Gastronomia,  Recenzje

Kawiarenka Betania przy Kościele Miłosierdzia w Tarnowie

Parafialna kawiarenka Betania przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie to wyjątkowe miejsce, które zachęca do odwiedzin nie tylko miłośników kawy, ale również osoby poszukujące spokoju i wewnętrznej równowagi. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą odpocząć w kameralnej atmosferze, spędzić czas na rozmowach z bliskimi lub skupić się na pracy lub nauce.

W tym tekście przeczytasz o: 

Informacje praktyczne o Kawiarence

Działający przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie Wolontariat „Miłosierny Samarytanin” to grupa młodych ludzi, którzy od kilku lat pomagają potrzebującym z Tarnowa i okolic. Zaangażowanie w jego działalność jest ogromne – najczęściej są to ludzie młodzi. Wspólnie organizują różne akcje pomocowe. Grupa założyła także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego tj. kule, wózki czy łóżka. Wszystkie wpływy ze sprzedaży w kawiarence Betania, gdzie serwowane są pyszne smakołyki i kawa, są przeznaczane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. W działalność zaangażowany jest również miejscowy proboszcz – ks. Czesław Haus, który jest głównym dostawcą słodkości i produktów dostępnych w kawiarence.

Adres – gdzie znajduje się kawiarenka?

Kawiarenka znajduje się w tylnej części kościoła, w podziemiach. Ma osobne wejście z zewnątrz.

Adres: Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, ulica Klikowska 21, 33-100 Tarnów

Co można zjeść, wypić?

W kawiarence Betania można spróbować domowych wypieków, pysznych lodów oraz aromatycznej kawy i herbaty. Ponadto, dostępne są tam również domowe przetwory, takie jak soki, kiełbaski i ryby. Okazjonalnie organizowane są obiady, w których można skosztować potraw kuchni polskiej, peruwiańskiej czy brazylijskiej. Aby wziąć udział w takim obiedzie, należy zapisać się tydzień wcześniej. Asortyment kawiarenki Betania jest ciągle poszerzany, co sprawia, że warto tam zaglądać regularnie.

Ceny – ile kosztuje ciasto w kawiarni? 

  • ciasto (sernik/tiramisu/marchewkowe/ucierane z owocami) 1 kawałek = 5 zł
  • kawa czarna = 5 zł
  • late = 7 zł
  • herbatka zimowa 8 zł
  • soki (brzoskwiniowy/wiśniowy/czerwona porzeczka) = 10 zł
  • kiełbaski = 15 zł
  • ryby = 20 zł

Ceny aktualne na dzień: 12.03.2023

Godziny otwarcia Kawiarenki Betania w Tarnowie

Kawiarenka jest czynna w każdą niedzielę, od około 8:30 do 14:00

Parking – gdzie zostawić samochód w okolicy?

Parking znajduje na terenie kościoła. Zaparkować można także wzdłuż ulicy Kasprowicza.

Nasza opinia o Kawiarence Betania w Tarnowie

Mimo naszej długiej przynależności do parafii, dopiero teraz mieliśmy okazję odwiedzić urokliwą i kameralną Kawiarenkę Betania. To miejsce, gdzie można skosztować przepysznych wypieków takich jak tiramisu, sernik czy ciasta z owocami. Jesteśmy zachwyceni smakiem i atmosferą, która panuje w kawiarence. Z pewnością będziemy tu częściej zaglądać, aby wesprzeć ich działalność.

Polecamy również nasze inne wpisy o atrakcjach turystycznych z regionu: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *