Darłowo na kilka dni – co warto zobaczyć, zwiedzić i robić?

Darłowo leżące w województwie zachodniopomorskim, podzielone rzeką Wieprzą, z szerokimi pięknymi plażami w nadmorskim Darłówku, jest jednym z najładniejszych miasteczek polskiego Wybrzeża. W Darłowie do dnia dzisiejszego zachowane są stare budynki i średniowieczny rozkład ulic, co sprawia, że spacer po widowiskowych zaułkach jest przyjemnością. Wszystkie ciekawe obiekty znajdują się w niedalekiej odległości od siebie, więc miasto można zwiedzać pieszo.

Co warto zobaczyć, zwiedzić, robić w nadmorskiej części – Darłówku i Darłowie?

DARŁÓWKO:

  • Naturalny port rybacki utworzony na rzece Wieprza, która rozdziela Darłówko Wschodnie od Zachodniego. Z jednej części Darłówka do drugiej można dostać się wyłącznie na piechotę przez rozsuwany most.
  • Od wschodniej strony można zobaczyć ponad dwudziestometrową latarnię morską, pochodzącą z końca XIX wieku, jej światło widać na odległość 15 mil morskich.
  • Plaża w Darłówku podzielona na dwie części Wschodnią i Zachodnią. Nasz apartament znajdował się w części Wschodniej i to tu chodziliśmy plażować codziennie. Plaża jest piękna, szeroka, wystarczy przejść trochę w stronę Wici i z pewnością znajdzie się duuużo wolnego miejsca. Jak byliśmy we wrześniu, morze było czyste, płytkie, bezpieczne dla małych dzieci. Jedyny minus, jak w większości polskich plaż brak toalet w okolicy.
  • Kładka widokowa w Darłówku Zachodnim
  • Place zabaw dla dzieci znajdują się w zachodniej części Darłówka. We wschodniej części nie znaleźliśmy żadnego ogólnie dostępnego, jedynie przy naszych Apartamentach Bursztynowe Komnaty.

DARŁOWO:

  • Będąc w Darłowie warto zwrócić uwagę na: Stare Miasto z deptakiem na ulicy Powstańców Warszawskich, rynek z późnobarokowym ratuszem z herbem miasta, pomnik Rybaka, Bramę Kamienną, nazywaną Wysoką, pochodząca ze średniowiecza, ogromny bazylikowy kościół Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Zamek Książąt Pomorskich, którego budowę rozpoczęto w 1352 roku.
  • Wyspa Łososiowa – park zlokalizowany na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 32. Teren zielony położony na niewielkiej wyspie. Znajduje się tam siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw, ławeczki, palenisko na grilla. Dodatkową atrakcją dla dzieci są kaczki, znajdujące się na brzegu rzeki.

Galeria zdjęć z Darłowa:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *