Różności

Jak obejrzeć na żywo start Starshipa? – Wskazówki dla fanów SpaceX

Wszystko wskazuje na to, że SpaceX, firma założona przez Elon Muska, wkrótce przeprowadzi kolejny test swego potężnego statku kosmicznego, Starship. Jeśli chcesz być na bieżąco i obejrzeć ten spektakularny wydarzenie na żywo, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, gdzie możesz to zrobić.

Zanim przejdziemy do konkretów, warto na chwilę zatrzymać się i przyjrzeć bliżej, czym właściwie jest Starship. To większy i bardziej zaawansowany technologicznie następca rakiet Falcon, które SpaceX wykorzystuje do lotów w kosmos. Starship ma być w stanie przewieźć na orbity Ziemi, Księżyca, a w przyszłości nawet na Marsa, aż 100 osób na raz. To także pierwsza rakieta, która ma być w stanie powrócić na Ziemię i lądować pionowo, podobnie jak to robią już teraz rakiety Falcon.

Na co dzień SpaceX przeprowadza wiele testów swych rakiet, w tym także Starshipa. Część z tych testów odbywa się z udziałem publiczności, ale ze względu na skomplikowaną naturę i dużą ilość potencjalnych niebezpieczeństw, wiele testów odbywa się bez udziału widzów. Jeśli jednak chcesz obejrzeć test startu Starshipa na żywo, to zazwyczaj najprostszym sposobem jest śledzenie oficjalnego kanału SpaceX na YouTube.

Na tym kanale SpaceX regularnie transmituje swoje loty i testy rakietowe. Jeśli Starship będzie startował wraz z publicznością, to prawdopodobnie na tym właśnie kanale będzie można zobaczyć transmisję na żywo. Jednakże, w przypadku gdy SpaceX zdecyduje się przeprowadzić test w zamkniętym kampusie, transmisja na żywo może być ograniczona lub nieudostępniona publicznie.

Oficjalny kanał SpaceX:

Transmisja z Polskim komentarzem:

Transmisja nieoficialna język angielski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *