Arcos de la Frontera – hiszpańska wioska z białymi domami. Co warto zobaczyć w kilka godzin?

Arcos de la Frontera to przepiękna, niewielka miejscowość w hiszpańskiej Andaluzji, oddalona o 60 km od Kadyksu, położona nad brzegiem przepaści, nad rzeką Guadalete. Jest to tak zwana biała wioska (białe miasto) ponieważ większość domów pomalowanych jest na biało. Arcos znalazło się na naszej objazdowej trasie przypadkowo. Zarezerwowaliśmy tutaj nocleg i przy okazji zwiedziliśmy okolicę. Zwiedzanie miejscowości zajęło nam kilka godzin, 2 może 3.

Widok z brzegu placu Plaza del Cabildo

Parking i postój

Jak w niemal każdym takim miejscu, im dalej od głównych atrakcji tym większa szansa na znalezienie wolnego miejsca. My zaparkowaliśmy na bezpłatnym parkingu na ulicy Calle Matrera Abajo. Może przypomnę, że Andaluzję zwiedzaliśmy na wiosnę, w marcu 😉

Wyżej, w samym sercu miasta na Plaza del Cabildo znajduje się kolejny parking, tutaj płatny (cena uzależniona od czasu postoju). Nie polecam ze względu na tłok oraz ekstremalnie wąskie uliczki dojazdowe.

Co warto zobaczyć i zwiedzić będąc w Arcos de la Frontera?

  • Największą atrakcją w Arcos de la Frontera było dla mnie samo miasteczko. Z racji tego, że jest to białe miasto, warto zobaczyć je z daleka i przyjrzeć się mu z bliska. Atmosfera wąskich uliczek, unikatowych budowli, czy obserwacja kierowców poruszających się samochodami w tak ekstremalnych warunkach – robi wrażenie. Dobrym sposobem na zwiedzanie miasta będzie po prostu pozostawienie mapy w domu i wyruszenie w trasę wąskimi uliczkami, gdzie dusza zapragnie ;)… a jest ich naprawdę dużo.

  • Plac Plaza del Cabildo przy którym zlokalizowany jest XV- wieczny zamek mauretański (Castillo de Arcos). Zamek obecnie jest niedostępny dla zwiedzających, stanowi własność prywatną. Zbudowany jest na kształt czworokąta, z czterema wieżami w rogach.
Castillo de Arcos
  • Przy Plac Plaza del Cabildo znajduje się także majestatyczna Bazylika pw. Wniebowzięcia NMP (Iglesia de Santa María de la Asunción) wybudowana w XV-XVI wieku.
Iglesia de Santa María de la Asunción
  • Z południowego brzegu placu Plaza del Cabildo rozciąga się wspaniały widok na okolicę. Warto zatrzymać się tu na moment, aby podziwiać niecodzienny krajobraz.

  • Kolejną budowlą wartą uwagi jest Iglesia de San Pedro. Kościół wybudowany na przełomie XV – XVII wieku, posiada cechy różnych stylów: gotycki, barokowy, renesansowy.
Iglesia de San Pedro

Galeria zdjęć z wycieczki w Arcos de la Frontera:

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *