Ruiny średniowiecznego zamku w Miszkolcu (Miskolc) – Zamek Diósgyőr

Ten średniowieczny zamek jest jednym z ważniejszych zabytków narodowych Węgier. W 2014 roku zamek został zrekonstruowany i teraz możemy podziwiać go w pełnej krasie. Pierwsze zapiski o zamku Diósgyőr pojawiły się w XII wieku. Za sprawą Ludwika Węgierskiego zamek został znacznie rozbudowany i został nadany mu kształt który możemy oglądać też i dziś. Zamek został zbudowany na planie kwadratu i posiadał cztery wieże w narożnikach. W zamku miało znajdować się 50 pomieszczeń i duży dziedziniec. Całość otoczona była fosą. Ludwik Węgierski po śmierci Kazimierza Wielkiego został królem Polski. Także zamek też związany jest poniekąd z historią naszego kraju za sprawą dynastii Andegawenów. W XV i XVI wieku zamek był siedzibą 6 królowych w niektórych źródłach zamek nazywany jest „Zamkiem Królowych”. W czasie zmagań węgiersko tureckich zamek został przejęty przez Turków w 1596 roku. Największe zniszczenia zostały poczynione na zamku przez powstańców antyhabsburskich. Prace archeologiczno, rekonstrukcyjne na zamku prowadzone są od 1953 roku. Charakterystyczna bryła zamku wykorzystywana jest przez Węgrów na wielu folderach promujących turystykę.

Zamek Diosgyor (4)

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

W okolicy zamku znajdują się dwa duże bezpłatne parkingi. Dzięki ich obecności bez problemu będziemy mogli w bezpiecznym miejscu pozostawić samochód na czas zwiedzania.

Aby bezproblemowo trafić do zamku i na parking dobrze jest ustawić nawigację na ulicę Tapolcarét.

Zamek Diosgyor (2)

Zwiedzanie zamku jest możliwe od 1 listopada do 31 marca: codziennie w godzinach od 09:00 do 17:00, a od 1 kwietnia do 31 października: codziennie w godzinach od 09:00 do 18:00.

Bilety do zamku można kupić w kasie zamku. Kasa jest osobnym budynkiem który łatwo odnaleźć. Cena biletu normalnego to 1500 HUF, a ulgowego dla uczniów i studentów 1200 HUF. Dla rodzin z dziećmi została przygotowana specjalna oferta bilet w cenie 2700 HUF (dwoje dorosłych, dwójka dzieci).

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA GALERII PONIŻEJ!

Zamek Diosgyor (8) Zamek Diosgyor (7) Zamek Diosgyor (11) Zamek Diosgyor (12) Zamek Diosgyor (6) Zamek Diosgyor (5) Zamek Diosgyor (10)Zamek Diosgyor (3)Miszkolc zamek rycerz

MAPKA Z LOKALIZACJĄ:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *