Dla dzieci,  Relacje z podróży

Energylandia w Zatorze – przewodnik po parku rozrywki

Energylandia to Park roller coasterów nr 1 w Europie, który oferuje 106 atrakcji rozlokowanych na terenie o powierzchni 43 hektarów. Skierowane są one do wszystkich grup wiekowych, począwszy od maluszków, przez dzieci starsze, młodzież do osób dorosłych. Park znajduje się w miejscowości Zator, w województwie małopolskim. Energylandia istnieje na rynku od 2014 roku, a z każdym nowym zaskakuje nas nowymi atrakcjami i wydarzeniami.

Atrakcje jakie czekają na nas w Energylandii:

Atrakcje na terenie Energylandii podzielone są na 6 stref. Każda z nich odznacza się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią.

Mapę z atrakcjami można pobrać tutaj   https://energylandia.pl/wp-content/uploads/2021/09/MAPA_PL_2021.pdf

Bajkolandia

Strefa przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Wchodzące do niej maluchy przenoszą się w świat ulubionych bajek i filmów. Dzieci mogą poczuć się jak bohaterowie najpiękniejszych przygód, mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub zwierzątkami. Któż z nas nie marzył o tym, aby w dzieciństwie zostać księżniczką czy pilotem?

Na terenie Bajkolandii znajdują się karuzele, latające huśtawki, mini coastery, autka, jeep jeżdżący na safari, samolociki, farma krasnali oraz zaciszne zaplecze, w którym rodziny z niemowlętami znajdą miejsce do pielęgnacji dzieci.

Strefa familijna

Strefa oferuje atrakcje dla całych rodzin, aczkolwiek na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu – minimum 140 cm. W tej części znajdują się Roller Coastery, które dostarczą mniej adrenaliny, niż te ze strefy ekstremalnej, a także spływy wodne, kolejka widokowa oraz tor Moya Formuła Autodrom.

Strefa ekstremalna

Strefa przeznaczona wyłącznie dla osób odważnych, wszystkich, którzy chcą stoczyć walkę z własnym strachem, dostarczająca dużą dawkę adrenaliny, radości i zabawy. Strefa ta jest bardzo popularna z uwagi na to, że w promieniu setek kilometrów nie znajdziemy nic podobnego. Atrakcje jakie czekają na nas w tej strefie to najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi do 100 km/h. Do najpopularniejszych należą: Mega Coaster Hyperion  – najwyższy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Water Coaster Speed – światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów.

Water Park

Strefa imituje tropikalną wyspę, z licznymi wodnymi atrakcjami. Na jej terenie znajduje się Big Milk Water Park, Tropical Fun oraz Exotic Island. Na obszarze Big Milk Water Park można odpocząć, poopalać się lub poleżeć w cieniu parasola. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwają ratownicy. Z kolei Tropical Fun to zabawa na 14 zjeżdżalniach, dostosowanych do osób w różnym wieku i o różnym stopniu trudności, od ekstremalnych po takie, które sprzyjają rodzinnej zabawie. Na terenie strefy wodnej znajduje się także ogromna plaża z leżakami. Strefa ta dostępna jest głównie w okresie letnim, przy sprzyjającej pogodzie i temperaturze co najmniej 20 stopni Celsjusza.

Smoczy Gród

Część parku, w której przenosimy się do średniowiecznego świata magii i smoków. Tutaj wszystko wykonane jest z drewna i kamieni. Niesamowity klimat robią uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa zabudowa, ruiny wytwornych zamków. Smoczy Gród powstał na obszarze 5 hektarów. Największą atrakcją tej części jest najwyższy na świecie Wooden Coaster Zadra. Kolejka Zadra osiąga prędkość 121 km/h i wzbija się na wysokość nieco ponad 63 metrów. Na młodszych czeka tutaj zachwycający Roller Coaster Frida oraz specjalna kolejka widokowa Dragon Adventure, która zabierze nas do magicznej krainy smoków. Wielbiciele lodów z całą pewnością ucieszą się z wizyty w lodziarni.

Aqualantis

Najnowsza strefa stworzona została na wzór zatopionej Atlantydy, gdzie wokół odkrytych ruin stoi stacja, za pomocą której możemy podjąć się poznania tej niezwykłej krainy. Do przeszukiwania wciąż zatopionych części miasta używa się niewielkich łodzi. Atrakcje jakie czekają na nas w tej strefie: Double Launch coaster Abyssus, szalony i wirujący Tidal Wave Twister, łodzie, karuzele i wiele innych.

Pozostałe atrakcje:

 • gry i zabawy interaktywne,
 • sceny widowiskowe wraz z nowoczesnym kinem 7D oraz Moya Planetarium,
 • sklepy z pamiątkami,
 • punkty gastronomiczne.

Wydarzenia i działania

Energylandia to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się mnóstwo warsztatów edukacyjnych i artystycznych, pokazów pirotechnicznych oraz innych niesamowitych wydarzeń. Wszystkie wydarzenia są odpowiednio zorganizowane – dzieci mogą sprawdzić, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca, lub zobaczyć ciekawe występy znakomitych artystów i akrobatów. Pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla wszystkich, nie ma więc konieczności wcześniejszego rezerwowania miejsc.

Szczegółowy kalendarz z zaznaczonymi datami można sprawdzić tutaj   https://energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/kalendarz/

Poza występami, warsztatami, pokazami i widowiskami w Energylandii odbywają się również wydarzenia tematyczne, których dokładne daty sprawdzisz tutaj   https://energylandia.pl/wydarzenia/

Bezpieczeństwo w Energylandii

Bezpieczeństwo w Energylandi jest na najwyższym poziomie. Wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie atesty. Ponadto park może pochwalić się certyfikatem ISO 9001, czyli międzynarodową normą określającą wymagania, jakie powinien spełniać system odpowiadający za zarządzanie jakością w organizacji. Doświadczeni i wyszkoleni pracownicy obiektu dbają o bezpieczeństwo wszystkich Gości – żadne dziecko nie opuści terenu Parku, jeśli nie znajduje się pod opieką osoby dorosłej, a także nie będzie mogło skorzystać z atrakcji niedostosowanej do jego wieku lub wzrostu. Również, dostępny w Energylandii Big Milk Water Park jest miejscem bezpiecznej zabawy – na jego terenie pracuje kilkunastu doświadczonych ratowników. Goście, którzy poczują zmęczenie znajdą w Parku miejsce na odpoczynek i regenerację sił.

Gastronomia na terenie Energylandii

Na terenie Energylandii mamy do dyspozycji kilkadziesiąt punktów gastronomicznych. Każdy z nich charakteryzuje się inną kuchnią oraz przysmakami. Goście parku mogą skosztować pysznej ryby w „Tawernie”, pizzy w „Don Energio” lub frytek na kilka różnych sposobów. Zwolennicy fast-foodów znajdą posiłki w „Azteka Kebab” lub dania w „Chrupiącym Kurczaku”. Największym punktem gastronomicznym jest restauracja „Scandinavia” położona w centralnej części Parku nieopodal „Bajkolandii”. Można w niej zjeść pyszne zupy, dania obiadowe oraz desery. Wielbiciele słodkości koniecznie powinni odwiedzić naleśnikarnię czy cukiernię gdzie można zjeść gofry, lody czy naleśniki. W  roku 2017 powstała odrębna restauracja skierowana do grup zorganizowanych oraz ogromna Moya Formuła Resteurant o powierzchni ponad 1000 m2.

Dojazd i adres:

Energylandia zlokalizowana jest w odległości ponad 50 km od Krakowa i tyle samo od Katowic. Do Energylandii dojechać można:
samochodem
pociągiem do dworca (SuperRegio z Krakowa i z Katowic)
specjalnym autokarem Energylandii
taksówką

Współrzędne GPS: 49°59’56.6″N 19°24’40.3″E

Adres: Energylandia al. 3 maja 2, 32-640 Zator, woj. małopolskie

Parking:

Przed wejściem do Energylandii znajduje się ogromny parking, który jest w stanie pomieścić kilka tysięcy samochodów. Koszt postoju wynosi 10 zł za cały dzień pobytu.

Bilety i cennik:

Bilety możemy kupić online na stronie ticket.energylandia.pl lub na miejscu w kasach biletowych. Rezerwacja z dokładną datą nie jest wymagana. Kupujemy bilet do wykorzystania w określonym czasie, najczęściej na cały sezon, zgodnie z kalendarzem otwarcia parku. Bilet zakupiony online otrzymujemy e-mailem.

Ważnym faktem jest to, że w Energylandii bilet wstępu upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji do woli.

Cennik (obowiązuje do 24.06.2022r.):

 • bilet normalny od 149 zł
 • bilet ulgowy (dzieci do 140 cm, seniorzy  powyżej 65 roku życia)  99 zł
 • dzieci do 3 lat 1 zł
 • bilet normalny 2 dniowy 269 zł
 • bilet ulgowy 2 dniowy 179 zł
 • bilet urodzinowy (dla osób do 18 roku życia włącznie, zakup tylko w kasie po okazaniu dokumentu potwierdzającego torzsamość, wraz ze zdjęciem) 1 zł
 • bilet dla kobiety w ciąży (zakup tylko w kasach, z ważną kartą ciąży) 99 zł
 • bilet parkingowy 10 zł

Aktualne ceny najlepiej sprawdzać na stronie internetowej Energylandii https://ticket.energylandia.pl/pl/tickets

Godziny otwarcia:

Energylandia czynna jest codziennie w godzinach 10:00-18:00, aby wszyscy goście mogli bez problemu skorzystać z wybranych przez siebie atrakcji, uczestniczyć w widowiskach oraz swobodnie i przyjemnie spędzić czas na terenie Parku Rozrywki.

Bon turystyczny:

Park Rozrywki Energylandia pozwala na realizację „bonu turystycznego”. Można z niego skorzystać, dobierając dodatkowo minimum jedną usługę w formie noclegu lub posiłku.

Umowa potrzebna do zrealizowania bonu turystycznego w Energylandii tutaj https://energylandia.pl/files/MARKETING/BON_TURYSTYCZNY_BILETY_INDYWIDUALNE.pdf

Za bilety promocyjne można zapłacić BONEM TURYSTYCZNYM ONLINE! Omiń kolejki do kas:


➡Wybierz odpowiednie bilety
➡Wybierz minimum 1 usługę dodatkową
➡Uzupełnij dane
➡Kliknij „Złóż Zamówienie”
➡ZREALIZUJ JE W MOBILNYM PUNKCIE PRZED WEJŚCIEM DO PARKU
lub
w ciągu 24h konsultant Energylandii skontaktuje się z Tobą w celu zrealizowania płatności
➡Podaj konsultantowi kod potwierdzający płatność, który otrzymasz SMS-em na numer telefonu podany podczas rejestracji w systemie PUE ZUS
➡Bilety oraz umowę otrzymasz w wiadomości mailowej po zrealizowaniu płatności.

Złóż zamówienie tutaj → https://bon.energylandia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *