Jak zakupić bilet na samolot w Ryanair przez internet? – Poradnik!

Krótki poradnik ze screenshotami o tym, w jaki sposób można kupić bilety w Ryanairze. Oraz o możliwych płatnościach z kartami kredytowymi / debetowymi i bez (przez PayPal).

Na zrzutach ekranu będą narysowane przeze mnie oznaczenia kolorem czerwonym, aby łatwiej było Wam wszystko znaleźć i zobaczyć jak w łatwy sposób można kupić bilet lotniczy.

Zaczynamy 😉

Poradnik dla początkujących – jak kupić bilet w Ryanair?

 1. Wchodzimy na stronę przewoźnika: https://www.ryanair.com/pl/pl/,  , wybieramy  z jakiego i do jakiego miejsca chcemy polecieć, szukamy dogodnej dla nas daty wylotu, wybieramy właściwą ilość pasażerów, a następnie klikamy Lećmy:
 2. Na kolejnej podstronie wyświetlą się nam możliwe daty wylotu oraz ceny. Należy kliknąć na cenę (krok 1,2) (w przypadku lotu tam i z powrotem na dwie ceny) i wybrać odpowiednią taryfę (Standardowa taryfa, Leisure Plus, Business Plus – różne możliwości i różne koszty), a następnie, gdy wyświetli nam się łączny koszt – nacisnąć Kontynuuj (krok 3):
 3. Kolejna podstrona to kolejne, tym razem nieobowiązkowe możliwości (wybór miejsca, dodawanie bagażu, dodawnie pierwszeństwa, itp.). Bez obaw, wszystkie te opcje będzie można po rezerwacji dodać w zakładce Moje rezerwacje >> Wybrana podróż >> DODATKI DO LOTU. Gdy już się zdecydujemy co potrzebujemy lub czego nie, klikamy Zapłać
 4. W przypadku braku zalogowania, na kolejnej podstronie będziemy zmuszeni założyć konto u irlandzkiego przewoźnika. Ja zrobiłem to w szybki sposób z Google Mail.
 5. Po poprawnym zalogowaniu wyświetli nam się formularz, który należy wypełnić z wielką uwagą, bowiem zmiany danych pasażerów są często droższe od samego biletu!!
 6. Przechodzimy nieco niżej, gdzie należy wprowadzić dane kontaktowe, a także wybrać metodę płatności. Ja zdecydowałem się na płatność kartą debetową MasterCard – nie było żadnych problemów z autoryzacją płatności.W Ryanair istnieje możliwość zapłaty m. in. poprzez karty debetowe i kredytowe Visa oraz MasterCard, a także portfel internetowy PayPal. Ten ostatni (PayPal) to na pewno dobra alternatywa, z której warto czasem korzystać np. w przypadku chęci zapłaty bez karty kredytowej czy debetowej. Po tym jak uzupełnimy nasz dane poprawnie klikamy Zapłać teraz:

 7. Gdy wszystko przebiegnie poprawnie zostaniemy przekierowani na stronę z właśnie dokonaną rezerwacją, gdzie będzie można m. in. sprawdzić informacje o locie, dokonać odprawy on-line czy zakupić dodatki do lotu.

Mam nadzieję, że w dość jasny sposób udało mi się Wam pokazać jak kupić bilet na stronie internetowej Ryanaira! Wciąż są niejasności – zapraszam do komentarzy!

 

Rafik

Swój wolny czas uwielbiam spędzać na łonie natury, w Beskidach i Tatrach.

Rekomendowane artykuły

9 komentarzy

 1. Hej mam pytanie, planuje kupić mi i znajomym bilety ryanair na wylot poza unie, ale nie wszyscy jeszcze maja wyrobione paszporty. Wylot w maju, znajomi są w trakcie wyrabiania paszportów a ja zastanawiam się, czy bilety mogę kupić już teraz bez podawania numerów paszportów podczas rezerwacji?

  1. Dzień Dobry,

   Można śmiało kupować bilety. Przy zakupie potrzebne będzie jedynie imię i nazwisko pasażerów. Numer paszportu lub dowodu (podróży na terenie UE) podaje się dopiero podczas robienia odprawy przed wylotem.

   Pozdrawiamy
   Turysta.org

 2. Mam wielką prośbę o pomoc. Piszesz: „Ja zdecydowałem się na płatność kartą debetową MasterCard – nie było żadnych problemów z autoryzacją płatności”. Czy od tamtej pory coś się zmieniło w zasadach płatności w Ryanair? Obecnie-patrząc dosłownie-nie ma już możliwości płatności „zwykłą” kartą debetową, tylko kredytową! Przetrzepałem internet szukając momentu, w którym nastąpiła taka zmiana zasad, ale nikt o tym nie pisze. A może z tą kartą „kredytową” to tylko słowo a i tak zaakceptuje debetową?

  1. Dzień Dobry,

   Podejrzewamy, że to pewnie jakiś problem z tłumaczeniem na stronie Ryanair. Nie powinno być problemu z zakupem biletu lotniczego przy użyciu zwykłej karty. Choć dużo zależy także od banku w którym posiada się konto. Nie wszystkie karty działają dobrze jeżeli chodzi o transakcje zagraniczne a zakup biletu na stronie Ryanair taką jest. Warto jednak pamiętać, że bez karty kredytowej nie wypożyczymy samochodu zagranicą.

   Pozdrawiamy
   Turysta.org

 3. Napewno honorują karty debetowe Mastercard ?
  Wyczytałem na stronie Ryanaira, że tylko kartą debetową Mastercard Prepaid, oczywiście pomijam karty kredytowe Mastercard

  1. Witam, Ostatnio kupowaliśmy bilety płacąc kartą debetową Mastercard. Karty debetowe działają bez problemów w systemie rezerwacji i zakupu Ryanair.

 4. Dzień dobry,
  Przy odprawie biletu nie można wpisać dowód osobisty, nic nie będzie jak wpiszę paszport a podam numer dowodu osobistego

 5. Dzień dobry. Ktoś wie jak długą księgują się pieniądze za bilety? Przelew zrobiłam w piątek wieczorem a pieniądze nadal w blokadach. Na maila przyszło tylko potwierdzenie rezerwacji i o biletach ani widu ani słychu. Co robić?

 6. Witam . Czy możesz mi podać numer rachunku bankowego do przelewu za bilety lotnicze RYANAIR? Nigdzie nie mogę go znaleźć. Bardzo proszę. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *