Jak zakupić bilet na samolot w Ryanair przez internet? – Poradnik!


Krótki poradnik ze screenshotami o tym, w jaki sposób można kupić bilety w Ryanairze. Oraz o możliwych płatnościach z kartami kredytowymi / debetowymi i bez (przez PayPal).

Na zrzutach ekranu będą narysowane przeze mnie oznaczenia kolorem czerwonym, aby łatwiej było Wam wszystko znaleźć i zobaczyć jak w łatwy sposób można kupić bilet lotniczy.

Zaczynamy 😉

Poradnik dla początkujących – jak kupić bilet w Ryanair?

  1. Wchodzimy na stronę przewoźnika: https://www.ryanair.com/pl/pl/,  , wybieramy  z jakiego i do jakiego miejsca chcemy polecieć, szukamy dogodnej dla nas daty wylotu, wybieramy właściwą ilość pasażerów, a następnie klikamy Lećmy:
  2. Na kolejnej podstronie wyświetlą się nam możliwe daty wylotu oraz ceny. Należy kliknąć na cenę (krok 1,2) (w przypadku lotu tam i z powrotem na dwie ceny) i wybrać odpowiednią taryfę (Standardowa taryfa, Leisure Plus, Business Plus – różne możliwości i różne koszty), a następnie, gdy wyświetli nam się łączny koszt – nacisnąć Kontynuuj (krok 3):
  3. Kolejna podstrona to kolejne, tym razem nieobowiązkowe możliwości (wybór miejsca, dodawanie bagażu, dodawnie pierwszeństwa, itp.). Bez obaw, wszystkie te opcje będzie można po rezerwacji dodać w zakładce Moje rezerwacje >> Wybrana podróż >> DODATKI DO LOTU. Gdy już się zdecydujemy co potrzebujemy lub czego nie, klikamy Zapłać
  4. W przypadku braku zalogowania, na kolejnej podstronie będziemy zmuszeni założyć konto u irlandzkiego przewoźnika. Ja zrobiłem to w szybki sposób z Google Mail.
  5. Po poprawnym zalogowaniu wyświetli nam się formularz, który należy wypełnić z wielką uwagą, bowiem zmiany danych pasażerów są często droższe od samego biletu!!
  6. Przechodzimy nieco niżej, gdzie należy wprowadzić dane kontaktowe, a także wybrać metodę płatności. Ja zdecydowałem się na płatność kartą debetową MasterCard – nie było żadnych problemów z autoryzacją płatności.W Ryanair istnieje możliwość zapłaty m. in. poprzez karty debetowe i kredytowe Visa oraz MasterCard, a także portfel internetowy PayPal. Ten ostatni (PayPal) to na pewno dobra alternatywa, z której warto czasem korzystać np. w przypadku chęci zapłaty bez karty kredytowej czy debetowej. Po tym jak uzupełnimy nasz dane poprawnie klikamy Zapłać teraz:

  7. Gdy wszystko przebiegnie poprawnie zostaniemy przekierowani na stronę z właśnie dokonaną rezerwacją, gdzie będzie można m. in. sprawdzić informacje o locie, dokonać odprawy on-line czy zakupić dodatki do lotu.

Mam nadzieję, że w dość jasny sposób udało mi się Wam pokazać jak kupić bilet na stronie internetowej Ryanaira! Wciąż są niejasności – zapraszam do komentarzy!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *