Układ miejsc w pociągach PKP Intercity

PKP Intercity intensywnie inwestuje w tabor. Coraz więcej pociągów i wagonów wyposażonych jest w klimatyzację i dostęp do bezprzewodowego Internetu. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu informacje odnośnie rozkładu miejsc w pociągach realizowanych elektrycznymi zespołami trakcyjnymi przez PKP Intercity:

 • ED250 – Pendolino – Express InterCity Premium (EIP)
 • ED161 – PesaDart – InterCity (IC)
 • ED160 – Flirt3 – InterCity (IC)

Express InterCity Premium (EIP)

Źródło: www.intercity.pl

Jest to najbardziej komfortowa kategoria pociągów obsługiwana przez składy ED250 – Pendolino. Na pokładzie dostępne jest łącznie 402 miejsc. Pociągi wyposażone są w WiFi oraz wagon restauracyjny.
Aktualnie w posiadaniu PKP Intercity jest 20 składów tego typu.

Rozkład miejsc:

Legenda:

InterCity (IC)

PesaDART – ED161

Źródło: www.intercity.pl

Na pokładzie dostępne jest łącznie 362 miejsc. Pociągi wyposażone są w WiFi oraz wagon restauracyjny. Aktualnie w posiadaniu PKP Intercity jest 20 składów tego typu.

Rozkład miejsc:

Legenda:

Wnętrze pociągu:

Flirt3 – ED160

Źródło: www.intercity.pl

Na pokładzie dostępne jest łącznie 356 miejsc. Pociągi wyposażone są w WiFi oraz wagon restauracyjny. Aktualnie w posiadaniu PKP Intercity jest 20 składów tego typu.

Rozkład miejsc:

Legenda:

Wnętrze pociągu:

Jeśli chcesz wesprzeć naszą ciężką pracę i wyrazić swoje uznanie, będziemy wdzięczni za symboliczne wsparcie w postaci filiżanki kawy. Dziękujemy Ci serdecznie za wsparcie i docenienie naszej pracy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rekomendowane artykuły

5 komentarzy

 1. Czy Wy zaczniecie wreszcie jedzi zgodnie z planem. Dzis Katowice-Gdynia, pociág IC 4552 HEWELIUSZ . W Brzegu ok 5 min opónienia, we Wrocøawiu juz ponad 20. Ludzie majá przesiadki. Nie zawsze da sié skomunikowac. Wstyd.

  1. Po co tu ten komentarz. To nie jest strona PKP.

 2. Właśnie takich informacji szukałem. Dziękuje 🙂

 3. Super informacje. Wielkie dzięki.

  Czy możliwe jest również pokazanie kierunku jazdy pociągu? Np. czy wagon nr 1 jest zawsze na początku składu? Obawiam się, że pewno nie. To zawsze loteria znalezienie składów i który wagon jest gdzie.

  Może link do ustawienia składów poszczególnych pociągów w rozkładzie PKP byłby pomocny (jeśli taka strona istnieje).

  1. bocznica.eu pokazuje kierunek jazdy ze stacji początkowej + na których stacjach kierunek się zmienia, a strona intercity dla graficznej wybierałki miejsca pokazuje kierunek jazdy pociągu ze stacji odjazdu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *