Kolejka na Łomnicki Szczyt – informacje praktyczne

Według licznych opinii Łomnica jest numerem jeden jeśli chodzi o atrakcje turystyczne z tego regionu. Łomnica (2634 m n.p.m.) jest drugim co do wysokości po Gerlachu (2655 m n.p.m.) szczytem Tatr. Dzisiaj na tę trudno dostępną górę dostaniemy się 14-osobową wiszącą koleją linową, która czynna jest przez cały rok. Na górze możemy podziwiać piękno Wysokich Tatr oraz pobliskich dolin. Kolejka na szczyt Łomnicy jest dwuetapowa. Pierwszy etap ze stacji Tatrzańska Łomnica na Skalnaté Pleso (Łomnicki Staw). Drugi etap ze stacji Skalnaté Pleso na szczyt Łomnicy.

W dniu, w którym planujemy wyjechać na Łomnicę warto zwrócić uwagę na pogodę, aby nie okazało się, że na górze nie będzie nic widać z powodu mgły lub innych zjawisk atmosferycznych utrudniających widoczność.

Polecamy wjazd na Łomnicę zimą z uwagi na większą przejrzystość powietrza. Podczas zimowych mrozów łatwiej trafić na dzień z dobrą widocznością i bezchmurnym niebem.

Jak długo można przebywać na szczycie Łomnicy?

Czas naszego pobytu na wierzchołku góry jest ograniczony i wynosi 50 minut.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem kolejką?

Słowacy za pomocą krótkiej ikono grafiki postanowili w skrócie zawrzeć wszystkie przydatne informacje dotyczące wyjazdu koleją na Łomnicki Szczyt.

Ikonografika do pobrania pod linkiem.

Bilety

Kolejka na Łomnicę cieszy się dużym powodzeniem. Warto zaopatrzyć się w bilety wcześniej. Możemy je kupić już 7 dni wcześniej w kasie przy stacji kolejki, w biurze informacji turystycznej w Tatrzańskiej Łomnicy lub przez internet (na stronie www.gopass.sk).

Cennik biletów 2022

 Zakup w kasie  Zakup przez internet/terminal samoobsługowy*
 Rodzaj biletu  Dorośli  Senior/ Junior  Dzieci  Dorośli  Senior/ Junior  Dzieci
 Tatrzańska Łomnica – Skalnaté Pleso
 ↑  21 €  17 €  15 €  19 €*
 16 €*
 14 €*
 
 
 ↑↓  25 €  20 €  18 €  23 €
 19 €
 17 €
 Skalnaté Pleso – Łomnica (szczyt)
 ↑↓  46 €  39 €  36 €  45 €
 38 €
 35 €

Senior – po ukończeniu 60 roku życia.

Junior – po ukończeniu 12 roku życia, przed 18 rokiem życia oraz osoby posiadające kartę ISIC, ITIC, EURO26 lub GO26.

Dzieci – po ukończeniu 6 roku życia, przed 12 rokiem życia.

Dzieci do ukończenia 6 roku życia – bezpłatnie.

Instrukcja zakupu krok po kroku biletu na kolejkę na Łomnicę pod linkiem.

Godziny otwarcia

8.30- 15.30

Kolejka na Łomnicę – ja dojechać?

Rekomendowane artykuły

15 komentarzy

 1. Haha… Warto kupć bilety wcześniej a w dniu wyjazdu zorientować się czy nie ma mgły. A jak będzie to mozna oddać bilety?

  1. Magda czy oddać można także z innych powodów nie wiem dokładnie o której będę a koniecznie chce tam wjechać doradz proszę jak to zrobić z góry dziękuję

 2. Na niedzielę tj. 23.08.2020r. mam wykupiony wjazd na szczyt, jeżeli się okaże że pogoda jest fatalna to można odwołać wjazd i odebrać pieniądze?

 3. Mam pytanie
  Na jak dlugo przed można kupić bilet na kolejke?
  Sprawdzałam dostępność i za każdym razem co wpisuje datę to jest komunikat że brak miejsc
  Dziękuję i pozdrawiam

 4. A czy ktoś, wie czy bilet na kolejkę można zakupić w dniu wyjazdu normalnie w kasie, przecież to nienormalne, żeby na 7 dni przed wykupić bilety, a jeśli coś, się wydarzy to pieniądze przepadają?

  1. Regulamin mówi, że zwrot w wysokości 100% kosztów jest możliwy (MOŻLIWY, nie automatyczny!) w przypadku anulacji min. 24 h przed godziną odjazdu oraz 50% kosztów minimum 120 minut przed odjazdem. Późniejsze anulacje => brak zwrotu pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że każdy zwrot to indywidualna decyzja VT – mogą powiedzieć np.:, że nic nie zwrócą, mimo że pozostały ponad 24 h. Szczegóły tutaj: https://www.vt.sk/fileadmin/resort_upload/vt/VOP_Letna_sezona_2021_Final__EN.pdf

 5. Jaki koszt biletu za jedną osobę dorosłą
  Rozumiem ze szczyt to 14+35 euro czy 35?

  1. 27.06.2022 płaciłem w dwie strony 110 Euro (+4 euro za dwie karty GoPass).

   1. A co z parkingiem jest dodatkowo płatny albo trzeba rezerwować miejsce ? Mamy wykupione 2 bilety na Niedziele, pogoda ma być marna ale jest nadzieja

    1. Witam, W bezpośrednim otoczeniu kolejki jest dużo miejsc parkingowych. W przypadku gdyby nie było miejsca przy samej kolejce są inne parkingi w mieście. Wtedy czas dojścia do kolejki to około 10-15 min około 1,2 km. Polecam parking przy muzeum TARNAP, gdyby nie było miejsca pod kolejką.

  2. Mówię o opłacie za dwie osoby góra-dół.

 6. Witam.A jeśli chciałabym zamowic parking przez neta to place 9 euro za samochod ?

 7. 2022 rok sierpień – szok bilety na łomnicki szczyt UWAGA: 70euro dorosły 61 euro dziecko pomnóżcie sobie razy 4,72 – uważam, że przegięcie.

 8. Witam, a czy ktos z Panstwa wie, jak zamowic online bilety z „parkingu” do Skalnate Pleso – w 2 strony? bez wjazdu na szczyt? czy da sie to zrobic online, bo na stronie go pass nie widze takiej opcji:( i czy ma ktos doswiadczenie, czy wykonalny jest zakup biletu w kasie: przyjechac np w srode i kupic bilety na za 2 dni w piatek? czy w ogole mozna liczyc, ze jakies bilety jeszcze beda – do Skalnate Pleso.
  a przy okazji czy ktos orientuje sie, czy nadal istnieje indoor fun park kamzikovo w Skalnate Pleso?;)

  z gory dziekuje i pozdrawiam!
  Kasia

 9. Ceny powinny być uzależnione od dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *