napoje i zjedz coś, a następnie przejdź dalej.

Nie należy przegapić siesty

Siesta to krótka drzemka lub odpoczynek w ciągu dnia, który jest powszechny w Hiszpanii. Wiele sklepów i restauracji zamyka się na kilka godzin w południe, aby dać pracownikom czas na odpoczynek. Jeśli podróżujesz po Hiszpanii, warto wziąć pod uwagę czas siesty i zaplanować swoje wycieczki i zakupy w odpowiednim czasie.

Podsumowując, podczas wakacji w Hiszpanii warto pamiętać o pewnych zasadach i unikać zachowań, które mogą być uznane za nieodpowiednie. Hiszpanie są bardzo przyjacielscy i gościnni, ale warto pokazać szacunek dla ich kultury i tradycji. Zwróć uwagę na powyższe wskazówki i ciesz się wakacjami w Hiszpanii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *