Deià (Majorka) – co warto zobaczyć i zwiedzić?

Deià to piękna wioska położona w północno – zachodniej części wyspy Majorka, w górach Serra de Tramuntana. Miejscowość ta zamieszkiwana jest przez około 700 osób.

Jak dostać się do Deià?

Wszystkie duże linie lotnicze latają do Palmy, stolicy Majorki. Z Polski na Majorkę dostaniemy się liniami lotniczymi Ryanair.

Deià jest oddalona o 30 km i około godziny jazdy samochodem od lotniska w Palmie. Taksówka z lotniska do Deià kosztuje około 55 €.

Z Palmy do Deià można też dojechać autobusem linii 210 ze stacji Intermodal w Palmie (Adres: Estació Intermodal, Plaça d’Espanya, s/n, 07004 Palma, Illes Balears, Hiszpania).

Najwygodniej jednak dostać się do Deià wypożyczonym samochodem, my wybraliśmy tę opcję.

Co warto zobaczyć i robić w Deià:

Dla mnie numerem jeden w Deià była niezwykła plaża – Cala Deià. Mała skalista plaża, która oferuje krystalicznie czystą wodę w fascynującym otoczeniu przyrody. Żeby tu trafić trzeba dobrze przestudiować mapę. Z drogi Ma-10 trzeba skręcić w wąską, krętą drogę wiodącą wzdłuż strumienia Torrent Major. Tuż przed samą plażą znajduje się płatny parking. W małym porcie rybackim, przy plaży znajduje się restauracja Ca’s Patró March oferująca pyszne dania z rybami oraz wspaniałe widoki.

Plaża Cala Deià

Jeśli chodzi o wycieczki i spacery, miasto oferuje możliwość chodzenia małymi brukowanymi uliczkami, kontemplując piękno architektoniczne starych kamiennych domów i kościoła, a także cmentarz, na którym znajduje się grób słynnego pisarza i poety Roberta Gravesa, wieczny kochanek Deià.

Muzeum poety Roberta Gravesa, znajdujące się w jego starym domu, gdzie zachowana jest duża część jego pamięci.

Muzeum Archeologiczne w Deià – idealne dla wszystkich zainteresowanych prehistorycznym etapem Balearów. Muzeum znajduje się w wiatraku zbudowanym w latach 60. przez Williama Waldrena. Wystawy zawierają przykłady znalezisk z ważnych lokalnych miejsc na wyspie, takich jak jaskinie Son Mullet, w tym pozostałości myotragus (koza górska, teraz wymarła).

Punkt widokowy na Na Foradada jest wyjątkowym doświadczeniem ze względu na jego spektakularne widoki.

Fotogaleria z pobytu w Deià:

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *