Jak kupić przejazd tunelem Munt la Schera przez Internet?

Istnieje możliwość zakupu tańszego przejazdu przez tunel Munt la Schera łączący Szwajcarię z włoską miejscowością Livigno. Obecność tunelu w znaczący sposób ułatwia możliwość dotarcia do kurortu narciarskiego, jakim niewątpliwie jest Livigno. Zakup przejazdu przez Internet pozwala na oszczędzić od 20 do 30 PLN. Poniżej w kilku krokach pokażemy jak kupić przejazd przez tunel Munt la Schera za pomocą Internetu.

Jak kupić przejazd przez Internet?

Zakupu przejazdu można dokonać na stronie: https://ekwstrom.abacuscity.ch/en/home

Strona wygląda następująco:

Zakupu biletu można dokonać korzystając ikonę tunelu zaznaczoną na poniższym wycinku strony:

Następnie musimy rodzaj pojazdu oraz czy przejazd będzie się odbywał w sobotę czy pozostałe dni tygodnia. Wybór dnia tygodnia nie dotyczy motocykli i kamperów. Należy pamiętać tym, że przejazd tunelem w sobotę jest droższy niż w pozostałe dni tygodnia. Więcej szczegółów tutaj.

Po wybraniu rodzaju pojazdu wyświetlone zostaną nam opcje możliwe do zakupu czyli w przypadku samochodów osobowych przejazd w jedną stronę „One Way” lub w dwie strony „Round-trip”.

Następnie wybieramy ilość biletów na przejazd. Jest to pomocna opcja, jeżeli wybieramy się do Livigno w kilka aut. Wybór kończymy klikając ikonę koszyka zakupowego. Należy pamiętać, że bilety są ważne 3 miesiące od zakupu.

Aby dokonać zakupu należy kliknąć ikonę wózka sklepowego z opisem „Shopping cart”.

Zostanie nam wyświetlone podsumowanie. Jeżeli wszystko się zgadza możemy potwierdzić klikając klawisz „Continue”.

W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o zalogowanie się jeżeli posiadamy konto lub utworzenie konta jeżeli go nie posiadamy.

Konto możemy utworzyć po podaniu danych oraz loginu i hasła. Formularz do podania danych wygląda następująco:

Po wypełnieniu danych i założeniu konta należy się zalogować i kontynuować zakupy.

Za przejazd można zapłacić kartą Mastercard lub Visa. Przed dokonaniem płatności należy wybrać jaką kartą będziemy płacić.

Po wybraniu karty jaką będziemy płacić wyświetlone zostanie nam podsumowanie. Jeżeli wszystkie dane się zgadzają możemy dokonać zakupu klikając „Pay&Send order”. Strona z podsumowaniem wygląda następująco:

Strona do wpisania danych z karty wygląda następująco:

Po zatwierdzeniu płatności dostaniemy bilet na przejazd tunelem na e-mail.

Należy pamiętać, aby przed wyjazdem nie zapomnieć zabrać z domu dowodu lub paszportu. Gdyż przed przejazdem tunelem czeka na wszystkich kontrola graniczna, gdyż przekraczamy granicę pomiędzy Szwajcarią a Włochami. Dodatkowo całe miasteczko Livigno traktowane jest jak strefa wolnocłowa „Duty Free”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *