Sandomierz – miasto zlokalizowane na malowniczym wzgórzu

Sandomierz – miasto leżące w województwie świętokrzyskim. Od zawsze pełnił ważną rolę w strukturach Królestwa Polskiego, a później w Państwie Polskim. Pierwsza wzmianka o Sandomierzu pochodzi z X wieku, a lokacja miasta miała miejsce w 1243 roku. Zlokalizowanie miasta na szlaku handlowym pozwoliło na jego dynamiczny rozwój. Niezależnie od pory roku Sandomierz wygląda zachwycająco. My odwiedziliśmy to miejsce zimą. Zbudowany jest na lessowej skale zespół miejski, po dziś dzień zachował swój niepowtarzalny klimat.

MIEJSCA SZCZEGÓLNIE WARTE ODWIEDZENIA:

  • Brama Opatowska,
  • podziemna trasa pod rynkiem,
  • Zamek Królewski,
  • Bazylika Katedralna,
  • Rynek z Ratuszem.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

W Sandomierzu wokół zabytkowego śródmieścia zlokalizowano kilka parkingów. Parkowanie w godzinach 8 -18, w dniach od poniedziałku do soboty jest płatne. Koszt za godzinę postoju na parkingu to 2 zł. Z uwagi na zwarty charakter centrum miasta niezależnie od tego gdzie zaparkujemy to będziemy mieć wszędzie blisko.

Jeżeli chcemy wejść na Bramę Opatowską z której rozciąga się ciekawy widok na zabytkowe centrum miasta musimy przygotować 4 zł w przypadku biletu normalnego oraz 3 zł na bilet ulgowy. Godziny otwarcia Bramy zależne są pory roku. W lecie baszta otwarta jest w godzinach: 9 – 19, a poza sezonem 10 – 15.

Przez Sandomierz przebiega szlak rowerowy GreenVelo.

sandomierz-3

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA GALERII PONIŻEJ!

MAPKA Z LOKALIZACJĄ:

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

  1. Piękne miasto! Gorąco polecam każdemu, kto nie był 🙂

  2. zajebiście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *