Mini Zoo w Zaczarniu (koło Tarnowa) – atrakcja dla dzieci i nie tylko


W jedną z niedziel wrześniowych udaliśmy się wraz z niespełna dwuletnim dzieckiem do Mini Zoo w Zaczarniu. Był to strzał w dziesiątkę. Nasza córeczka która lubi zwierzęta była zachwycona. Bliski kontakt z oswojonymi zwierzętami, możliwość ich głaskania, karmienia bardzo jej się podobał. Szczególnie utkwiły jej w pamięci króliki i alpaki.

Po dotarciu na miejsce przywitał nas przemiły właściciel. Przy wejściu można zakupić jedzenie do karmienia zwierząt oraz dokonuje się opłaty za wstęp.

Teren Mini Zoo jest zadbany. Poza obcowaniem ze zwierzętami najmłodsi mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji tj.: huśtawki, trampolina, bujane koniki, piaskownica, zjeżdżalnia, kręgle, piłka do skakania i innych. Na obszarze Mini Zoo znajduje się również przydatna woda do mycia rąk, płyny do dezynfekcji, toaleta oraz stoliki, ławki i krzesła do odpoczynku.

Pomimo, że była to niedziela, nie było tłumów ludzi (może 6-7 rodzin), każdy mógł swobodnie dostać się do wybranych zwierząt, ile razy chciał 😉

Spędziliśmy tutaj dobre 2-3 godziny, tyle co w Zoo w Krakowie ;), ale warto! Bardzo polecamy, szczególnie rodzinom z dziećmi.

Jakie zwierzęta można zobaczyć?

Alpaki, owce, struś emu, nandu, króliki, świnki morskie, papużki, osiołki, koniki, kozy, szop pracz, kangury, kury, bażanty, koguty, pawie, gęsi.

Kangur
Kucyk
Króliki miniaturki

Adres:

33-140 Zaczarnie 6

Nawigacja w telefonie prowadzi bez problemu do miejsca docelowego, dodatkowo droga jest oznaczona tabliczkami informacyjnymi.

Parking

Parking znajduje się przed Mini Zoo, przy domu właścicieli.

Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek: nieczynne

sobota – niedziela: 12-20

Cennik

Dzieci do lat 3: bezpłatnie

Dorośli: 5 zł za osobę (cena na dzień 8.09.2019)

Papierowa torebka z jedzeniem dla zwierząt: 5 zł

Galeria zdjęć z pobytu w Mini Zoo w Zaczarniu

Ps. Od około miesiąca Zoo w Zaczarniu ma nowego mieszkańca – jest nim prześliczny, mały osiołek. Niczym osiołek ze Shreka ;)…

Właściciel Mini Zoo zdradził nam też, że jest w planach nowe zwierzątko oraz nowe atrakcje, ale to tajemnica. My czekamy na nie z niecierpliwością i jeszcze raz gorąco wszystkich zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *