Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdrój – nasze wrażenia i informacje praktyczne

Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdrój to miejsce kultowe, które od stycznia 2020 roku posiada nową siedzibę. Dzięki nowej lokalizacji znacząco wzrósł komfort oglądających. Zwiększony został również parking dla samochodów. Spektakle wystawiane przez teatr przeznaczone są nawet dla najmłodszych dzieci od 3-4 lat. Rekomendowana dolna granica wiekowa widza znajduje się w repertuarze. Spektakle są wyreżyserowane w taki sposób, aby dzieci śledziły losy bohaterów z zapartym tchem, a ich średni czas trwania to godzina. Rekomendujemy każdej osobie odwiedzającej Rabkę-Zdrój z dziećmi odwiedzenie tego miejsca oraz oglądniecie spektaklu. Teatr „Rabcio” wystawia również sztuki dedykowanie dla młodzieży i dorosłych.

Nasze wrażenia z wizyty w teatrze

W ostatnim czasie oglądaliśmy w teatrze dwa spektakle: „Tomcio Paluszek” oraz „Bajka o Kocie w Butach” obydwa bardzo nam się podobały. Córka też była zachwycona, z małym ale… na zbyt poważnie potraktowała słowa wilkołaka (o tym, że zje dzieci z widowni;)) i na chwilkę wybuchnęła płaczem. Jednak mimo wszystko bardzo jej się podobały spektakle i chętnie ogarnęła by coś więcej z repertuaru teatru.

Wspomniany wilkołak

Zdjęcia ze spektaklu: Bajka o Kocie w Butach

Zdjęcia ze spektaklu: Tomcio Paluszek

Informacje praktyczne:

Teatru Lalek „Rabcio” od stycznia 2020 roku ma nową siedzibę przy ulicy Orkana 3c w Rabce-Zdroju.
W okolicy teatru znajduję się obszerny bezpłatny parking. Kasa teatru otwarta jest na godzinę przed spektaklem.

Aktualnie z uwagi na pandemię szatnia jest nieczynna.

Zapełnienie widowni na prawie wszystkich spektaklach sięga 100% dlatego sugerujemy kupić bilety na interesujący nas spektakl odpowiednio wcześniej korzystając z zakupu przez Internet.

Sala teatralna dysponuje 198 miejscami z wygodnymi fotelami dla dorosłych, dla najmłodszych oglądających niekoniecznie (szczegóły pod poniższymi zdjęciami).

*Warto mieć ze sobą plecak bluzę, aby wsadzić najmłodszym oglądającym pod plecy. Zastosowanie takiego zabiegu pozwala oprzeć wygodnie oraz zablokować fotel przed składaniem. Fotele mają tendencję do składania gdy posadzimy na nich dziecko w wieku 3-4 lat, a może starsze.

Mapka z lokalizacją:

Gdzie sprawdzić repertuar Teatru Lalek „Rabcio”?

Repertuar teatru dostępny jest na stronie internetowej teatru: http://teatr.rabcio.pl. Dodatkowo umieszczony jest również na plakatach rozwieszonych na terenie Rabki-Zdrój.

Ile kosztują bilety na spektakl?

Bilet na spektakl kosztuje 20* zł, bilet grupowy (od 15 osób) 18* zł
Wyjątkiem jest spektakl pt. „Gwałtu, co się dzieje” na który bilety kosztują 50 zł.
Nie ma podziału na bilety ulgowe oraz bilety normalne.

* Podane ceny biletów nie dotyczą spektakli gościnnych, które są wystawiane na zasadach wynajmu.

Czy można dokonać rezerwacji biletów na spektakl?

Rezerwacji można dokonać przez Internet na stronie: http://teatr.rabcio.pl

  • za pomocą formularza dostępnego po kliknięciu w klawisz rezerwuj znajdujący się przy interesującym nas spektaklu,
  • telefonicznie pod numerem: 600 143 786
  • adresem e-mail: rezerwacje@rabcio.pl

Uwaga. Bilety zarezerwowane telefonicznie, poprzez pocztę elektroniczną lub formularz www, nie opłacone w kasie na pół godziny przed spektaklem zostają anulowane.

Poza godzinami pracy teatru pracownicy organizacji widowni nie monitorują na bieżąco rezerwacji. Osoby, które zarezerwowały bilety: telefonicznie (sms), poprzez pocztę elektroniczną lub formularz www, bez otrzymania potwierdzenia rezerwacji nie mają zagwarantowanych rezerwacji miejsc. Najlepiej dokonać zakupu biletów przez Internet.

Gdzie można kupić bilety na spektakl?

Bilety na spektakl można kupić w kasie teatru. Która jest otwierana na godzinę przed każdym spektaklem.

Wygodnym sposobem zakupu jest możliwość kupienia biletu przez Internet. My kupowaliśmy bilety przez Internet. Osoby kupujące bilet w Internecie nie muszą go drukować, wystarczy okazać go na telefonie. Wcześniejszy zakup biletu przez Internet pozwala uniknąć stania w kolejce do kasy.

Zakup biletu przez Internet możliwy jest na stronie teatru: http://teatr.rabcio.pl. Firmą odpowiedzialną za sprzedaż biletów przez Internet jest firma – InterTicket Polska.

Czy przy teatrze jest parking?

W okolicy teatru znajduje się obszerny bezpłatny parking. Dostępne są też miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Osoby udające się do teatru nie powinny mieć problemu z zaparkowaniem samochodu.

Kontakt do teatru:

  • Rezerwacje, organizacja widowni, kasa; tel. 600 143 786; e-mail: rezerwacje@rabcio.pl

Galeria zdjęć:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *