Najprostszy sposób na to aby nie stać w korkach na bramkach autostradowych – A1 i A4 – Autopay

W tym artykule opiszemy najprostszy i dostępny dla każdego sposób na przyspieszenie przejazdu przez bramki autostradowe. Opisany w niniejszym artykule sposób działa na autostradzie A4 (Kraków-Katowice) i A1 (Toruń – Gdańsk). Jedyne co należy zrobić to zainstalować i odpowiednio skonfigurować aplikację Autopay.

Aplikacja dostępna jest w Sklep Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bluemedia.autopay.transport
i AppStore: https://apps.apple.com/pl/app/autopay-by-blue-media/id1375463061?l=pl

Po pobraniu aplikacji można cieszyć się jazdą bez stania w kolejkach na bramkach. System w kilka sekund zidentyfikuje Twój pojazd po numerze rejestracyjnym, automatycznie pobierze opłatę z podpiętej karty płatniczej i podniesie szlaban.

Pamiętajmy aby po zainstalowaniu aplikacji korzystać z bramek oznaczonych „AmberGO” lub „A4 Gooznaczone dodatkowo znakiem czarnej kamery na żółtym tle.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Aplikacja jest dostępna dla pojazdów wszystkich kategorii z wyłączeniem motocykli.

Instalacja i konfiguracja aplikacji:

 1. Pobranie aplikacji na telefon z linków dostępnych powyżej. Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji powinniśmy mieć taki widok:

2. W kolejnym kroku należy założyć konto podając email i wpisując hasło. Poniżej zrzut ekranu z aplikacji. Po założeniu konta należy aktywować go klikając klawisz aktywuj w otrzymanym na podany uprzednio adres email.

3. Pozostało nam już tylko zalogować się ponownie do aplikacji i pouzupełniać w niej dodatkowe dane. Do aplikacji można się logować również przy użyciu czytnika linii papilarnych.

4. Następnie musimy do aplikacji dodać kartę która będzie obciążana po wykonaniu przez nas przejazdu. Karta zostanie obciążona przez system kwotą 1 zł która zostanie nam zwrócona w kolejnych dniach.

5. Pozostało nam już tylko dodać pojazd i aktywować przejazdy na autostradzie A4 i A1. Do jednej aplikacji można dodać kilka pojazdów. Zrzut ekranu z prawidłowo dodanym pojazdem znajduje się poniżej:

6. Aplikacja nie musi być uruchomiona w czasie przejazdu przez bramki. Po przejechaniu przez bramki otrzymamy powiadomienie na ekranie telefonu oraz wiadomość email z informacja o wysokości opłaty. W aplikacji dostępna jest też historia przejazdów w zakładce płatności.

7. Dla klientów firmowych istnieje możliwość podania danych do faktury. Dodatkowo można wybrać częstotliwość fakturowania. Po każdym przejeździe lub zbiorczo co miesiąc.

8. Dla klientów posiadających aplikację będą pojawiać się promocje. Aktualnie dostępna jest promocja taka jak na poniższym zrzucie ekranu:

Rekomendowane artykuły

4 komentarze

 1. Tekst podaje nieprawdziwe info. A4GO nie jest powiązane z Autopay. Nie na każdej bramce A4GO da się przejechać. Trzeba kierować się na bramki oznaczone czarną kamerą na żółtym tle.

  1. Na każdej bramce działa system Autopay. Na A4 Katowice-Kraków, w przypadku omyłkowego wjazdu na nieoznakowaną bramkę, można również zapłacić za przejazd przy użyciu Autopay, zgłaszając taki zamiar inkasentowi, który uruchomi system.

   1. To jest nieprawda. Nie chciano zaakceptować autopay i kierowano ja a4go którego nie ma w App Store.

    1. Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Działa to tak jak w powyższym komentarzu. Sprawdzone zostało to kilkakrotnie w ostatnim czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *