Wyjazd do USA. Ile kosztuje i jak zorganizować?

Artykuł sponsorowany

Wyjazd do USA na wakacje nie jest tanią sprawą. Same loty i noclegi będą Cię sporo kosztować, ostateczną cenę podróży da się natomiast znacznie zredukować. Wystarczy jedynie wszystko odpowiednio zaplanować i dokonać wymiany PLN na USD we właściwym momencie.

Ile kosztuje wyjazd do USA?

Na koszt wyjazdu do USA składa się kilka kwestii. Najwięcej pieniędzy wydasz na:

  • bilety lotnicze,
  • noclegi,
  • atrakcje,
  • wyżywienie.

Inne koszty generować mogą dodatkowe wydatki, takie jak np. pamiątki czy wynajem samochodu. Wiele zależy więc od Twojego stylu podróżowania, planów i oczekiwań. Nie bez znaczenia są też miasta, które zamierzasz odwiedzić. Ceny w USD potrafią być zmienne, w zależności od regionu, w których będziesz przebywać. Średnio przyjmuje się natomiast, że koszt 2-tygodniowego wyjazdu do USA to od 9 do nawet 20 tys. zł.

Jak zorganizować własną podróż do USA?

Organizacja podróży do USA nie jest tak skomplikowana, jak niektórym się wydaje. Wiele zaoszczędzimy, przeglądając strony z tanimi lotami. Średnio za bilety w dwie strony zapłacimy 1600-2000 zł, ale zdarzają się promocje. Dzięki nim do Stanów polecisz nawet za 1000-1300 zł. Warto też sprawdzać stawki przewoźników bezpośrednio w dolarach, bo czasem taka transakcja jest bardziej opłacalna.

Kolejną ważną kwestią w przypadku wyjazdu do Stanów jest miejsce w hotelu. Noclegi w tym kraju są kosztowne, szczególnie w większych miastach. Pokój dwuosobowy na obrzeżach Chicago za noc kosztować może ok. 350 zł (70-80 dolarów). Lokale w samym centrum lub blisko popularnych atrakcji często są nawet 2-krotnie droższe. Szansą na znalezienie atrakcyjniejszych opcji cenowych jest zrobienie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

Tanie nie jest też podczas podróży do USA wyżywienie. Przeciętna cena obiadu dla jednej osoby w restauracji to ok. 90-150 zł. Tu jednak również możesz zaoszczędzić na wiele sposobów. Rozważ np. rezygnację z jedzenia wszystkich posiłków w lokalach. Samodzielnie zrobione śniadanie będzie tańsze, a pozwoli Ci odłożyć środki na przepyszny obiad.

Gdzie kupić dolary na wyjazd?

Planując wyjazd do USA, warto sprawdzać notowania dolara na bieżąco. Co kilka sekund kurs USD aktualizowany jest na stronie https://internetowykantor.pl/kurs-dolara/. Znajdziesz tam najkorzystniejszy przelicznik dolara, a także dokonasz błyskawicznej transakcji. Możesz zrealizować ją z każdego miejsca, w którym się znajdujesz. InternetowyKantor działa też na wszystkich urządzeniach z dostępem do internetu, więc obcą walutę masz zawsze na wyciągnięcie ręki.

Dlaczego aktualny kurs dolara ma tak ogromne znaczenie podczas planowania wyjazdu? Ponieważ to prosty sposób na oszczędzanie. Im tańszy jest 1 dolar, tym mniej złotówek na niego wydasz. W praktyce więc stracisz mniej polskich pieniędzy, by móc cieszyć się większą kwotą w walucie amerykańskiej. Lepszy kurs dolara oznacza tańsze wakacje.

Dodatkową zaletą korzystania z rozwiązania online jest jego funkcjonalność. Samodzielne i regularne sprawdzanie cen USD bywa męczące. InternetowyKantor pozwala natomiast na włączenie intuicyjnego alertu. Możesz w nim ustalić notowanie dolara, które Cię interesuje. Gdy tylko takie będzie dostępne na rynku, natychmiast zostaniesz o tym powiadomiony. W ten sposób nie stracisz okazji na oszczędzenie pieniędzy.

Źródło zdjęcie główne: freepik.com

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *