Atrakcje turystyczne

Rodzinne ferie w Bałtowie – Pakiet Bajkowa Zima i stacja narciarska

Bałtowski Kompleks Turystyczny w Bałtowie każdy kojarzy z powstałym, pierwszym w Polsce parkiem dinozaurów. Latem obiekt poza dinościeżką oferuje ogrom atrakcji (wesołe miasteczko, Zwierzyniec Bałtowski, Wioskę Czarownic, Krainę Koni, Polskę w Miniaturze, Prehistoryczne Oceanarium, Rollercoaster). Być może nie każdy z Was wie, że obiekt funkcjonuje przez cały rok. Zimą zaprasza do Bajkowej Krainy Lodu oraz stacji narciarskiej – Szwajcaria Bałtowska.

W sezonie zimowym, w ramach Pakietu „Bajkowa Zima” dostępne są atrakcje:

 • Wioska Świętego Mikołaja,
 • Bajkowa Kraina Lodu,
 • Zimowe Kino,
 • Szopka ze zwierzętami,
 • Karuzela wiedeńska,
 • oraz JuraPark.

Na terenie obiektu funkcjonuje również lodowisko oraz dwa stoki narciarskie. Jest to świetne i bezpieczne miejsce zachęcające do aktywnego spędzenia czasu. Z uwagi na bardzo dużą różnorodność atrakcji każdy członek rodziny znajdzie tu coś dla siebie.

Wybierając się do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego zimą najkorzystniejszym zakupem będzie bilet o nazwie (pakiet „Bajkowa Zima”), w ramach którego możliwe jest zwiedzanie: Wioski Św. Mikołaja, Kraina Lodu, JuraPark, Zimowe Kino, Świąteczna szopka ze zwierzętami – Zwierzyniec Dolny, karuzela wiedeńska (bez limitu).

Atrakcje jakie czekają na nas w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym Zimą:

Wioska Św. Mikołaja

Wioska Św. Mikołaja położona jest w miejscu, gdzie latem znajduje się Wioska Czarownic „Sabatówka”. Zimą jest to najbardziej bajkowe i rozświetlone miejsce na mapie Bałtowa. Na terenie wioski znajduje się też Chata gdzie urzęduje Święty Mikołaj wraz z Panią Mikołajową oraz elfami. Odwiedziny w Wiosce Św. Mikołaja z pewnością będą niezapomnianym czasem pełnej aktywności i śmiechu. Istnieje możliwość zakupienie zestawu prezentowego, który zostanie wręczony przez Mikołaja naszemu dziecku. Więcej szczegółów pod linkiem.

Film nagrany w Wiosce św. Mikołaja:

Bajkowa Kraina Lodu

Bajkowa Kraina Lodu mieści się w lodowym igloo. Zwiedzając tajemnicze, lodowe korytarze zostaniemy przeniesieni w sam środek bajki ze znanymi bohaterami – Elzą i Olafem. Fani Krainy Lodu będą zachwyceni, w szczególności, że spotkają tam słynnego Olafa.

Zimowe Kino

W zimowym kinie w repertuarze jest rodzinna komedia przygodowa: „Epoka Lodowcowa: Mamucia Gwiazdka”.

Seans trwa 21 minut. Dostępny jest dla wszystkich widzów, kategoria wiekowa 0+.

Warsztaty – Szkoła Elfów

Na warsztatach w „Szkole elfów” dzieci mogą wykonać świąteczne pierniczki wspólnie z Panią Śnieżynką oraz elfami. Gotowe pierniczki można zabrać na pamiątkę do domu.

Uwaga!

Warsztaty świąteczne z dnia 24 grudnia zostały odwołane. Z kolei dnia 25 i 26 grudnia odbędą się w godzinach 13:00 – 18:00.

Karuzela Wiedeńska

To obowiązkowy punkt programu dla miłośników koni i nie tylko.

Zwierzyniec Dolny – Szopka Świąteczna

W centralnej części Zwierzyńca została urządzona żywa szopka. Mieszkają tu owieczki, kózki, osiołki i kuce, które czekają na spotkanie z dziećmi. Chętnie dają się głaskać i na pewno sprawią dużo radości dzieciom oraz ich rodzicom.

Jura Park w zimowej odsłonie

Alejki z figurami dinozaurów, które wyglądają zupełnie inaczej zimą to obowiązkowy punkt programu dla każdego fana dinozaurów.

W tym sezonie wszystkie atrakcje dekorują iluminacje świetlne, także ścieżkę z dinozaurami.

Dodatkowe atrakcje:

Lodowisko „Szwajcarii Bałtowskiej”

Naturalne, kryte lodowisko Szwajcarii Bałtowskiej to idealne miejsce dla miłośników łyżwiarstwa. Gładka tafla 900 m2, muzyka oraz klimatyczne oświetlanie. Na miejscu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu oraz pomoce naukowe dla początkujących. Zainteresowani mogą skorzystać z pomocy instruktora.

Godziny otwarcia lodowiska.

Aktualny cennik dostępny jest pod linkiem: https://szwajcariabaltowska.pl/stacja-narciarska/cennik/

Ośrodek Narciarski Szwajcaria Bałtowska

Więcej informacji o Ośrodku narciarskim znajdującym się w Bałtowie pod linkiem: https://szwajcariabaltowska.pl

Cennik (grudzień 2022):

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest brak biletów normalnych. Wszystkie bilety dostępne są w cenie biletów ulgowych dla wszystkich niezależnie od wieku!

AtrakcjaBilet ulgowy = Bilet normalny
Pakiet Bajkowa Zima (Wszystkie atrakcje)*65 zł
Wioska Św. Mikołaja20 zł
Kraina Lodu + Jura park30 zł
Zimowe Kino15 zł
Zwierzyniec dolny — Szopka12 zł
Karuzela Wiedeńska8 zł
Bilet dla malucha – dotyczy dzieci urodzonych w 2020 roku i później1 zł/ dziecko

*Pakiet Bajkowa Zima: Wioska Św. Mikołaja, Kraina Lodu, JuraPark, Kino, Zwierzyniec Dolny — szopka, karuzela wiedeńska (bez limitu)

Dodatkowe atrakcje (nie wchodzące w skład pakietu „Bajkowa zima”)

Szkoła Elfów — świąteczne warsztaty dekorowania pierników dla dzieci, płatne: 20 zł/os. Warsztaty odbywają się w Kawiarni Sabat-Caffe na terenie JuraParku. Dla turystów indywidualnych tylko w weekendy.

Czy można na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego skorzystać z Bonów Turystycznych?

Bon Turystyczny można zrealizować na kilka możliwości:

 • kupując bilet „Pakiet Bajkowa Zima”
 • karnet na lodowisko
 • karnet oraz sprzęt narciarski na stok Szwajcarii Bałtowskiej

Więcej szczegółów pod linkiem: https://szwajcariabaltowska.pl/wioska-swietego-mikolaja-w-baltowie/ oraz https://szwajcariabaltowska.pl/stacja-narciarska/cennik/

Punkty gastronomiczne

Na terenie obiektu funkcjonuje wiele punktów gastronomicznych, oferujących różnorodność dań. Tuż przy stacji narciarskiej Zajazd Przystocze (dania podawane w formie bufetu obiadowego – na wagę), Restauracja z tradycyjnymi, polskimi potrawami oraz bawialnią dla dzieci – „Bałtowski Zapiecek”. Nowo powstała restauracja „Browar Bałtów”, oferująca takie dania, jak: steki, burgery, podpłomyki, dania vege.

Więcej szczegółów na temat punktów gastronomicznych można znaleźć pod linkiem: https://juraparkbaltow.pl/zaplanuj-wizyte/gastronomia/

Godziny otwarcia:

Godziny otwarcia uzależnione są od sezonu oraz od tego czy to dzień powszedni czy dzień świąteczny. Szczegóły pod linkiem:

Dojazd i adres:

Nawigacja z mapy Google poprowadzi idealnie na miejsce. Bałtów zlokalizowany jest we wschodnio – południowej części Polski. Oddalony jest o 161 km od Warszawy, o 186 km od Krakowa, 214 km od Łodzi oraz 103 km od Lublina.

Współrzędne GPS kompleksu turystycznego w Bałtowie: 51.0171919,21.5458053

Adres: ul. Bałtów 8a, 27-423 Bałtów, woj. świętokrzyskie

Mapka:

Źródło zdjęcia: https://juraparkbaltow.pl/kontakt/

Parking:

Kilka bezpłatnych parkingów znajduje się na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego

 • jeden przy wjeździe i kasach głównych,
 • drugi przy stoku narciarskim Szwajcaria Bałtowska
 • trzeci przy Ranczo w Dolinie (noclegach)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *