Zmiany tras komunikacji miejskiej Tarnów – 1 marca 2020

W związku z koniecznością poprawy efektywności funkcjonowania sieci linii komunikacji miejskiej podyktowaną względami finansowymi, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zamierza wdrożyć szereg zmian w funkcjonowaniu tarnowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0, 2, 6, 9, 11, 12, 24, 31, 33, 206, 224. Wdrożone zmiany w konsekwencji będą skutkować zmniejszeniem kosztów obsługi sieci linii komunikacji miejskiej w Tarnowie.

Linia nr 0

Przewidywane jest zwiększenie ilości kursów wykonywanych w dni robocze w szczytach przewozowych i pomiędzy szczytami przewozowymi.

Linia nr 2

Za wyjątkiem kursów wykonywanych w dni robocze w szczytach przewozowych, wszystkie kursy wykonywane będą w obydwu kierunkach z wjazdem na przystanek przy ul. Ablewicza, co ma na celu obsługę komunikacyjną tego rejonu miasta w miejsce wycofanych kursów linii nr 12 – zobacz schemat trasy linii nr 2 w kursach wykonywanych przez ul. Ablewicza. Przewiduje się zwiększenie częstotliwości wykonywanych kursów linii nr 2 pomiędzy szczytami przewozowymi w dni robocze.

Mając na uwadze fakt, że począwszy od 2020 roku handel w niedziele i dni świąteczne odbywać się będzie tylko w kilka wybranych dni w roku, trasa wszystkich kursów linii nr 2 w niedziele i dni świąteczne zostanie skrócona do przystanku Al. Jana Pawła II – Os. Westerplatte zamiast do przystanku Gemini Park Jasna.

Linia nr 6

Trasa wszystkich kursów będzie wykonywana z/do przystanku Szkotnik – Plac, na linii nr 6 nie będą wykonywane kursy do parkingu P&R przy ul. Do Huty. Do parkingu P&R przy ul. Do Huty będzie kursować linia nr 34 z Os. Nauczycielskiego.

Linia nr 9

Przewidywane jest zwiększenie ilości kursów wykonywanych w dni robocze w szczytach przewozowych i pomiędzy szczytami przewozowymi.

Linia nr 11

Przewidywane jest skrócenie trasy. Linia nr 11 zamiast z Os. Nauczycielskiego będzie kursować do Fritar-u i HSG z przystanku początkowego Pułaskiego – Pętla – zobacz nową trasę linii nr 11. Z Os. Nauczycielskiego do centrum miasta zamiast linii nr 11 będzie kursować nowa linia nr 34 – przebieg trasy linii nr 34.

Linia nr 12

Przewiduje się obsługę linii nr 12 wyłącznie w dni robocze w godzinach szczytów przewozowych. Kursy na linii nr 12 będą wykonywane na trasie Ablewicza – Os. Kolejowe. Poza szczytami przewozowymi w dni robocze na ul. Ablewicza będą wjeżdżały autobusy obsługujące linię nr 2, a na Os. Kolejowe będą autobusy obsługujące linię nr 33. Z uwagi na skrócenie trasy linii nr 12  (nie będzie wykonywać kursów do Mościc), kilka wydzielonych kursów linii nr 224 będzie wykonywanych z przejazdem przez ul. Czarna Droga, Pasterska i Armii Krajowej – zobacz schemat przejazdu wybranych kursów linii nr 224 przez ul. Czarna Droga.

Linia nr 14

Z uwagi na przewidywaną rezygnację z obsługi  linii nr 24, trasa wszystkich kursów linii nr 14 zostanie wydłużona do przystanku Al. Jana Pawła II – Os. Westerplatte. Dodatkowo trasa powrotna kursów wykonywanych na linii nr 14 będzie przebiegać z uwzględnieniem przejazdu autobusów tej linii ulicą Pszenną. Linia nr 14 będzie obsługiwana dużymi autobusami w związku z tym autobusy tej linii nie będą kursowały ulicą Nowy Świat (tam będzie kursować linia nr 34) tylko ulicą Krasińskiego – zobacz nowy przebieg trasy kursów linii nr 14.

Linia nr 24

Przewiduje się rezygnację z obsługi wszystkich kursów linii nr 24. Na ul. Pszenną oraz na Os. Westerplatte w zamian linii nr 24 będzie wykonywała kursy linia nr 14.

Linia nr 31

W celu skrócenia czasu przejazdu autobusów linii nr 31 nastąpi korekta przebiegu jej trasy (we wszystkich kursach wykonywanych w kierunku Góry Św. Marcina). Autobusy tej linii będą kursowały ulicą Krasińskiego, Krakowską i Narutowicza – zobacz schemat przebiegu trasy kursów linii 31 wykonywanych w kierunku Góry Św. Marcina.

Linia nr 33

Przewiduje się rezygnację z obsługi kursów linii nr 33 przez ul. Wojska Polskiego, obsługiwane będą kursy na linii nr 33 wyłącznie z przejazdem przez Os. Legionów. W miejsce zlikwidowanych kursów na Os. Kolejowe, z wyłączeniem kursów w godzinach szczytów przewozowych w dni robocze, wszystkie kursy na linii nr 33 w obydwu kierunkach będą wykonywane z przejazdem przez Os. Kolejowe – zobacz nowy przebieg trasy linii nr 33.

Linia nr 34

Na Os. Nauczycielskie w miejsce linii nr 11 przewiduje się skierowanie autobusów, które obecnie obsługują linię nr 33 w kursach które kursują przez ul. Wojska Polskiego. W odróżnieniu od przebiegu trasy linii nr 33 autobusy z Os. Nauczycielskiego w kierunku centrum miasta nie będą miały ustalonej trasy przez Al. Jana Pawła II i ul. Błonie lecz bezpośrednio przez ul. Słoneczną. Z tego powodu dla rozróżnienia nowego przebiegu trasy, kursy z Os. Nauczycielskiego do centrum miasta będą wykonywane jako kursy z oznaczeniem numeru linii 34, docelowym przystankiem końcowym tej linii będzie przystanek Parking P&R przy ul. Do Huty – zobacz przebieg trasy linii nr 34.

Linia nr 206

Trasa wszystkich kursów będzie wykonywana z/do przystanku Szkotnik – Plac, na linii nr 206 nie będą wykonywane kursy do parkingu P&R przy ul. Do Huty. Do parkingu P&R przy ul. Do Huty będzie kursować linia nr 34 z Os. Nauczycielskiego.

Linia nr 224

Kilka wybranych kursów linii nr 224 będzie wykonywanych z przejazdem przez ulice: Czarna Droga, Pasterska, Mokra, Armii Krajowej i Spacerowa. Taka trasa przejazdu ma na celu objęcie obsługą komunikacyjną przystanków, które przy ul. Czarna Droga zostaną pominięte z chwilą likwidacji kursów linii nr 12 do Mościc. Zobacz schemat przejazdu wybranych kursów linii nr 224 przez ul. Czarna Droga.

Źródło: http://komunikacja.tarnow.pl

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

  1. Jestem oburzona zmianami w rozkładach jazdy.szczegolnie jesli chodzi o linie nr 11, ktora do tej pory łączyła dwa końce miast. Mieszkam w okolicach Tamelu i ten autobus był jedynym połączeniem z centrum. Mogłam dostać sie do przychodni,szpitali, dojechac w miare sprawnie do centrum miasta na zakupy. Teraz zostaną mi liczne przesiadki i ogromna strata czasu. Ani syn ani córka nie dostaną sie do mnie autobusem. Bedą musieli iść prawie godzinę piechotą lub stracić godzinę , żeby dojechać do mnie co najmniej dwoma autobusami. Nikt nie pomyślał o mieszkańcach którzy mieszkają na obrzeżach miasta. Beznadziejna zmiana!!!!

    1. My też mieszkamy w zasięgu linii 11 i też nie podoba nam się zmiana jej przebiegu. Powinna dalej łączyć dwie części miasta tylko cała trasa powinna zostać zoptymalizowana bo w tym momencie autobus kluczy zamiast jechać z punktu A do B najbardziej optymalną trasą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *