Co warto przywieźć z Hiszpanii? Co się opłaca kupić w Hiszpanii?

Jeżeli w niedługim czasie wybierasz się do Hiszpanii to koniecznie musisz zapoznać się z listą produktów, które warto przywieźć do Polski. Takich produktów typowo hiszpańskich jest wiele, ale oto niektóre z nich:

1. Oliwa z oliwek

Większość osób kojarzy oliwę z takimi krajami jak Grecja czy Włochy, a nie z Hiszpanią. A to właśnie Hiszpania jest jednym z największych producentów oliwy z oliwek na świecie. Oliwę hiszpańską można kupić na terenie całego kraju, jednak Andaluzja to region gdzie jest głównie wytwarzana.

2. Hiszpańskie wino

Wino to bardzo smaczny i zawsze ceniony prezent. Hiszpania jest producentem wielu dobrych win, 22% produkcji europejskiego wina pochodzi właśnie stąd. Warto więc wybrać się do sklepu z winami i znaleźć coś dla siebie.

3. Wino Cava

Charakterystyczne hiszpańskie wino musujące, produkowane w większości w okolicach Barcelony. Cava jest zarówno smaczna, jak i niedroga, koszt butelki 0,75l to około 5-7 euro.

4. Sery

Jedną ze smaczniejszych rzeczy do kupienia w Hiszpanii jest ser. Hiszpania jest producentem naprawdę dobrych regionalnych serów. Popularne sery hiszpańskie to: Manchegov (twardy ser z mleka owczego), Cabrales (ser z przerostem niebieskiej pleśni), Tetilla (z mleka krowiego, dojrzewający około 20 dni), Mahon.

5. Świeże owoce i warzywa

Regionalne warzywa i owoce zakupione w Hiszpanii smakują dużo lepiej, niż te które trafiają do Polski. Szczególnie polecam owoce cytrusowe, pomidory.

6. Szafran

Hiszpania jest jednym z głównych producentów szafranu na świecie. Tutaj jest on smaczny i całkiem niedrogi. Szafran w Hiszpanii jest dodawany szczególnie do tradycyjnego dania Paella. Szafran to dobra pamiątka dla osób lubiących gotować.

7. Hiszpańska ceramika

W całej Hiszpanii można znaleźć ręcznie robioną ceramikę w różnych kolorach, kształtach i wzorach. Produktów jest bardzo wiele do wyboru: miseczki, talerze, kubki.

8. Kastaniety

Jedna z fajniejszych rzeczy do kupienia wśród hiszpańskich pamiątek. Coś co będzie przypominać o tym kraju. Kastaniety – niewielki instrument muzyczny, używany przez tancerzy flamenco w Hiszpanii.

9. Hiszpański wachlarz (Abianico)

Wachlarz może okazać się nie tylko pamiątką, ale czymś co naprawdę przyda się podczas podróży. W miesiącach letnich w Hiszpanii może być naprawdę gorąco, w lipcu i sierpniu temperatura często przekracza 30 °C.

10. Suknia do flamenco

Piękna sukienka, występująca w wielu kolorach, której używają hiszpańskie kobiety tańczące flamenco. Może nie będziesz jej używać codziennie, ale dobrym pomysłem jest mieć ją na bal przebierańców czy na Halloween.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *