Kolejka na Łomnicki Szczyt – informacje praktyczne


Według licznych opinii Łomnica jest numerem jeden jeśli chodzi o atrakcje turystyczne z tego regionu. Łomnica (2634 m n.p.m.) jest drugim co do wysokości po Gerlachu (2655 m n.p.m.) szczytem Tatr. Dzisiaj na tę trudno dostępną górę dostaniemy się 14-osobową wiszącą koleją linową, która czynna jest przez cały rok. Na górze możemy podziwiać piękno Wysokich Tatr oraz pobliskich dolin. Kolejka na szczyt Łomnicy jest dwuetapowa. Pierwszy etap ze stacji Tatrzańska Łomnica na Skalnaté Pleso (Łomnicki Staw). Drugi etap ze stacji Skalnaté Pleso na szczyt Łomnicy.

W dniu, w którym planujemy wyjechać na Łomnicę warto zwrócić uwagę na pogodę, aby nie okazało się, że na górze nie będzie nic widać z powodu mgły lub innych zjawisk atmosferycznych utrudniających widoczność.

Polecamy wjazd na Łomnicę zimą z uwagi na większą przejrzystość powietrza. Podczas zimowych mrozów łatwiej trafić na dzień z dobrą widocznością i bezchmurnym niebem.

Jak długo można przebywać na szczycie Łomnicy?

Czas naszego pobytu na wierzchołku góry jest ograniczony i wynosi 50 minut.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem kolejką?

Słowacy za pomocą krótkiej ikono grafiki postanowili w skrócie zawrzeć wszystkie przydatne informacje dotyczące wyjazdu koleją na Łomnicki Szczyt.

Ikonografika do pobrania pod linkiem.

Bilety

Kolejka na Łomnicę cieszy się dużym powodzeniem. Warto zaopatrzyć się w bilety wcześniej. Możemy je kupić już 7 dni wcześniej w kasie przy stacji kolejki, w biurze informacji turystycznej w Tatrzańskiej Łomnicy lub przez internet (na stronie www.gopass.sk).

Cennik biletów 2020

 Zakup w kasie  Zakup przez internet/terminal samoobsługowy*
 Rodzaj biletu  Dorośli  Senior/ Junior  Dzieci  Dorośli  Senior/ Junior  Dzieci
 Tatrzańska Łomnica – Skalnaté Pleso
 ↑  19 €  15 €  13 €  17 €*
 14 €*
 12 €*
 ↓  16 €  13 €  11 €  
 
 ↑↓  22 €  18 €  16 €  18 €(19 €)*
 15 €(16 €)*
 13 € (14 €)*
 Skalnaté Pleso – Łomnica
 ↑↓  27 €  23 €  20 €  26 €
 22 €
 19 €

*Bilety dostępne w terminalu samoobsługowym płatność kartą.

Senior – po ukończeniu 60 roku życia.

Junior – po ukończeniu 12 roku życia, przed 18 rokiem życia oraz osoby posiadające kartę ISIC, ITIC, EURO26 lub GO26.

Dzieci – po ukończeniu 6 roku życia, przed 12 rokiem życia.

Dzieci do ukończenia 6 roku życia – bezpłatnie.

Instrukcja zakupu krok po kroku biletu na kolejkę na Łomnicę pod linkiem.

Godziny otwarcia

8.30- 15.30

Kolejka na Łomnicę – ja dojechać?

Komentarze

Komentarze do wpisu

6 komentarzy

 1. Haha… Warto kupć bilety wcześniej a w dniu wyjazdu zorientować się czy nie ma mgły. A jak będzie to mozna oddać bilety?

  1. Magda czy oddać można także z innych powodów nie wiem dokładnie o której będę a koniecznie chce tam wjechać doradz proszę jak to zrobić z góry dziękuję

 2. Na niedzielę tj. 23.08.2020r. mam wykupiony wjazd na szczyt, jeżeli się okaże że pogoda jest fatalna to można odwołać wjazd i odebrać pieniądze?

 3. Mam pytanie
  Na jak dlugo przed można kupić bilet na kolejke?
  Sprawdzałam dostępność i za każdym razem co wpisuje datę to jest komunikat że brak miejsc
  Dziękuję i pozdrawiam

 4. A czy ktoś, wie czy bilet na kolejkę można zakupić w dniu wyjazdu normalnie w kasie, przecież to nienormalne, żeby na 7 dni przed wykupić bilety, a jeśli coś, się wydarzy to pieniądze przepadają?

  1. Regulamin mówi, że zwrot w wysokości 100% kosztów jest możliwy (MOŻLIWY, nie automatyczny!) w przypadku anulacji min. 24 h przed godziną odjazdu oraz 50% kosztów minimum 120 minut przed odjazdem. Późniejsze anulacje => brak zwrotu pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że każdy zwrot to indywidualna decyzja VT – mogą powiedzieć np.:, że nic nie zwrócą, mimo że pozostały ponad 24 h. Szczegóły tutaj: https://www.vt.sk/fileadmin/resort_upload/vt/VOP_Letna_sezona_2021_Final__EN.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *