Ciekawostki,  Turcja

Turcja znosi obowiązek posiadania paszportów dla polskich turystów

Sezon urlopowo – wakacyjny zbliża się małymi kroczkami. Wraz z nim docierają do nas nowe zmiany zasad dotyczące przyjazdu na tereny poszczególnych państw.

Turcja jest krajem położonym w śródziemnomorskim regionie Eurazji. Przez to, że Turcja oferuje turystom bogactwo różnorodnych miejsc: od kopułowej panoramy Stambułu po rzymskie ruiny wzdłuż zachodnich i południowych wybrzeży, od słonecznych plaż po zaśnieżone góry Wschodu, od szalonych imprez w Bodrum do wyciszonych, skalnych miast – jest kierunkiem bardzo popularnym wśród polskich turystów, wybieranym jako cel wakacji i urlopów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Turcja jest także jednym z tańszych krajów jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne w celu wypoczynku.

Do tej pory przekroczenie granicy z Turcją wymagało posiadania paszportu. Teraz wystarczy dowód osobisty.

Czy jadąc do Turcji potrzebuję paszport?

Świetna wiadomość: Turcja likwiduje obowiązek posiadania paszportu dla obywateli Polski!

Od 19 kwietnia osoby podróżujące do Turcji mogą przekroczyć granicę wyłącznie z dowodem osobistym.

„Ważne ogłoszenie. Od 19 kwietnia 2022 r. obywatele polscy mogą podróżować do Turcji lub przejeżdżać tranzytem wyłącznie na podstawie dowodu osobistego. Nie muszą już mieć przy sobie paszportu podczas podróży turystycznych trwających maksymalnie 90 dni” – informacja przekazana 19 kwietnia od tureckiej ambasady.

Innymi słowy od 19 kwietnia do Turcji możemy podróżować na takich samych warunkach, jak do krajów europejskich.

Obostrzenia związane z Covid-19 w Turcji

Na dzień 19 kwietnia 2022 Turcja nie zniosła wszystkich obostrzeń dotyczących koronawirusa. Osoby w pełni zaszczepione (dawka przyjęta co najmniej 14 dni przed przylotem do Turcji) oraz ozdrowieńcy (do 6 miesięcy od choroby) nie muszą wykonywać testu przed wylotem.

Osoby niezaszczepione muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID-19 przed wylotem. Ponadto po przylocie do Turcji zarówno osoby zaszczepione, niezaszczepione, jak i ozdrowieńcy mogą zostać poddani testowi. W przypadku otrzymania pozytywnego wyniku testu osoby takie będą musiały odbyć obowiązkową kwarantannę.

Dodatkowo wyjeżdżając do Turcji, trzeba pamiętać o obowiązkowej rejestracji w systemie. Formularz dostępny jest na stronie internetowej: https://register.health.gov.tr/. Po uzupełnieniu niedługiej ankiety i podaniu wymaganych danych otrzymamy kod QR, którego będziemy potrzebować na lotnisku oraz w miejscach publicznych tj. galerie handlowe, sale koncertowe, czy restauracje.

7 komentarzy

 • czy da sie sprawdzic do kogo nalezy numer konta

  Cieszę się, że Turcja znosi obowiązek posiadania paszportów dla polskich turystów! To świetna wiadomość, bo teraz będzie jeszcze łatwiej podróżować do tego pięknego kraju. Jestem pewien, że ta decyzja przyczyni się do wzrostu liczby polskich turystów, którzy odwiedzą Turcję. To kolejny krok w kierunku ułatwienia podróży między naszymi krajami i mam nadzieję, że więcej państw postąpi podobnie.

 • co kupic chlopakowi na dzien chlopaka

  Bardzo dobra wiadomość! Zniesienie obowiązku posiadania paszportów dla polskich turystów podróżujących do Turcji na pewno ułatwi i przyspieszy proces planowania wakacji. Jestem pewien, że to zdecydowanie przyciągnie większe zainteresowanie polskich turystów i zachęci ich do wybrania Turcji jako destynacji. Cieszę się, że kraje coraz bardziej otwierają się na wzajemne podróże, to bardzo pozytywna zmiana!

 • czy do biedronki mo?na wej?? z psem

  To świetna wiadomość dla polskich turystów podróżujących do Turcji! Zniesienie obowiązku posiadania paszportów na pewno ułatwi i przyspieszy proces podróżowania. To ważny krok w kierunku większej swobody i dostępności dla naszych obywateli. Teraz możemy w pełni cieszyć się urokami turystycznymi tego pięknego kraju bez zbędnego formalizmu. Gorąco polecam planowanie wizyty w Turcji już teraz!

 • czy da si? to przyspieszy?

  Super wiadomość! Teraz łatwiej będzie podróżować do Turcji bez konieczności posiadania paszportu. To z pewnością ułatwi i przyspieszy procedury podróżne. Cieszę się, że Turcja ułatwia turystom z Polski dostęp do swojego kraju. Warto skorzystać z tej okazji i planować wakacyjne wyjazdy do tego pięknego miejsca!

 • co do kiedy przecinek

  Cieszę się, że Turcja znosi obowiązek posiadania paszportów dla polskich turystów. To na pewno ułatwi podróżowanie do tego pięknego kraju. Teraz będzie można szybciej i łatwiej zwiedzać wszystkie atrakcje i cieszyć się wspaniałą kulturą Turcji. To dobra wiadomość dla wszystkich miłośników podróży.

 • co oznacza kiedy pies cie lize

  Ten artykuł jest niesamowicie interesujący! Wspaniała wiadomość dla polskich turystów podróżujących do Turcji. Zniesienie obowiązku posiadania paszportów na pewno ułatwi i przyspieszy proces podróży. Jestem podekscytowany tą nowiną i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł odwiedzić ten piękny kraj bez konieczności posiadania paszportu. Turcja zawsze była jednym z moich marzeń podróżniczych, a teraz jest jeszcze bardziej dostępna!

 • co kupi? vw t4 czy t5

  To świetna wiadomość dla polskich turystów! Zdecydowanie ułatwi to podróżowanie do Turcji. Teraz nie trzeba się martwić o posiadanie paszportu, co na pewno przyspieszy proces organizacji wyjazdu. Turcja jest pięknym krajem, pełnym kulturowych i historycznych atrakcji, więc brak konieczności posiadania paszportu na pewno przyciągnie jeszcze więcej turystów. Już z niecierpliwością planuję swoją kolejną podróż do Turcji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *