Ruiny Zamku Tarnowskich na Górze świętego Marcina w Tarnowie

Ruiny Zamku Tarnowskich znajdują się na wzgórzu i stanowią wspaniały punkt widokowy. Rozciąga się z nich widok na cały Tarnów oraz okoliczne miejscowości od strony południowej, a z drugiej strony przy dobrej widoczności na Tatry. Gdzieniegdzie zachowały się spore pozostałości po zamku. Teren spełnia rolę rekreacyjną, fajnie jest się tu przejść, pospacerować, jednak odwiedzające go osoby nie dbają o niego. Wszędzie leżą śmieci, głównie porozbijane, szklane butelki.

Wstęp bezpłatny, teren jest nieogrodzony.

Okolica

W okolicy znajduje się plac zabaw dla dzieci, Hotel i Restauracja Podzamcze, ścieżki leśne do spacerów, Park Biegowy Marcinka z siłownią na świeżym powietrzu.

Większość osób mylnie uważa ruiny Zamku Tarnowskich za sam szczyt góry św. Marcina, jednak to nieprawda. Sam szczyt znajduje się w Zawadzie przy kościele św. Marcina.

Dojazd i parking:

Na Górę świętego Marcina można dostać się autobusem miejskim nr 31 (kierunek Góra św. Marcina, później dojść pieszo), samochodem, rowerem i nogami ;). Dotarcie do ruin zamku z centrum Tarnowa zajmuje około 1 godzinę.

Parking znajduje się po prawej stronie alei Tarnowskich, przy Pływalni Letniej TOSiR. Drugie miejsce postojowe, zlokalizowane jest trochę wyżej na końcu alei, tuż przed placem zabaw, zmieści się tutaj kilka aut.

Galeria zdjęć z Góry św. Marcina i okolicy:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *