Park Rozrywki Zatorland – relacja z pobytu

Park Rozrywki Zatorland położony jest w województwie małopolskim, w niewielkiej miejscowości Zator. Zator zlokalizowany jest w połowie drogi między lotniskami w Katowicach i Krakowie. Park dedykowany jest głównie dla rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tu atrakcje dla siebie, od maluszków po nastolatków, a i rodzice nie będą się nudzić. Park jest ciągle modernizowany, co roku pojawiają się nowe atrakcje lub unowocześnione zostają już istniejące.

W Zatorlandzie byliśmy w sierpniu 2021 roku, w wysokim sezonie. Pogoda była ładna, gości odwiedzających park było bardzo dużo, w większości były to rodziny z dziećmi, które korzystały z bonów turystycznych.

Dzięki temu, że mieliśmy bilety kupione wcześniej (online) nie czekaliśmy do wejścia w ogromnych kolejkach do kas. Przed wejściem, w automatach musieliśmy tylko wydrukować opaski na ręce.

Duże kolejki do kas były cały czas, przez kilka godzin. Na koniec naszego pobytu w Zatorlandzie okazało się, że jednak musimy stać w ogromnej kolejce…… żeby opłacić parking.

Park Rozrywki Zatorland składa się z kilku części:

Park ruchomych dinozaurów

Park dinozaurów robi niesamowite wrażenie, szczególnie miejsce, gdzie idzie się po kładce, a dinozaury wyłaniają się z mgły. Córce (3,5 roku) podobały się ruszające i wydające różne dźwięki dinozaury. Duża różnorodność dinozaurów sprawia, że nie będziemy się tu nudzić. Pod koniec jeden z dinozaurów potrafi nawet sikać… w stronę przechodzących ludzi. Trzeba uważać 🙃

Galeria zdjęć:

Park mitologii

Park mitologii zrobiony w interesujący sposób. Plac zabaw w tej części parku to – strzał w 10! Mówiący karp, koń trojański, do którego można wejść oraz rejs po wodzie, aby z bliska pooglądać postacie mitologiczne – to punkty obowiązkowe.

Lunapark

Część rozrywkowa dla dzieci, można tu pojeździć na karuzelach, pozjeżdżać na zjeżdżalniach, a także poczuć się jak prawdziwy młody paleontolog i wydobyć szkielet dinozaura.

Park owadów

Park owadów – to alejka prowadząca wśród sporych figur owadów. Według mnie mało atrakcyjna część parku. W tej strefie znajduje się również dom do góry nogami.

Adres:

ulica Parkowa 7, 32-640 Zator

Godziny otwarcia w sezonie 2022:

  • kwiecień dni robocze: 9.30-16.00, weekendy i święta: 9.30-17.00
  • maj dni robocze: 9.30-17.00, weekendy i święta: 9.30-18.00
  • czerwiec dni robocze: 9.30-18.00, weekendy i święta: 9.30-19.00
  • lipiec dni robocze: 9.30-19.00, weekendy i święta: 9.30-20.00
  • sierpień dni robocze: 9.30-19.00, weekendy i święta: 9.30-20.00
  • wrzesień dni robocze: 10.00-17.00, weekendy i święta: 10.00-19.00
  • październik dni robocze: 10.00-17.00, weekendy i święta: 10.00-18.00

Cennik w sezonie 2022:

  • bilet dla malucha, dzieci do 90 cm wzrostu: 1 zł
  • bilet ulgowy, dzieci od 91 cm wzrostu do 16 roku życia: 69,90 zł
  • bilet normalny: 79,90 zł

Parking:

Parking jest duży, płatny, dobrze oznakowany, przed samym wejściem do Zatorlandu.

Toalety:

Bezpłatne, zadbane toalety znajdują się w kilku miejscach, m.in. przed wejściem do Parku ruchomych dinozaurów.

Podsumowanie:

Zatorland to miejsce, które warto odwiedzić, jest to atrakcja głównie dla dzieci. Można pomyśleć, aby udać się tutaj poza sezonem wakacyjnym, będą mniejsze kolejki do kas i ogólnie mniejszy ruch. Można tu spędzić miło kilka godzin. Bilety warto kupić z wyprzedzeniem, szczególnie w lutym, gdzie z okazji dnia dinozaura są sporo tańsze.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *