Sa Calobra (Majorka) – co warto zobaczyć i zwiedzić w jeden dzień?

Sa Calobra to mała wioska na hiszpańskiej wyspie Majorce. Niesamowite połączenie gór i morza. Moim zdaniem jest to obowiązkowy punkt zwiedzania na Majorce. A trasa prowadząca do Sa Calobra to coś co koniecznie trzeba zobaczyć, a nawet się przejechać będąc tutaj – wrażenia i wspomnienia niezapomniane. Na samo zwiedzanie Sa Calobry nie potrzebujemy wiele czasu (wystarczy 1 – 2 godziny). Nam ze względu na napięty plan objazdowy po Majorce, zwiedzanie zajęło mniej czasu niż sam dojazd tutaj.

Imponująca trasa do Sa Calobra?

Do wioski prowadzi tylko jedna, bardzo kręta droga, wykuta w górach, z pięknymi widokami. Ze względu na to, że jest ona wąska oraz bardzo uczęszczana nie tylko przez samochody, ale także duże autobusy oraz rowery, na trasie trzeba zachować szczególną ostrożność.

Trasa w górach Serra de Tramuntana
Serpentyny prowadzące do miejscowości Sa Calobra

Co warto zobaczyć, co warto robić w Sa Calobra?

Po dotarciu do wioski – Sa Calobra, samochód trzeba zostawić na płatnym parkingu (cena za godzinę: 3 euro, przy naliczaniu minutowym: 0,05 euro za minutę, cena za cały dzień: max 15 euro), dalej podążać na piechotę.

Wjazd na płatny parking w Sa Calobra

Na początku trasy zobaczymy niewielki port (Port de Sa Calobra), następnie drogą wzdłuż morza, mijając dwa wąskie tunele dochodzimy do końca kanionu (Canyon de la Calobra) uchodzącego do morza.

Jeden z tuneli w Sa Calobra na Majorce

Pomiędzy wysokimi skałami znajduje się mała, kamienista plaża (rezerwat Torrent de Pareis) . W sezonie warto wybrać się tu z samego rana, poza sezonem (w kwietniu) plaża była praktycznie pusta. Morze jest czyste i ma niesamowity niebieski kolor.

Plaża w rezerwacie Torrent de Pareis

Fotogaleria z pobytu w Sa Calobra:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *