Austria,  Poradniki

Jak odstąpić od zakupu winiety Austria – krok po kroku, instrukcja

Aktualizacja: grudzień 2022

Osoby prywatne mają możliwość w terminie 14 dni od zakupu e-winiety ją oddać. Jest to pewnego rodzaju rewolucja na rynku e-winiet. W innych krajach niestety nie ma możliwości zwrotu oraz zmiany numeru rejestracyjnego lub te zmiany są bardzo utrudnione. W przypadku gdy winieta już nie będzie nam potrzebna, bo zmieniliśmy plany. Najlepiej przeczytać nasz artykuł, który będzie pomocy w odstąpieniu od zakupu internetowego e-winiety obowiązującej na terenie Austrii.

Informacje na temat jak zmienić datę ważności lub numer rejestracyjny na który wykupiliśmy winietę znajduje się pod linkiem: Zmiana numeru rejestracyjnego lub daty na e-winiecie – Austria – instrukcja

Co zrobić aby oddać winietę i uzyskać zwrot?

Winietę można zwrócić w terminie do 14 dni od zakupu. Nie ma określonego wzoru odwołania, ale najlepiej skorzystać ze wzoru udostępnianego przez ASFiNAG. Pozwoli to na szybkie uzyskanie zwrotu. Co najważniejsze nie ma konieczności podawania przyczyny zwrotu.

Oficjalny formularz znajduje się pod linkiem: Formularz odstąpienia

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z informacją gdzie jakie dane należy wpisać:

Tak wypełniony formularz należy wysłać faksem, pocztą lub e-mailem na adres: widerruf-shop@asfinag.at

My treść e-maila wpisaliśmy w 3 językach: Polskim, Angielskim oraz Niemieckim. Jednak dostaliśmy odpowiedź po polsku. Okazuje się, że wystarczyłoby napisanie treści e-maila po polsku. 

Odpowiedź dostaliśmy po kilku godzinach. Poniżej prezentujemy treść e-maila.

W załącznikach do e-maila była również faktura korygująca z informacją o zwrocie środków na nasze konto. Zwrot następuje w ten sam sposób, w jaki dokonywaliśmy płatności.  Poniżej prezentujemy treść faktury korygującej:

Na stronie internetowej po wejściu w opcję Moje konto, a następnie Moje produkty również uzyskamy informację o anulowaniu winiety. Screen na poniższym zdjęciu:

Zwrot środków powinien nastąpić do 7 dni od przesłania e-maila od ASFiNAG o przyjęciu rezygnacji zawierającego fakturę korygującą.

6 komentarzy

 • Adamski

  Dla cwaniaków – kupiona online winieta uzyskuje ważność najwcześniej po 18 dniach od zakupu. Także nie można kupić, przejechać a potem się rozmyślić 🙂

 • Bejparch

  Troche sie zmienilo. Nie da sie kupic, przejechac i oddac bo winieta jest wazna najwczesniej za 18 dni a odstapic mozna tylko do 3 dni po zakupie.
  Ponizej cytat z oficjalnej strony:
  „The subscription can be canceled at any time under „My subscriptions” – the cancellation period is three days without giving reasons”

 • Arek

  Witam. Jadąc na urlop do Włoch zakupiłem w Czechach 10 dniową winietę, która obowiązywała również w drodze powrtnej (urlop trwał tylko 5 dni). W drodze powrotnej żona zakupiła winietę jeszcze raz. Czy mogę gdzieś anulować, zfrezygnować i odebrać pieniądze za tą drugą winietę?
  arkadiusz.natorski@op.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *