Anulowanie lub zmiana danych na bilecie – FlixBus – instrukcja


W przypadku gdy zmienią się nam plany albo zaskoczy nas niespodziewana sytuacja to mamy możliwość oddania biletu i uzyskania zwrotu środków. Dodatkowo w razie pomyłki możemy skorygować dane znajdujące się na bilecie. Zapraszamy do zapoznania z naszym poradnikiem w którym przedstawimy jak wygląda procedura anulowani lub zmian danych na bilecie autobusowym FlixBus.

Instrukcja zakupu biletu FlixBus krok po kroku znajduje się pod linkiem. 

Poniżej instrukcja krok po kroku  jak dokonać zmian.

1. Aby zmienić dane na bilecie lub anulować bilet należy wejść na stronę przewoźnika: https://shop.flixbus.pl i zalogować się do swojego konta użytkownika. Po zalogowaniu należy kliknąć w prawym górnym rogu napis moje konto. Naszym oczom powinna ukazać się poniższa strona:

2. Następnie klikami opcję moje rezerwacje. Po wybraniu tej opcji powinny wyświetlić się nam wszystkie kupione na przyszłe przejazdy bilety. Przy każdej nadchodzącej podróży jest klawisz umożliwiający zmianę rezerwacji. Po jego wybraniu zostaniemy przekierowani na następująca stronę:

3. W tym miejscu możemy dokonać zmian danych na bilecie za pomocą klawisza „zmień dane” lub zwrócić bilet za pomocą klawisza „anuluj” lub „usuń całą rezerwację”. Po kliknięciu stosownej opcji zostaniemy przekierowani na kolejną stronę która wygląda następująco:

 

4. Całość wprowadzonych zmian po upewnieniu się, że dokonaliśmy właściwych zmian zatwierdzamy klawiszem: „Zakończ zm. rezer.” W przypadku dokonywania zwrotu biletu zostanie informacja o zwrocie w formie kuponu. Możemy zdefiniować na jaki adres e-mail ma do nas przyjść kupon będący równowartością anulowanego przejazdu.

5. Ostatnim etapem zwrotu biletu jest wyświetlenie kodu rabatowego na następny zakup oraz istnieje możliwość wydrukowania faktury korygującej oraz kuponu rabatowego na kwotę biletu który anulowaliśmy.

6. Z potwierdzeniem zmiany dostaniemy również wiadomość e-mail.

7. Na koniec bonus. Załączam kod do wykorzystania przez pierwszą chętną osobę.

 

Komentarze

Komentarze do wpisu

2 komentarze

  1. Zamiast zwrotu pieniędzy za bilet, który anulowalem w aplikacji fixbus dostałem kod liczbowo-cyfrowy jakiś voucher

  2. Ja piernicze anulowałam bilet i nie dostałam żadnego volchera. Myślałam, że to samo się zwróci przy następnym zakupie, a tu nic. Specjalnie to tak zrobili żeby nie oddawać. Naszcześie to było tylko 9,99zł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *