Zakup biletu FlixBus – krok po kroku / instrukcja

W tym prostym poradniku zaprezentujemy jak w prosty sposób kupić bilet na przejazd autobusami firmy FlixBus. W łatwy sposób zaprezentujemy krok po kroku jak dokonać zakupu i ustrzec się najczęściej popełnianych błędów. Zapraszamy do lektury poniższego poradnika.

Zakładanie konta

1. Całą procedurę zakładania konta, a później zakup biletu należy rozpocząć od wizyty na stronie: https://www.flixbus.pl. Na stronie głównej przewoźnika wybieramy z prawego górnego rogu opcję logowanie. Naszym oczom ukarze się strona z poniższego zdjęcia:

2. Aby założyć konto należy wybrać opcję: ” Chcę się zarejestrować”, a następnie podać e-mail oraz zaakceptować politykę prywatności oraz warunki handlowe. Po kliknięciu klawisza Rejestracja na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość w której należy potwierdzić chęć założenia konta na stronie przewoźnika. Strona wyświetli stosowny komunikat:

Treść wiadomości e-mail od przewoźnika wygląda następująco.

3. W celu dokończenia rejestracji należy kliknąć opcję: „Zakończ rejestrację”. Na kolejnej stronie wyświetlonej przez przeglądarkę zostaniemy poproszeni o podanie imienia, nazwiska oraz wymyślenie hasła. Hasło musi zawierać co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny. 

4. Po poprawnym założeniu konta w górnej części strony na którą zostaniemy przekierowani wyświetli się komunikat: „Rejestracja dobiegła końca……”. Analogiczny jak na poniższej stronie:

Zakup biletu

1. Jeżeli pierwszy raz jesteśmy na stronie przewoźnika i nie kupowaliśmy wcześniej biletu na dany przejazd to najlepiej jest sprawdzić czy pomiędzy danymi lokalizacjami odbywają się przejazdy. Mapa dostępna jest w menu głównym strony. Po wybraniu interesujących nas lokalizacji należy kliknąć klawisz na dole strony: „Zarezerwuj teraz”

2. Na kolejnej wyświetlonej przez system rezerwacyjny stronie można wybrać datę podróży. Zostanie nam też wyświetlona lista z cenami oraz dostępnymi godzinami przejazdów.

3. Po wybraniu interesującej nas godziny wyświetlone zostaną szczegółowe informacje na temat danego kursu. Po sprawdzeniu wszystkich danych można kliknąć przycisk: „Rezerwuj”.

4. Na kolejnej wyświetlone zostanie jeszcze raz podsumowanie. Ważne aby jeszcze raz sprawdzić datę i godzinę przejazdu oraz trasę. W tym miejscu należy  podać również dane podróżującej osoby: imię, nazwisko oraz numer telefonu na który dostaniemy informację w przypadku opóźnienia autobusu. W tym miejscu możemy również dokupić dodatkowy bagaż. W ramach standardowego biletu możemy mieć jeden większy bagaż który zostanie włożony do luku bagażowego oraz jeden mniejszy który weźmiemy ze sobą do wnętrza autobusu. Po sprawdzeniu wszystkich powyższych danych należy kliknąć klawisz „Przejdź do płatności”

5. Na następnej stronie do wyboru mamy kilka możliwości płatności. My skorzystaliśmy z opcji dotpay i zapłaciliśmy za bilet przy użyciu BLIK. Wspomniana metoda jest bardzo szybka i bezpieczna.

6. Wybranie opcji dotpay – BLIK powoduje wyświetlenie strony analogicznej jak na poniższym zdjęciu w miejscem do wpisania 6 cyfrowego kodu.

Pozytywnie zweryfikowana płatność zaowocuje komunikatem:

7. Po dokonaniu płatności na adres e-mail dostaniemy bilet razem z fakturą. Otrzymany dokument można wydrukować lub zapisać na telefonie. Będziemy musieli okazać go przed wejściem do autobusu. Poniżej prezentujemy jak wygląda e-mail otrzymany z biletem oraz samo potwierdzenie i faktura.

Dodatkowo w załączniku dostaniemy również zawieszkę bagażową. Warto ją wydrukować i przyczepić na bagaż.

Informacje na temat zarządzania biletem lub jego anulowania znajdują się pod linkiem.

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

  1. W związku z anulowaniem biletu kilka miesięcy temu mam do wykorzystania bon z numerem i kwotą 16zl. Gdzie przy kupnie biletu na stronie flixbus należy go wprowadzić?

  2. Pierwszy raz kupiłam bilet przez aplikację flixbus dla 1 osoby dorosłej i dzieci w wieku od 14 do 3 lat .Nawet za dziecko które nie ma 3 lat zapłaciłam pełną kwotę biletu .Aplikacja jest nie jasna i wprowadza w błąd bo nie ma opcji zaznaczenia zniżek na dzieci mimo wpisanego wieku powinna automatycznie naliczyć zniżkę .Boję się anulować bilet bo zaraz mam wyjazd i zostanę bez pieniędzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *