Jak najlepiej dojechać do Livigno – Włochy?

Miejscowość Livigno jest popularnym środkiem do uprawiania sportów zimowych. Z roku na rok jeździ do tej miejscowości coraz więcej Polaków. Dzięki położeniu na wysokości ponad 1800 m n.p.m. i specjalnemu położeniu w niecce śnieg w miejscowości Livigno utrzymuje się do maja.

Miejscowość Livigno reklamuj się jako „Zimowy Raj w Alpach”. Jest to wymarzone miejsce dla osób jeżdżących na nartach, ale nie tylko. Gdyż w mieście jest bardzo dużo innych zimowych atrakcji.

Jaką drogą dojechać do Livigno z Polski?

  • Z północnej i centralnej części Polski najlepiej wybrać trasę przez Niemcy: Drezno, Norymbergę i Monachium. Następnie w zależności od warunków na drodze można wybrać przejazd przez Garmisch- Partenkirchen lub Innsbruck.
  • Dojazd z południa Polski polecamy przez Ostrawę, Brno, Wiedeń, Linz, Salzburg i Innsbruck.
  • Po dotarciu do autostrady A12 wybieramy zjazd węzłem Oberinntal i przez miejscowość Zernez docieramy do tunelu „Munt la Schera”.

Informacje o tunelu można znaleźć tutaj. Dodatkowo osoby, które planują wyjazd, mogą kupić taniej bilet na przejazd przez Internet. Więcej szczegółów pod linkiem.

Jakie drogi prowadzą bezpośrednio do Livigno?

Do Livigno można dostać się 3 drogami. Dwiema z terenu Szwajcarii, a jedną z Włoch.

  • Najpopularniejsza i najłatwiejsza droga prowadzi do Livigno przez dodatkowo płatny tunel „Munt la Schera” informacja o tunelu tutaj.
  • Druga droga prowadzi do Livigno przez przełęcz Passo del Foscagno wys. 2291 m n.p.m. z włoskiej miejscowości Bormio. Droga ta może być nieprzejezdna w czasie obfitych opadów śniegu. Kamera internetowa pokazująca warunki drogowe panujące na przełęczy dostępna jest pod linkiem.
  • Trzecia droga do Livigno wiedzie przez przełęcz Forcola di Livigno wys. 2315 m n.p.m. ze szwajcarskiej miejscowości Poschiavo. W okresie zimowym droga jest zamknięta.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *