Darłówko – Wicie trasa rowerowa wzdłuż wybrzeża Bałtyku

Korzystając z rowerów jakie mieliśmy na dyspozycji wraz z wynajętym noclegiem, kilka razy wybraliśmy się na przejażdżkę. Duże wrażenie wywarła na nas trasa biegnąca wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego z Darłówka Wschodniego do miejscowości Wicie.

Widowiskowa trasa ścieżki rowerowej rozpoczyna się w Darłówku Wschodnim, oddalona około 800 metrów na wschód od słynnego mostu rozsuwanego na rzece Wieprza. Trasa rozpoczyna się po zjechaniu z ulicy Słowiańskiej, na wysokości ośrodka szkoleniowo – kolonijnego Gniewko w kierunku północno – wschodnim.

Długość trasy: około 9 km w jedną stronę

Czas przejazdu: około 40 minut w jedną stronę

Nawierzchnia: płyty betonowe, asfalt

Początek trasy stanowią niewygodne płyty betonowe. Trasa wzdłuż polskiego wybrzeża jest niezwykle malownicza, z jednej strony widać jezioro Kopań, z drugiej plażę i morze Bałtyckie. Wcześnie rano nie jest bardzo uczęszczana, im później tym więcej rowerzystów i pieszych. Mniej więcej w połowie trasy Darłówko – Wicie znajduje się urokliwe miejsce z kładką nad kanałem łączącym jezioro Kopań z Morzem Bałtyckim. Z drugiej strony przekopu znajdują się zdecydowanie wygodniejsze płyty betonowe, a kilkaset metrów dalej położony jest asfalt. Tu można poczuć różnicę w jeździe ;)… Zmienia się też widok, z otwartej przestrzeni wjeżdżamy w pachnący iglasty las. Na trasie znajduje się kilka znaków informujących o odległościach i nazwach miejscowości. Po wyjechaniu z lasu wjeżdżamy do miejscowości Wicie. Trasa dalej prowadzi do miejscowości Jarosławiec.

Galeria zdjęć:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *