Plac zabaw w Parku Reduta w Krakowie

Park Reduta to wyjątkowe miejsce zabaw i odpoczynku dla wszystkich począwszy od małych dzieci po dorosłych. Park stanowi bardzo duży zielony teren, nowo posadzone drzewa, cudowne place zabaw, ścieżka edukacyjna biegnąca wzdłuż potoku Sudół, ławki, leżaki, huśtawki, hamaki.

W parku jest czysto i panuje porządek. Być może za sprawą ogromnej ilości koszy na śmieci w jednym miejscu ;)… Minusem w deszczowe dni jest duża ilość błota na placach zabaw i w leśnych alejkach.

Dojazd i parking:

Park Reduta znajduje się w dzielnicy Prądnik Czerwony. Zarówno samochodem jak i pieszo dobrze jest dotrzeć tu przez ulicę Rozrywka. Zaparkować można na bezpłatnym parkingu, na samym końcu ul. Rozrywka lub wcześniej na parkingu przy cmentarzu. Za pierwszym razem próbowaliśmy dostać się od ulicy Reduta, jednak tam znajdują się szlabany, a teren oznaczony jest jako prywatny, tylko do użytku przez mieszkańców.

Z parkingu kierujemy się na wąską kładkę na potoku Sudół, następnie w prawo, ścieżką po schodach lub w lewo po płaskim terenie.

Godziny otwarcia:

Park Reduta oraz place zabaw otwarte są cały czas.

Place zabaw w Parku Reduta

W Parku są dwa place zabaw. Jeden dla najmłodszych dzieci i drugi dla dzieci trochę starszych. Place zabaw oddalone są od siebie. Plac zabaw dla mniejszych dzieci znajduje się bliżej bloków (dokładna lokalizacja widoczna na mapkach), a na trójpoziomowy plac zabaw trafimy wcześniej, po wyjściu z lasku.

Place zabaw są zrobione w naturalny sposób, z drewna, ziemi, sznurka, kamyków, roślin. Oryginalne, zróżnicowane pod względem długości i szerokości zjeżdżalnie ustawione są na górkach. Znajduje się tu wiele zakątków do kreatywnej i wymagającej zręczności zabawy.

Na trójpoziomowym placu zabaw, pomimo różnicy w wysokości terenu alejki dostosowane są dla wózków.

Trójpoziomowy plac zabaw

poziom pierwszy – górny:

poziom drugi – środkowy:

poziom trzeci – dolny:

Lokalizacja trójpoziomowego placu zabaw:

Plac zabaw dla małych dzieci:

Lokalizacja placu zabaw dla mniejszych dzieci:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *