Poradniki

Ubezpieczenie assistance dla samochodów powyżej 15 lat – porównanie ofert

Niestety mimo wejścia do Unii Europejskiej nie wszystkich stać na nowe auto. Średnia wieku użytkowanych w Polsce pojazdów to ponad 10 lat, ale wiele pojazdów którymi się poruszamy ma więcej jak 15 lat. W takim przypadku wiele firm ubezpieczeniowych nie udostępnia dla takich pojazdów ubezpieczenia assistance. Można próbować kupić ubezpieczenie razem z OC ale będzie ono posiadało niewielki zakres oraz jego cena nie będzie atrakcyjna.

Specjalnie dla użytkowników samochodów starszych jak 15 lat dokonaliśmy analizy rynku ubezpieczeń assistance. 

Niestety po dokładnej analizie rynku udało się nam znaleźć jeden produkt spełniający kryteria. Takie ubezpieczenie assistance okazuje się szczególnie przydatne dla właścicieli starszych pojazdów tak aby nie ponosić dodatkowych wysokich kosztów związanych z unieruchomieniem pojazdu w trasie.

mBank we współpracy z firmą ubezpieczeniową AXA sprzedaje produkt o nazwie Auto24. Ubezpieczeniem obejmuje wszystkie samochody osobowe bez względu na wiek. Jedyny wymóg jest taki, że osoba wykupująca ubezpieczenie musi być klientem mBanku. Posiadanie konta w mBanku nie wiąże się z żadnymi opłatami więc warto takie konto założyć, aby móc korzystać z assistance.

Należy pamiętać, że ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się po miesięcznym okresie karencji. Najlepiej zakupu dokonać w ostatnich dniach miesiąca.

Niewątpliwym plusem jest to, że ubezpieczenie przypisane jest do ubezpieczonego, a nie do samochodu, którym podróżuje. Więc jedno wykupione ubezpieczenie może objąć nieograniczoną liczbę pojazdów którymi porusza się osoba która kupiła ubezpieczenie.

W skrócie ubezpieczenie posiada 3 warianty, najniższa cena jaką musimy zapłacić za ochronę to 7 zł/miesiąc. Ubezpieczenie w zależności od wariantu obowiązuje na terenie Polski i Europy. oraz szeroki zakres ubezpieczenia, m.in.: naprawa na miejscu lub holowanie Twojego auta, samochód zastępczy w pakiecie Premium, pomoc w wymianie opon, dostarczenie paliwa.

W przypadku powstania zdarzenia ubezpieczeniowego należy zadzwonić do Centrum Pomocy mBanku pod nr tel.: +48 22 459 10 00 (koszt połączenia wg. taryfy operatora)

Poniżej prezentujemy zestawienie pakietów:

Źródło: mBank

Podsumowanie:

W zależności od potrzeb zalecamy wybranie pakietu komfort lub premium. Niestety zakres ubezpieczenia Standard jest mały, a bardzo dużym ograniczeniem według nas jest awaria pojazdu w odległości powyżej 50 km od miejsca zamieszkania. Szkoda, że na rynku ubezpieczeń assistance dla samochodów starszych niż 15 lat praktycznie nie istnieje. Pocieszający jest fakt, że produkt oferowany przez mBank we współpracy z AXA jest naprawdę dobry i niedrogi.

 

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *