Poradniki

Rower Metropolitalny – Mevo – informacje praktyczne – Trójmiasto

W marcu 2019 roku uruchomiony został największy w Europie system składający się wyłącznie z rowerów elektrycznych. Rowery ze wspomaganiem elektrycznym pomagają szczególnie przy ruszaniu oraz podczas podjazdów pod górę. Rowery z pełną baterią pozwalają na pokonanie około 60 km wraz ze wspomaganiem. W praktyce okazuje się, że odległość która jest możliwa do pokonania jest większa.

Aktualnie w systemie znajduje się 4080 rowerów. Do dyspozycji użytkowników systemu na terenie 14 miast zlokalizowano 660 stacji. Można na nich wypożyczyć i zwrócić rower bez dodatkowych opłat. Dzięki zastosowaniu systemu IV generacji istnieje też możliwość zwrotu roweru również poza punktami postoju. Naliczana jest wtedy dodatkowa opłata w wysokości 3 zł. Ważne, by zrobić to w obrębie strefy użytkowania (granice poszczególnych miast), by było to miejsce ogólnodostępne i by zwrócony rower nie zagrażał innym użytkownikom drogi, nie blokował przejścia ani przejazdu. Tak zwrócony rower może wypożyczyć inny użytkownik. Jeśli odprowadzi go na stację, otrzyma bonus – 2 złote doładowania konta.

System będzie dostępny przez cały rok. W okresie zimowym (grudzień-luty) liczba dostępnych rowerów będzie zmniejszona do 1224 sztuk.

Operatorem Roweru Metropolitalnego – Mevo jest Nexbike TRICITY.

Jedna ze stacji rowerów Mevo

Aby skorzystać z rozbudowanego systemu roweru miejskiego który możemy wypożyczać na minuty na terenie Trójmiasta i okolicznych miast należy zainstalować aplikację Mevo i założyć konto. Aby założyć konto najwygodniej odwiedzić stronę: https://rowermevo.pl i tam założyć sobie konto. Aby konto zostało aktywowane należy podłączyć do niego kartę płatniczą z karty zostanie przelane 10 zł na poczet korzystania z usług lub doładowanie konta w dowolny z możliwych sposobów i utrzymywanie dodatniego stanu konta.

System roweru Mevo ofertuje możliwość wykupu abonamentu – więcej szczegółów w poniższym cenniku. Osoby które nie zdecydują się na wykupienie abonamentu będą korzystać z taryfy minutowej.

Cennik wygląda następująco:

*Dostępność dla Klientów od dnia uruchomienia funkcjonalności, w zależności od taryfy

*, ** oraz *** Opłata za porzucenie roweru w miejscu trudnodostępnym sumuje się z ewentualną karą za porzucenie roweru poza systemem lub w Stefie Niedozwolonej, gdy obie sytuacje występują jednocześnie.
Podane w Tabeli opłaty zawierają podatek VAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *