Austria,  Poradniki

Zmiana numeru rejestracyjnego lub daty na e-winiecie – Austria – instrukcja

Nowo wprowadzone elektroniczne winiety obowiązujące na terenie Austrii są bardzo wygodne dla użytkownika końcowego. Ich łatwy zakup oraz możliwość dokonania zmian dat obowiązywania, oraz ewentualnej korekty numeru rejestracyjnego jest dużym udogodnieniem dla osób poruszających się po Austriackich autostradach. W tym artykule w prosty sposób wyjaśnimy jak można dokonać zmian w zakupionej winiecie. Należy pamiętać, że wszelkie zmiany można dokonać wyłącznie przed okresem obowiązywania winiety.  

Jeżeli szukasz instrukcji jak zakupić winietę to zapraszamy do lektury artykułu: Zakup winiety elektronicznej Austria krok po kroku / instrukcja

Instrukcja zmiany daty ważności winiety

W celu zmiany daty ważności winiety należy zalogować się do swojego konta utworzonego podczas zakupu winiety na stronie internetowej ASFiNAG: https://shop.asfinag.at/pl/

1. Po zalogowaniu na stronie należy wejść w zakładkę: Moje konto następnie Moje produkty. Naszym oczom powinna ukazać się strona analogiczna do tej z poniższego zdjęcia.

2. W tym miejscu zyskujemy dostęp do możliwości zmiany numeru rejestracyjnego oraz daty od kiedy ma obowiązywać zakupiona winieta.

3. Po kliknięciu w opcję zmiana okresu ważności zostanie wyświetlone dodatkowe okno z możliwością podania nowej daty rozpoczęcia obowiązywania winiety.

4. Po wpisaniu zmienionej daty początku ważności należy nacisnąć przycisk ZMIEŃ OKRES WAŻNOŚCI. Następnie zostaniemy zapytani jeszcze raz czy chcemy zmienić dane. Analogicznie jak na poniższym zdjęciu.

5. Po wybraniu opcji tak zostaniemy przekierowani na kolejna stronę gdzie będziemy już mieli zmienioną datę obowiązywania e-winiety. Na tej stronie możemy wydrukować nowe potwierdzenie zakupu.

Informacje o zmianach wraz z potwierdzeniem dostaniemy również na e-maila. Poniżej potwierdzenie po zmianach:

Instrukcja zmiany numeru rejestracyjnego

W celu zmiany numeru rejestracyjnego należy zalogować się do swojego konta utworzonego podczas zakupu winiety na stronie internetowej ASFiNAG: https://shop.asfinag.at/pl/

1. Po zalogowaniu na stronie należy wejść w zakładkę: Moje konto następnie Moje produkty. Naszym oczom powinna ukazać się strona analogiczna do tej z poniższego zdjęcia. Na której mamy dostęp do zmiany numeru rejestracyjnego.

2. Po kliknięciu w opcję zmiana numeru rejestracyjnego zostanie wyświetlone dodatkowe okno z możliwością podania nowego numeru rejestracyjnego pojazdu oraz kraju rejestracji.

3. Po wpisaniu zmienionego numeru rejestracyjnego należy nacisnąć przycisk ZMIEŃ NUMER REJESTRACYJNY. Następnie zostaniemy zapytani jeszcze raz czy chcemy zmienić dane. Analogicznie jak na poniższym zdjęciu.

4. Po wybraniu opcji tak zostaniemy przekierowani na kolejna stronę gdzie będziemy już mieli zmieniony numer rejestracyjny. Na tej stronie możemy wydrukować nowe potwierdzenie zakupu.

Informacje o zmianach wraz z potwierdzeniem dostaniemy również na e-maila.

Instrukcja przyporządkowanie winiety do konta

Osoby które dokonały zakup e-winiety bez zakładania konta na stronie ASFiNAG nie mogą dokonywać zmian w zakupionych winietach. Istnieje jednak wyjście awaryjne. 

1. Aby zmienić ważność winiety oraz ewentualnie numer rejestracyjny. Należy założyć konto na stronie ASFiNAG. Następnie wybrać opcję Moje konto i następnie Przyporządkuj produkty do mojego konta.

Następnie należy wpisać numer identyfikacyjny z potwierdzenia zakupu winiety otrzymanego e-mailem oraz potwierdzić, że nie jest się robotem. Po wybraniu opcji PRZYPORZĄDKUJ PRODUKT. Zakupiona uprzednio winieta stanie się widoczna w zakładce moje produkty. Od tej pory będzie można dokonać zmian w e-winiecie.

O dodatkowych informacjach ważnych w podróży na terenie Austrii takich jak: ograniczenia prędkości, dopuszczalny limit alkoholu w wydychanym powietrzu, obowiązkowe wyposażenie samochodu znajdziecie w artykule pod ⇒ linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *