Jak zakupić bilet na samolot w Ryanair przez internet? – Poradnik!


Krótki poradnik ze screenshotami o tym, w jaki sposób można kupić bilety w Ryanairze. Oraz o możliwych płatnościach z kartami kredytowymi / debetowymi i bez (przez PayPal).

Na zrzutach ekranu będą narysowane przeze mnie oznaczenia kolorem czerwonym, aby łatwiej było Wam wszystko znaleźć i zobaczyć jak w łatwy sposób można kupić bilet lotniczy.

Zaczynamy 😉

Poradnik dla początkujących – jak kupić bilet w Ryanair?

 1. Wchodzimy na stronę przewoźnika: https://www.ryanair.com/pl/pl/,  , wybieramy  z jakiego i do jakiego miejsca chcemy polecieć, szukamy dogodnej dla nas daty wylotu, wybieramy właściwą ilość pasażerów, a następnie klikamy Lećmy:
 2. Na kolejnej podstronie wyświetlą się nam możliwe daty wylotu oraz ceny. Należy kliknąć na cenę (krok 1,2) (w przypadku lotu tam i z powrotem na dwie ceny) i wybrać odpowiednią taryfę (Standardowa taryfa, Leisure Plus, Business Plus – różne możliwości i różne koszty), a następnie, gdy wyświetli nam się łączny koszt – nacisnąć Kontynuuj (krok 3):
 3. Kolejna podstrona to kolejne, tym razem nieobowiązkowe możliwości (wybór miejsca, dodawanie bagażu, dodawnie pierwszeństwa, itp.). Bez obaw, wszystkie te opcje będzie można po rezerwacji dodać w zakładce Moje rezerwacje >> Wybrana podróż >> DODATKI DO LOTU. Gdy już się zdecydujemy co potrzebujemy lub czego nie, klikamy Zapłać
 4. W przypadku braku zalogowania, na kolejnej podstronie będziemy zmuszeni założyć konto u irlandzkiego przewoźnika. Ja zrobiłem to w szybki sposób z Google Mail.
 5. Po poprawnym zalogowaniu wyświetli nam się formularz, który należy wypełnić z wielką uwagą, bowiem zmiany danych pasażerów są często droższe od samego biletu!!
 6. Przechodzimy nieco niżej, gdzie należy wprowadzić dane kontaktowe, a także wybrać metodę płatności. Ja zdecydowałem się na płatność kartą debetową MasterCard – nie było żadnych problemów z autoryzacją płatności.W Ryanair istnieje możliwość zapłaty m. in. poprzez karty debetowe i kredytowe Visa oraz MasterCard, a także portfel internetowy PayPal. Ten ostatni (PayPal) to na pewno dobra alternatywa, z której warto czasem korzystać np. w przypadku chęci zapłaty bez karty kredytowej czy debetowej. Po tym jak uzupełnimy nasz dane poprawnie klikamy Zapłać teraz:

 7. Gdy wszystko przebiegnie poprawnie zostaniemy przekierowani na stronę z właśnie dokonaną rezerwacją, gdzie będzie można m. in. sprawdzić informacje o locie, dokonać odprawy on-line czy zakupić dodatki do lotu.

Mam nadzieję, że w dość jasny sposób udało mi się Wam pokazać jak kupić bilet na stronie internetowej Ryanaira! Wciąż są niejasności – zapraszam do komentarzy!

 

Komentarze

Komentarze do wpisu

4 komentarze

 1. Hej mam pytanie, planuje kupić mi i znajomym bilety ryanair na wylot poza unie, ale nie wszyscy jeszcze maja wyrobione paszporty. Wylot w maju, znajomi są w trakcie wyrabiania paszportów a ja zastanawiam się, czy bilety mogę kupić już teraz bez podawania numerów paszportów podczas rezerwacji?

  1. Dzień Dobry,

   Można śmiało kupować bilety. Przy zakupie potrzebne będzie jedynie imię i nazwisko pasażerów. Numer paszportu lub dowodu (podróży na terenie UE) podaje się dopiero podczas robienia odprawy przed wylotem.

   Pozdrawiamy
   Turysta.org

 2. Mam wielką prośbę o pomoc. Piszesz: „Ja zdecydowałem się na płatność kartą debetową MasterCard – nie było żadnych problemów z autoryzacją płatności”. Czy od tamtej pory coś się zmieniło w zasadach płatności w Ryanair? Obecnie-patrząc dosłownie-nie ma już możliwości płatności „zwykłą” kartą debetową, tylko kredytową! Przetrzepałem internet szukając momentu, w którym nastąpiła taka zmiana zasad, ale nikt o tym nie pisze. A może z tą kartą „kredytową” to tylko słowo a i tak zaakceptuje debetową?

  1. Dzień Dobry,

   Podejrzewamy, że to pewnie jakiś problem z tłumaczeniem na stronie Ryanair. Nie powinno być problemu z zakupem biletu lotniczego przy użyciu zwykłej karty. Choć dużo zależy także od banku w którym posiada się konto. Nie wszystkie karty działają dobrze jeżeli chodzi o transakcje zagraniczne a zakup biletu na stronie Ryanair taką jest. Warto jednak pamiętać, że bez karty kredytowej nie wypożyczymy samochodu zagranicą.

   Pozdrawiamy
   Turysta.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *