Malowniczo położony nad Balatonem zamek Szigliget – Szigligeti vár

Zamek zlokalizowany jest przy drodze 71 która biegnie wzdłuż północnej części Balatonu. Wzdłuż zamku biegnie także balatońska droga rowerowa. Budowa twierdzy na wyspie ze stromym skalistym wzgórzem pochodzenia wulkanicznego którego wysokość wynosi 242 m  została rozpoczęta w 1262r. Zamek nie został zdobyty podczas tureckiego najazdu. W 1702 roku zgodnie z rozkazem cesarza zamek został wysadzony w powietrze. W miarę zmniejszania się jeziora Balaton w 1822 roku twierdza przestała być zlokalizowana na wyspie.  Aktualnie zamek zlokalizowany na północno zachodnim brzegu jeziora Balaton. Z zamku rozciąga się piękny widok na jezioro.

Ruiny zamku zostały częściowo zrekonstruowane dzięki czemu możemy podziwiać zrekonstruowaną kuchnię zamkową oraz kaplicę. Na zamku znajduje się także mały plac zabaw dla dzieci, sklep z pamiątkami oraz bar z napojami i przekąskami.

Szigliget (7)

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wejście do zamku kosztuje 600 HUF (bilet normalny). Dla dzieci w wieku do 18 lat została przewidziana zniżka w wysokości 50%. W sezonie od 1 kwietnia do 30 września zamek otwarty jest codziennie od 9 do 17. Poza sezonem zamek otwarty jest w godzinach od 10 do 16 z wyłączeniem wtorku i środy.

W okolicy zamku znajdują się dwa wygodne bezpłatne parkingi. Jeden przy ulicy Kisfaludy z którego jest bliżej do zamku i może być bardziej oblegany przez turystów. Drugi parking znajduje się w centrum miejscowości. Dojście z niego do zamku zajmuje ok 15 min.

Na zamku znajdują się bezpłatne toalety.

Szigliget (6)

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA GALERII PONIŻEJ!

Szigliget (1) Szigliget (8) Szigliget (2) Szigliget (3) Szigliget (11) Szigliget (12) Szigliget (13) Szigliget (9) Szigliget (4)

MAPKA Z LOKALIZACJĄ:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *