Dla dzieci,  Europa,  Kościoły i sanktuaria,  Słowacja

Skansen Stará Ľubovňa – nasza relacja

Stara Lubowla położona jest na Słowacji niedaleko polskiej granicy przy przejściu granicznym Piwniczna – Mniszek nad Popradem. Odległość jaką musimy pokonać do skansenu od Polskiej granicy to zaledwie ok. 18 km. W mieście znajduje się skansen oraz zamek który polecamy odwiedzić.

Cała ekspozycja skansenu pochodzi z początku XX wieku. W czasie zwiedzania zobaczymy domy mieszkalne oraz kuźnię, młyn, warsztat stolarski. Ważną częścią ekspozycji jest cerkiew z miejscowości Matysowa z 1833 roku pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Ten grekokatolicki kościół należy do jednych z ważniejszych pamiątek sakralnych północno wschodniej Słowacji.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Parking w okolicy skansenu jest płatny. Opłata jednorazowa niezależnie od czasu postoju wynosi 1,5 €.

Turystaonline.pl Skansen Lubowla (1)

Zwiedzanie skansenu zajmuje ok. 1 godziny.

Bilety można zakupić w kasie skansenu w cenie 2 € bilet normalny oraz 1 € bilet ulgowy, rodziny z dziećmi  w wieku do 15 lat za 4,5€. Skansen otwarty jest codziennie w okresie od kwietnia do września w pozostałe miesiące najlepiej sprawdzić godziny otwarcia na stronie internetowej muzeum.

Zwiedzanie skansenu możemy połączyć razem ze zwiedzaniem zamku. Informacja o zamku znajduje się pod linkiem: Zamek Lubowla

Na terenie skansenu w okolicy kasy znajdują się toalety.

Turystaonline.pl Skansen Lubowla (2)

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA GALERII PONIŻEJ!

Turystaonline.pl Skansen Lubowla (6) Turystaonline.pl Skansen Lubowla (5) Turystaonline.pl Skansen Lubowla (4) Turystaonline.pl Skansen Lubowla (3)

MAPKA Z LOKALIZACJĄ:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *