Biegowy potop szwedzki – przeżyj sportową przygodę!

Artykuł sponsorowany

Czy można połączyć zwiedzanie, zabawę i bieganie? Oczywiście! Takie atrakcje oferuje przewoźnik promowy Stenaline. Decydując się na wycieczkę promową do Szwecji „Biegowy potop szwedzki”, można zaliczyć rejs promem, bieg przełajowy, ­­­­­wycieczkę oraz niezapomnianą zabawę na pokładzie.

Rejs do Szwecji połączony ze zwiedzaniem brzmi interesująco. A o ileż ciekawszy może okazać się taki rejs, połączony z biegową przygodą! Jak wygląda wycieczka do Szwecji połączona z bieganiem? Co obejmuje pakiet „Biegowy potop szwedzki”? O tym, poniżej.

Wycieczka do Szwecji połączona z bieganiem

„Biegowy potop szwedzki” to pakiet wycieczkowy zawierający bilety na prom, noclegi i rozrywkę na promie, wycieczkę z przewodnikiem, a dodatkowo jeszcze umożliwiający udział w biegu. Wycieczka biegowa wpisuje się doskonale w popularny ostatnio nurt turystyczny tzw. zwiedzania przez bieganie. A dlaczego „potop”? Bo dzięki takim wycieczkom Szwecja zostanie dosłownie „zalana” biegaczami.

Warto wspomnieć, że w imprezie wzięło udział już naprawdę sporo znanych – zwłaszcza w blogosferze i vlogosferze – biegaczy. A dołączyć do nich może każdy.Bieg odbywa się w dwóch lokalizacjach, na trasach trailowych, pośród leśnej scenerii. Do wyboru są trzy dystanse – 5, 10 i 15 km – czyli coś dla każdego według jego możliwości fizycznych.

Po podróży promowej biegacze są transportowani autokarem na trasę biegową. Tam biegną wybraną przez siebie trasą. Po odpoczynku i odświeżeniu, kolej na wycieczkę autokarową z przewodnikiem. Można zwiedzić Karlskronę albo Kalmar – w zależności od wybranego ośrodka biegowego. Potem powrót na prom i podsumowanie całej imprezy oraz ciekawe prezentacje zaproszonych gości. Spotkanie poprowadzi znany bloger – Chris Kwacz (blog „On the move” – motywujący do biegania i podejmowania aktywności fizycznej). A na koniec, dyskoteka w gronie biegaczy!

Uczestnicy mają do wyboru dwa ośrodki biegowe – Svartbäcksmåla oraz Karlsnäsgården. Ten pierwszy, to nowa lokalizacja na mapie Biegowego Potopu 2019. Na miejscu dostępne są także trasy spacerowe, szatnie, sauna, toalety i pokój wypoczynkowy. Ośrodek Svartbäcksmåla jest położony w lesie niedaleko miejscowości Nybro, czyli ok. 30 km od Kalmaru. Tutaj zimą odbywają się – dla odmiany – biegi narciarskie. Ponieważ tereny są pagórkowate, to trasy biegowe są dość zróżnicowane pod względem trudności. Wszystkie są położone wśród lasów, a zatem są to trasy typowo trailowe. Wszystkie są dobrze przygotowane i utwardzone. Najdłuższa, 10-kilometrowa pętla (zielona) wiedzie na drugą stronę potoku St. Sigfrisån i zapewnia biegaczom najbardziej zróżnicowane widoczki.

Wybierając ten ośrodek biegowy, uczestnicy mają możliwość zwiedzania Kalmaru (spacer po wałach zamku, wizyta na starówce i czas wolny).

Drugi ośrodek biegowy to Karlsnäsgården. Jest to miejsce już sprawdzone i lubiane przez biegaczy. Jest położony pośród lasów i pagórków oraz niedaleko rzeki. Na miejscu dostępne jest zaplecze, czyli: szatnie, prysznice, toalety, miejsce piknikowe, a także trasy spacerowe. Trasy przebiegają lasem i są dobrze przygotowane. Ośrodek położony jest ok. 13 km od Ronneby.

Po bieganiu czas na wycieczkę autokarową do Karlskrony, czyli miasta położonego na archipelagu szkierowych wysepek.

Co obejmuje pakiet?

Przedstawiony pakiet obejmuje bilety na prom (tani prom do Szwecji i z powrotem), w tym dwa noclegi na statku, udział w biegu na wybranej przez siebie trasie, korzystanie z zaplecza wybranego ośrodka biegowego, wycieczkę autokarową z przewodnikiem, dyskotekę na promie do Szwecji i szereg innych promowych atrakcji.

Możliwe są 3 terminy wypłynięcia: 9 czerwca 2019 (ośrodek biegowy Karlsnäsgården) oraz 29 września i 7 listopada 2019 (ośrodek biegowy Svartbäcksmåla). Przy rezerwacji pakietu przez stronę przewoźnika można zaoszczędzić nawet 40 zł. A cena pakietu wynosi od 279 zł za osobę. W cenie: rejs w dwie strony, liczne rozrywki na pokładzie, śniadanie (szwedzki stół), 2 noclegi w kabinie wewnętrznej 2 –osobowej z łazienką (kabina Comfort Class bez okna), start w biegu, transport autokarem, wycieczka z przewodnikiem, spotkanie z gośćmi specjalnymi, ubezpieczenie NW i KL oraz medal pamiątkowy i koszulka dla każdego uczestnika i nagrody dla zwycięzców biegu.

Od września będzie dostępna nowa trasa, a zatem można wyjechać dwa razy – wiosną i jesienią. Szczegółowe informacje na temat tej wycieczki do Szwecji można znaleźć na stronie: https://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/biegowy-potop.

Rozrywka na promie do Szwecji

Na pokładzie, w cenie biletu na prom można skorzystać z licznych rozrywek – barów, restauracji, wyjątkowego SPA oraz sklepu.

Taste Bufet to szwedzki stół pełen różnych smaków (oferuje obfite śniadania, obiady i kolacje). Płaci się raz, a je ile chce. Szczególnie polecany jest kolacyjny bufet all inclusive z napojami, winem i piwem bez ograniczeń. Food City to samoobsługowa restauracja z dużym wyborem dań obiadowych, kanapek i deserów. Metropolitan to z kolei restauracja z obsługą kelnerską ze wspaniałym widokiem na morze. Polecane jest 3-daniowe menu szefa kuchni.

C-view Bar oferuje przestronną salę z parkietem do tańca, z widokiem na morze, dużym barem i sceną. Odbywają się tu dyskoteki, koncerty i pokazy filmowe. Ristretto Coffee House to bar kawowy z dużym wyborem gorących napojów i ciast. Riva Bar to natomiast bar w kształcie włoskiej łodzi motorowej Riva. Oferuje szeroki wybór drinków i wspaniały widok na morze.

Na pokładzie promu do Szwecji można skorzystać także z usług wyjątkowego Pure Nordic SPA. W ofercie znajdują się masaże, zabiegi kosmetyczne, odnowa biologiczna, sauny i kąpiele. To idealny sposób na relaks i orzeźwienie.

Warto także zrobić zakupy w pokładowym sklepie wolnocłowym. Można w nim kupić kosmetyki, perfumy, alkohole, słodycze, zabawki, a także tradycyjne szwedzkie produkty spożywcze nawet o 30% taniej niż na lądzie.

Grafika: fotolia.com

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *