Mini Zoo w Zaczarniu (koło Tarnowa) – atrakcja dla dzieci i nie tylko

W jedną z niedziel wrześniowych udaliśmy się wraz z niespełna dwuletnim dzieckiem do Mini Zoo w Zaczarniu. Był to strzał w dziesiątkę. Nasza córeczka która lubi zwierzęta była zachwycona. Bliski kontakt z oswojonymi zwierzętami, możliwość ich głaskania, karmienia bardzo jej się podobał. Szczególnie utkwiły jej w pamięci króliki i alpaki.

Po dotarciu na miejsce przywitał nas przemiły właściciel. Przy wejściu można zakupić jedzenie do karmienia zwierząt oraz dokonuje się opłaty za wstęp.

Teren Mini Zoo jest zadbany. Poza obcowaniem ze zwierzętami najmłodsi mogą skorzystać z dodatkowych atrakcji tj.: huśtawki, trampolina, bujane koniki, piaskownica, zjeżdżalnia, kręgle, piłka do skakania i innych. Na obszarze Mini Zoo znajduje się również przydatna woda do mycia rąk, płyny do dezynfekcji, toaleta oraz stoliki, ławki i krzesła do odpoczynku.

Pomimo, że była to niedziela, nie było tłumów ludzi (może 6-7 rodzin), każdy mógł swobodnie dostać się do wybranych zwierząt, ile razy chciał 😉

Spędziliśmy tutaj dobre 2 godziny, tyle co w Zoo w Krakowie ;), ale warto! Bardzo polecamy, szczególnie rodzinom z dziećmi.

Jakie zwierzęta można zobaczyć?

Alpaki, owce, struś emu, króliki, świnki morskie, papużki, osiołki, koniki, kozy, szopy pracze, kangury, kury, bażanty, koguty, pawie, gęsi, bociana, krowę, szynszyle, jeżozwierza.

Kangur
Kucyk
Króliki miniaturki

Adres:

33-140 Zaczarnie 6

Nawigacja w telefonie prowadzi bez problemu do miejsca docelowego, dodatkowo droga jest oznaczona tabliczkami informacyjnymi.

Parking:

Parking znajduje się przed Mini Zoo, jest bezpłatny, dobrze oznaczony.

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: nieczynne

sobota – niedziela: 12-18

Cennik:

Dzieci do lat 3: bezpłatnie

Dzieci powyżej 3 lat: 10 zł

Dorośli: 15 zł za osobę (cena na dzień 24.07.2022)

Papierowa torebka z jedzeniem dla zwierząt: 5 zł

Na miejscu można również nabyć pamiątki kubki, magnesy oraz przekąski (lody, zapiekanki, napoje).

Galeria zdjęć z Mini Zoo w Zaczarniu lipiec 2022 rok:

Galeria zdjęć z Mini Zoo w Zaczarniu kwiecień 2021 rok

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *