Jak kupić przejazd tunelem Munt la Schera przez Internet?


Istnieje możliwość zakupu tańszego przejazdu przez tunel Munt la Schera łączący Szwajcarię z włoską miejscowością Livigno. Obecność tunelu w znaczący sposób ułatwia możliwość dotarcia do kurortu narciarskiego, jakim niewątpliwie jest Livigno. Zakup przejazdu przez Internet pozwala na oszczędzić od 20 do 30 PLN. Poniżej w kilku krokach pokażemy jak kupić przejazd przez tunel Munt la Schera za pomocą Internetu.

Jak kupić przejazd przez Internet?

Zakupu przejazdu można dokonać na stronie: https://www.livigno.eu/en/tunnel-munt-la-schera-landing

Strona wygląda następująco:

Zakupu biletu można dokonać korzystając z formularza dostępnego po prawej stronie. W formularzu należy wybrać rodzaj pojazdu oraz datę planowanego przejazdu. Należy pamiętać tym, że przejazd tunelem w sobotę jest droższy niż w pozostałe dni tygodnia. Więcej szczegółów tutaj. Po wybraniu rodzaju pojazdu oraz daty wyświetlone zostaną nam opcje możliwe do zakupu czyli w przypadku samochodów osobowych przejazd w jedną stronę „One Way” lub w dwie strony „Round-trip”. Strona po wybraniu opcji prezentuje się następująco:

Następnie wybieramy ilość biletów na przejazd. Jest to pomocna opcja, jeżeli wybieramy się do Livigno w kilka aut.

Po wybraniu wyżej wspomnianych opcji musimy wpisać 2 razy adres e-mail i zatwierdzić, że zapoznaliśmy się z warunkami zakupu oraz potwierdzić, że w przypadku chęci przejazdu w sobotę przy użyciu tańszego biletu obowiązującego w od niedzieli do piątku osoba posiadająca taki bilet będzie musiała dopłacić w kasie. Następnie należy kliknąć kupuję „BUY” zostaniemy przekierowani do strony z płatnością online. Strona płatności wygląda następująco:

Za przejazd można zapłacić kartą Mastercard lub Visa. Aby przejść do uzupełniania danych karty należy kliknąć logo wydawcy karty jaką posiadamy. Strona do wpisania danych z karty wygląda następująco:

Po zatwierdzeniu płatności dostaniemy bilet na przejazd tunelem na e-mail.

Należy pamiętać, aby przed wyjazdem nie zapomnieć zabrać z domu dowodu lub paszportu. Gdyż przed przejazdem tunelem czeka na wszystkich kontrola graniczna, gdyż przekraczamy granicę pomiędzy Szwajcarią a Włochami. Dodatkowo całe miasteczko Livigno traktowane jest jak strefa wolnocłowa „Duty Free”.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *