Jakiej wielkości i wagi bagaż można zabrać do autobusu? – FlixBus

Przed zakupem biletu nawet w bardzo okazyjnej cenie warto zapoznać się z polityką bagażową danego przewoźnika. W autokarach firmy FlixBus możemy przewieźć bezpłatnie dwa bagaże. Jeden w luku bagażowym, a drugi pod siedzeniem. Więcej szczegółów poniżej.

Darmowy bagaż:

W ramach biletu na przejazd autobusem firmy FlixBus każdy pasażer może zabrać za darmo dwa bagaże: 1 sztukę o wymiarach 80 x 50 x 30 cm i wadze do 20 kg  oraz 1 sztukę bagażu o wymiarach 42 x 30 x 18 cm i wadze do 7 kg. Większy bagaż należy oznaczyć imieniem, nazwiskiem oraz adresem ten bagaż przewożony jest w luku bagażowym. Mniejszy bagaż zabiera się do kabiny autobusu. Najlepiej na duży bagaż wydrukować etykietę którą wysyła przewoźnik razem z biletem w formie paska do naklejenia na rączkę walizki lub plecaka. Przykładowa etykieta na zdjęciu poniżej.

Bagaż dodatkowy:

W przypadku gdyby nie wystarczyły nam dwa bagaże to istnieje możliwość dokupienia podczas rezerwacji biletu możliwości przewiezienia dodatkowego bagażu. Bagaż ten powinien być o wadze do 20 kg. Zostanie on przewieziony w luku bagażowym. Opłata za dodatkowy bagaż jest zmienna w zależności od trasy i obłożenia autobusu. Ceny zaczynają się od 8 zł. Na większości tras właśnie za taką kwotę uda się dokupić możliwość przewiezienia większej ilości rzeczy. Jest to niewątpliwie ciekawa opcja dla osób pracujących za granicą i często przewożących znaczne ilości towarów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *