Ogród zoologiczny we Wrocławiu – informacje praktyczne

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu zlokalizowany jest przy ulicy Zygmunta Wróblewskiego 1–5. Czynny od 10 lipca 1865 roku, jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce. Powierzchnia ogrodu wynosi 33 hektary, a ilość mieszkańców sięga ponad ponad 1000 gatunków.

We wrześniu 2020 roku ze względu na koronawirusa, zamykane granice innych krajów i odwoływane loty postanowiliśmy wakacje spędzić w Polsce. Jako pierwsze miejsce odwiedziliśmy Wrocław. Był to nasz przystanek znajdujący się mniej więcej w połowie drogi nad polskie morze.

Aby uniknąć kolejek i tłumów w zoo udaliśmy się tuż na otwarcie, poza weekendem. Bilety kupowaliśmy w automacie bez kolejki i udaliśmy się do zwiedzania. Najpierw udaliśmy się do Afrykarium, które nas najbardziej interesowało. I faktycznie robi wrażenie. Wrażenie wywarło na nas oraz na 3 – latce, która uwielbia zwierzęta. W pierwszej godzinie od otwarcia, w Afrykarium było przyjemnie, niewiele ludzi. Później robiło się wszędzie coraz gęściej od tłumów. Wrocławskie zoo jest bardzo dobrze oznakowane, z łatwością można odnaleźć interesujące nas zwierzęta. Zwiedzanie zoo z Afrykarium zajmuje co najmniej 4 godziny.

Afrykarium

Informacje praktyczne [aktualizacja październik 2020]:

Nocleg

Tuż przy samym zoo znajduje się świetny nocleg – Hotel Zoo (ulica Wróblewskiego 7), z którego skorzystaliśmy. Jeden z pokoi w apartamencie oraz dekoracja w łazience była stylizowana motywem zwierząt. Apartament był bardzo przytulny, czysty, wyposażony we wszystko co potrzeba. Największym plusem jest bliskość atrakcji (zoo, ogród Japoński) oraz darmowy parking, gdzie można zostawić samochód.

Hotel Zoo we Wrocławiu

Parking [aktualizacja październik 2020]

Miejsce parkingowe niedaleko zoo: Budimex Parking, przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław. Parking zlokalizowany jest po drugiej stronie ulicy. 6,50 zł za godzinę postoju dla samochodów osobowych.

My samochód mieliśmy zaparkowany na darmowym parkingu Hotelu Zoo, w którym mieszkaliśmy. Z parkingu Hotelu do ogrodu zoologicznego było około 5 minut pieszej drogi.

Godziny otwarcia [aktualizacja październik 2020]

Godziny otwarcia uzależnione od danego miesiąca.

wrzesień – październik: 9:00-16:00

Cennik, bilety [aktualizacja październik 2020]

  • dzieci 0 – 3 za darmo
  • seniorzy 75+ za darmo
  • normalny 55- 56 zł
  • ulgowy (dzieci i uczniowie do 21 roku życia, studenci do 26 roku życia, emeryci, niepełnosprawni) 46 -45 zł
  • rodzinny 2+3 dzieci 175 – 170 zł

Według informacji na stronie internetowej zoo dziecko poniżej 3 roku życia wchodzi za darmo i powinno mieć kupon kontrolny dostępny w kasie. My kupowaliśmy bilety w automacie i tam nie było takiej opcji jak kupon kontrolny, weszliśmy bez tego.

Galeria zdjęć z naszego pobytu we wrocławskim zoo:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *