Newsy

Gdzie znaleźć rzetelne informacje o sytuacji na granicy Ukraina – Rosja?

Aspekt napiętej sytuacji na granicy Ukraina – Rosja wpływa również na trendy związane z podróżowaniem dlatego postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć temu zagadnieniu. Konflikt, który może wybuchnąć lub nie ma wpływ na trasy samolotów oraz na swobodę zwiedzania rejonów zagrożonych bezpośrednimi działaniami militarnymi. Polska znajduje się w strefie wpływów zarówno Rosji, jak i krajów zachodnich. Jednak retoryka głównych mediów w Polsce popiera propagandowe działanie Rosji i publikuje treści niesprawdzone i mijające się z prawdą. Dodatkowo pojawiła się w ostatnim czasie duża liczba ekspertów głoszących sprzeczne teorie.
Dlatego warto mieć dystans do całej sytuacji i wyrobić sobie odpowiednie zdanie na ten temat korzystając z informacji ze sprawdzonego źródła.

Polecamy treści publikowane przez eksperta w temacie dezinformacji i Ukrainy pana Michała Marka doktoranta WSMiP Uniwersytetu Jagiellońskiego. Osoby, która tą tematyką zajmuje się od lat.

Sprawdzone i rzetelne informacje publikowane na stronie Fundacji – Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa:

Pan Michał Marek jest również autorem książki której lekturę również polecamy: „Operacja Ukraina. Kampanie dezinformacyjne, narracje, sposoby działania rosyjskich ośrodków propagandowych przeciwko państwu ukraińskiemu w okresie 2013-2019”.

Książkę można kupić pod linkiem: https://merlin.pl/operacja-ukraina-michal-marek/8337189/

Zdjęcie główne: Photo by Curioso Photography on Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *