Plac zabaw na Skwerze im. Kazimierza Ożgi – Tarnów Mościce

Plac zabaw na Skwerze im. Kazimierza Ożgi w Tarnowie Mościcach został zbudowany z myślą o dzieciach w różnym wieku. Jego budowa rozpoczęła się wiosną i zakończyła latem 2022 roku. Inwestycja była odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie społeczności lokalnej na nowoczesne i bezpieczne miejsca zabaw dla dzieci. Ten wyjątkowy plac zabaw to również miejsce, gdzie rodzice mogą spędzić miło czas na łonie natury, obserwując swoje pociechy bawiące się na wyjątkowych konstrukcjach. Na skwerze obok placu zabaw znajdują się stare drzewa owocowe m.in jabłonie, grusze i śliwy.

Atrakcje dla dzieci

Plac zabaw na Skwerze im. Kazimierza Ożgi oferuje różnorodne atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Na terenie obiektu znajdziemy między innymi:

  • Huśtawki, w tym również dla najmłodszych dzieci, z siedziskami zapewniającymi bezpieczeństwo podczas zabawy.
  • Zjeżdżalnie o różnych wysokościach, zaspokajające potrzeby dzieci o różnym poziomie odwagi,
  • Kompleksy zabawowe z drabinkami, mostkami i ściankami wspinaczkowymi, rozbudzające wyobraźnię i wspomagające rozwój motoryczny,
  • Piaskownica, gdzie dzieci mogą bawić się w budowanie zamków, formowanie figurek z piasku czy wykonywanie innych kreatywnych zabaw,
  • Ścianka wspinaczkowa oraz piramida linowa do wspinania, która rozwija zdolności motoryczne i koordynację ruchową dzieci.
  • Karuzela, która uczy dzieci zręczności i rozwija ich równowagę.

Podłoże placu zabaw wykonane jest ze żwiru płukanego.

Projektanci placu zabaw na Skwerze im. Kazimierza Ożgi zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. Dodatkowo, regularne kontrole i konserwacja zapewniają długotrwałe użytkowanie oraz bezpieczną zabawę dla dzieci.

Dla rodziców:

Wokół placu zabaw znajdują się wygodne ławki i siedziska, na których rodzice mogą odpoczywać, obserwując swoje dzieci bawiące się na urządzeniach. Plac zabaw znajduje się w bliskiej odległości palarni kawy Mott.

Czy jest na miejscu dostępna toaleta?

Przed wejściem do placu zabaw znajduje się bezpłatna toaleta typu Toi-Toi.

Mapka z lokalizacją:

Parking: (samochód/rower)

Przy placu zabaw zaraz przy wejściu znajdują się miejsca postojowe. W przypadku braku dostępnych miejsc można zaparkować wzdłuż ulicy Racławickiej. Przed wejściem do placu zabaw są też stojaki na rowery.

Galeria zdjęć:

Inne artykuły o Tarnowie na naszej stronie:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *