Bochnia – Park rodzinny Uzbornia i plac zabaw

Bochnia to niewielkie miasteczko w województwie małopolskim, które słynie przede wszystkim z kopalni soli – najstarszej działającej tego typu w Polsce. Bochnia może pochwalić się również wspaniałą tężnią solankową oraz innymi zabytkami.

Na naszej stronie powstało już kilka artykułów o bocheńskich atrakcjach:

szczegółowa relacja z kopalni soli w Bochni

oraz tężnia solankowa w Bochni

Park rodzinny Uzbornia

W jedną lipcową niedzielę wybraliśmy się na spacer i odpoczynek do Bochni, a dokładnie do rodzinnego parku Uzbornia. To spory teren, na którym każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Znajdują się tutaj boiska do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki, siłownia na świeżym powietrzu, skate park, amfiteatr, staw i altanki, dużo zadbanych ścieżek do spacerowania. Ścieżki są dostosowane pod wózki, jednak na rower czy hulajnogę zbyt strome. Trzeba uważać, gdyż miejscami są bardzo strome – może być niebezpiecznie. W parku panuje cisza i spokój, znajdziemy tu dużo miejsca do odpoczynku. Jest nawet jedna, specjalna ławeczka – biblioteczka z regałem na książki.

Najważniejszą atrakcją, która nas tu przyciągnęła to coś dla dzieciaków – wielki, kolorowy, drewniany plac zabaw. Park znajduje się z dala od ruchomych uliczek, dzięki czemu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo dzieci.

Plac zabaw w Bochni w Parku Uzbornia

Plac zabaw jest naprawdę świetny. Całość to jeden wielki tor przeszkód z ruchomymi mostkami, podestami i linami. Są tu również zjeżdżalnie, rury i ścianki wspinaczkowe. Cała konstrukcja połączona jest domkami, co kreuje wspaniałą przestrzeń do zabawy. Dla maluszków (1-2 lata) plac zabaw może okazać się zbyt trudny, ale starszaki będą bawiły się tu świetnie.

Dojazd i współrzędne GPS:

Bochnia zlokalizowana jest w odległości około 40 km od Krakowa i tyle samo od Tarnowa. Do Parku rodzinnego Uzbornia najlepiej dojechać od ul. Dąbrowskiego, później skręcić w lewo w ul. Uzbornia. Wielki, bezpłatny parking znajduje się po lewej stronie. Dojazd na miejsce nie sprawił nam żadnego problemu. Nawigacja z mapy Google idealnie doprowadziła do miejsca docelowego.

Współrzędne GPS Parku rodzinnego Uzbornia w Bochni: 49.9625827, 20.4314659.

➡ Z Krakowa oraz Tarnowa dojazd zajmuje około 40 – 50 min, w zależności z której części miasta.

Parking:

Dokładna lokalizacja parkingu znajduje się na mapce poniżej 👇️

Toalety:

Bezpłatne, toalety publiczne znajdują się przy zaznaczonym powyżej parkingu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *