Centrum Rekreacyjne w Lisiej Górze koło Tarnowa [rynek, nowy plac zabaw, tyrolka]

W jedną z lipcowych niedziel wybraliśmy się do nowo otartego Centrum Rekreacyjnego w Lisiej Górze koło Tarnowa. Obok centrum przejeżdżaliśmy tydzień wcześniej. Wtedy było tam dużo ludzi bo odbywało się wtedy otwarcie tego placu, który nieformalnie można nazwać rynkiem w Lisiej Górze. Najbardziej zaciekawiła nas fontanna, która rzuca się mocno w oczy w czasie przejazdu drogą 74.

Jakie atrakcje znajdziemy Centrum Rekreacyjnym w Lisiej Górze?

Oprócz ciekawej architektoniczne fontanny, która jest niewątpliwie ozdobą tego placu znajdziemy tam również następujące atrakcje:

  • plac zabaw,
  • dwie zjeżdżalnie szynowe (tyrolki),
  • boisko wielofunkcyjne,
  • siłownia na świeżym powietrzu,
  • strefa street workout,
  • skatepark,
  • fontanna,
  • stoły do ping-ponga,
  • stoły do gry w szachy

Plac zabaw

Plac zabaw jest średniej wielkości, jednak zostały na nim zainstalowane różnorodne atrakcje.  Znajdziemy tutaj m.in. tyrolkę, zjeżdżalnię rurową oraz klasyczne zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową w formie domku, huśtawki, tory przeszkód i wiele, wiele innych atrakcji.

Na placu zabaw znajdują się również sprzęty do zabawy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Plac zabaw jest dedykowany dla dzieci w różnym wieku. Dobrze bawić się będą na nim zarówno maluszki (1-2 lata) jak i starszaki. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zjeżdżalnie szynowe

Zamontowane w Centrum Rekreacyjnym w Lisiej Górze zjeżdżalnie szynowe są podobne do tej jaką można spotkać w Parku Piaskówka w Tarnowie. Niemniej jednak tory tych zjeżdżalni są pofalowane dzięki temu jazda dostarcza większych emocji. Ma to też swoje minusy. Szybciej wytracana jest prędkość.

Siłownia

Obok placu zabaw znajduje się siłownia plenerowa wyposażone we wszelkie niezbędne sprzęty do utrzymania formy. Polecamy wszystkim miłośnikom zdrowego trybu życia.

Boisko wielofunkcyjne

Strefa street workout

Skatepark

Dla miłośników jazdy na rowerach BMX, hulajnogach oraz rolkach został przygotowany skatepark.

Fontanna z placem

Fontanna znajduje się w centralnym miejscu nowo powstałego placu. Posiada ciekawą architekturę. Obok fontanny znajdują się ścieżki spacerowe oraz ławki na których można odpocząć. Teraz tylko musimy poczekać, aż nowo wsadzone drzewa urosną dając cień osobom relaksującym się w tym miejscu.

Zakątek szachowy i stoły do ping-ponga

Obok fontanny oraz placu zabaw znajduje się miejsce gdzie można zagrać w szachy oraz w ping-ponga. Co ciekawe na miejscu dostępne są paletki schowane w plastikowe opakowania, więc do gry potrzebna jest jedynie piłeczka.

Jak dojechać do Centrum Rekreacyjnego w Lisiej Górze?

Lisia Góra zlokalizowana jest w odległości około 10 km od centrum Tarnowa i 90 km z Krakowa. Do Centrum Rekreacyjnego w Lisiej Górze bardzo prosto trafić gdyż znajduje się pomiędzy drogą 73 (Tarnów- Dąbrowa Tarnowska), A Urzędem Gminy. Dojazd na miejsce nie sprawił nam żadnego problemu.

Jakie są współrzędne Centrum Rekreacyjnego w Lisiej Górze?

Współrzędne GPS parkingu przy Centrum Rekreacyjnym: 50.084305, 21.024008 https://goo.gl/maps/XBTRGSsGUL8xA4QS9

➡ Z Tarnowa dojazd zajmuje około 10 – 15 min, w zależności z której części miasta.
➡ Z Krakowa dojazd zajmuje około 55 – 65 min, w zależności z której części miasta.

Gdzie zaparkować przy Centrum Rekreacyjnym w Lisiej Górze?

Dokładna lokalizacja parkingu przy Urzędzie Gminy znajdującego się przy ulicy 1 maja znajduje się na mapce poniżej 👇️

Czy na terenie parku miejskiego znajdują się toalety?

Niestety na miejscu nie znajdziemy toalety.

Podsumowanie

Podsumowując, Centrum Rekreacyjne w Lisiej Górze to miejsce, które zachwyci zarówno miłośników aktywnego trybu życia, jak i osoby szukające relaksu na łonie natury. Dzięki różnorodności atrakcji, pięknej fontannie i przyjaznej atmosferze, stanowi doskonałą opcję na spędzenie wolnego czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *