Recenzje,  Różności

Wielki test pączków na Tłusty Czwartek 2023 – Tarnów i okolice

Tłusty Czwartek to tradycyjne święto obchodzone w Polsce, które kojarzy się przede wszystkim z jedzeniem pączków. W tym roku, 2023, postanowiliśmy przeprowadzić wielki test pączków w Tarnowie i okolicach, aby wybrać najlepsze miejsce na zaspokojenie swojego pączkowego głodu. Przeanalizujemy szeroki wybór cukierni i piekarni, oceniając nie tylko smak, ale także wygląd i trwałość pączków. Czy znajdziemy pączka idealnego? Przekonajmy się!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami na temat tłustego czwartku i pączków w naszym mieście, choć wiemy, że temat ten nie jest bezpośrednio związany z turystyką.

Kilka informacji na temat testu:

Do naszego testu pączki zakupiliśmy w sobotę, 4 lutego 2023 roku. Poniżej przedstawiamy spis cukierni, w których zakupiliśmy pączki. Kolejność ich prezentacji jest losowa. Zakończenie z naszym werdyktem znajduje się na końcu artykułu.

Cukiernia Lipka Prządo

Adres: Pułaskiego 6C, 33-100 Tarnów

Pączek prezentuje się estetycznie, a jego nadzienie jest odpowiedniej jakości i posiada smak różany. Lukier z kandyzowaną skórką pomarańczy doskonale komponuje się ze smakiem pączka. W trakcie jedzenia, pączek rozpuszcza się w ustach, zapewniając wyjątkowe doznania smakowe.

Cena4 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)5

Cukiernia Tatrzańska – Kudelski

Adres: Krakowska 1, 33-100 Tarnów + kilka punktów na terenie miasta.

Pączek jest dość drogi w stosunku do tego, co oferuje. Chociaż jest smaczny, brakuje mu kandyzowanej pomarańczy na wierzchu, która jest charakterystyczna dla pączków. Nadzienie, choć intensywne w smaku, mogłoby być nieco obfitsze. Zaletą jest jednak sprężyste i dobrze wysmażone ciasto. Całościowo zasłużył na ocenę 4.

Cena4,5 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)-4

Piekarnia Starostka

Adres: ul. Klikowska 13, 33-100 Tarnów + inne punkty na terenie miasta

Pączek jest niedrogi i delikatnie mniejszy niż w przypadku konkurencyjnych opcji. Smakowo jest on przyzwoity. Nadzienie jest smaczne, a ciasto jest sprężyste.

Cena3 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)3+

Cukiernia Desoń

Adres: Klikowska 2, 33-110 Tarnów

Pączek ma sprężyste ciasto i bardziej owocowe niż różane nadzienie. Smak pączka jest przeciętny, ale jego atutem jest dostępność wersji bez cukru pudru i lukru, co jest dobrą opcją dla osób, które preferują zdrowszy styl życia lub są na diecie.

Cena3,5 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)3

Piekarnia Anka

Adres: Osiedle Niepodległości blok przy ul. Słonecznej + inne lokalizacje w Tarnowie m.in: budynek po Almie.

Pączek wygląda bardzo estetycznie. Posiada sprężyste i dobrze wysmażone ciasto. Ma odpowiednią ilość nadzienia, chociaż na zdjęciu może nie być tego widać, ale jest ono ukryte w innej części pączka. Smak pączka jest równie dobry, jak jego wygląd.

Cena3,75 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)4+

Piekarnia Strusinianka

Pączek zasługuje na mocną 4. To nasz numer 4. Pączki są dobre, spójne, z odpowiednią ilością smacznego nadzienia. Ciasto jest sprężyste i smaczne.

Cena3,99 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)4

Cukiernia Targowa

Pączek z cukierni Targowa jest przeciętny. Gdyby jego cena była niższa to pewnie ocena byłaby lepsza. Uważamy że dysponując kwotą 4 zł na pączka lepiej ją wydać u naszego faworyta.

Cena4 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)3+

Piekarnia Kazibut

Adres: ul. Widok 45, 33-100 Tarnów + kilka punktów na terenie miasta

Pączek wyróżnia się sprężystym ciastem i charakterystycznym, delikatnie kwaskowym nadzieniem o smaku różanym. Całość jest dobrze skomponowana i smaczna.

Cena3,75 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)4-

Cukiernia – Piekarnia Pod Telegrafem

Adres: Krakowska 47, 33-100 Tarnów

Pączek jest przyjemny w smaku, a jego sprężyste ciasto stanowi dobre tło dla niedużej ilości nadzienia o niezbyt intensywnym smaku różanym. Jednak według nas brakuje mu tego czegoś:)

Cena3,60 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)3+

Piekarnia – Cukiernia Klich

Adres: Krakowska 253 + punkty na terenie miasta

Pączek z tej cukierni rozczarował nas najbardziej, ponieważ jest suchy i twardy. Z drugiej strony posiada duża ilość smacznego nadzienia.

Cena3,99 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)1

Nasza Pączkarnia

Adres: Krakowska 1a, 33-100 Tarnów

Pączek jest wyjątkowo smaczny. Charakteryzuje się dużym rozmiarem, obfitym nadzieniem i miękkim i smacznym ciastem. W porównaniu z innymi pączkami jest zauważalnie większy, co dodatkowo podkreśla jego wyjątkowość. Produkowany na miejscu, co gwarantuje jego niepowtarzalny smak i jakość. Poprzez okna manufaktury można obserwować proces tworzenia tych wyjątkowych pączków.

Cena6 PLN
Ocena ogólna (od 1 do 5)4

Podsumowanie

Prezentowane opinie są naszymi subiektywnymi doznaniami. Nie faworyzujemy żadnej z cukierni wymienionych powyżej. Kupiliśmy pączki z naszych własnych środków. Każdy może mieć swoje preferencje smakowe. Dla jednych dany pączek może być bardziej atrakcyjny smakowo, dla innych mniej. W naszym teście najlepiej wypadł pączek z cukierni „Lipka”, cechujący się niezwykle intensywnym i spójnym smakiem.

Gdzie najlepsze/najsmaczniejsze pączki w Tarnowie?

Jakbyśmy mieli podać kolejność od najlepszych do najgorszych pączków jakie jedliśmy w czasie testu to wyglądała by ona następująco:

 • Cukiernia Lipka (5)
 • Piekarnio-Cukiernia Anka (4+)
 • Nasza Pączkarnia (4)
 • Piekarnio-Cukiernia Strusinianka (4)
 • Cukiernia Tatrzańska – Kudelski (-4)
 • Piekarnia-Cukiernia Kazibut (-4)
 • Cukiernia Pod Telegrafem (3+)
 • Cukiernia Targowa (3+)
 • Piekarnia Starostka (3+)
 • Cukiernia Desoń (2)
 • Piekarnia Klich (1)

Nie udało się nam kupić pączków w Piekarnio-Cukierni Tyrka oraz w Piekarni Ziarno Winiarscy, z powodu braku dostępności. Piekarnia Paweł i Gaweł nie sprzedaje pączków.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *